Skocz do zawartości

Zakup broni - cena


19921992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Czy jest tutaj ktoś może zorientowany w cenach broni w Stanach Zjednoczonych? :) Interesuje mnie ile kosztuje najprostsza i najtańsza broń krótka jaką można zakupić w Stanach takich jak np. Nevada czy Texas. Z góry dziękuje za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 19921992 napisał:

Witam, 

Czy jest tutaj ktoś może zorientowany w cenach broni w Stanach Zjednoczonych? :) Interesuje mnie ile kosztuje najprostsza i najtańsza broń krótka jaką można zakupić w Stanach takich jak np. Nevada czy Texas. Z góry dziękuje za odpowiedź :)

Kaliber ? Nowa / uzywana ? .22 LR (Ruger SR22) kosztuje jakies $300-$400 - nowy. Z tym ze nie rezydentowi broni nie sprzedadza, przynajmniej w OH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kzielu napisał:

Kaliber ? Nowa / uzywana ? .22 LR (Ruger SR22) kosztuje jakies $300-$400 - nowy. Z tym ze nie rezydentowi broni nie sprzedadza, przynajmniej w OH.

A poza tym, nierezydent nie masz szans na gun permit. A to oznacza duże problemy na lotnisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jadąc turystycznie nie ma szans na zakup broni , nawet w tych liberalnych Stanach? Pytam bo nie tak dawno kolega sprzeczał się ze mną o to ,że bez problemu zakupi taką broń i będzie to jedna z atrakcji turystycznych... Swoją droga marzy mnie się taka Beretta 92 , w Polsce kosztuje ponad 4000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, RobertNYc napisał:

A poza tym, nierezydent nie masz szans na gun permit. A to oznacza duże problemy na lotnisku.

Zalezy od stanu, w OH nie potrzeba zadnego permitu, jest przeciez open carry. Permit jest potrzebny do concealed carry, natomiast zeby legalnie kupic bron w sklepie trzeba przejsc background check wiec nierezydentowi nie sprzedadza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Łukasz90 napisał:

Czyli jadąc turystycznie nie ma szans na zakup broni , nawet w tych liberalnych Stanach? Pytam bo nie tak dawno kolega sprzeczał się ze mną o to ,że bez problemu zakupi taką broń i będzie to jedna z atrakcji turystycznych... Swoją droga marzy mnie się taka Beretta 92 , w Polsce kosztuje ponad 4000zł.

Legalnie - nie znam regulacji we wszystkich stanach - ale bym strzelal ze nie. "pol" legalnie - na jakims gun show - spokojnie, z tym ze bedzie to wbrew prawu fedralnemu zdaje sie.

Niemniej jednak - pogooglaj - ja ekspertem od broni ani praw z nia zwiazanych nie jestem, znam dosc dobrze lokalna prokurator z criminal division wiec moge sie wypytac w razie czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 19921992 napisał:

Witam, 

Czy jest tutaj ktoś może zorientowany w cenach broni w Stanach Zjednoczonych? :) Interesuje mnie ile kosztuje najprostsza i najtańsza broń krótka jaką można zakupić w Stanach takich jak np. Nevada czy Texas. Z góry dziękuje za odpowiedź :)

$350  "Judge" kilka lat temu u dealera na gun show.

 Tu mozesz sprawdzic orientacyjne ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7/5/2017 o 05:31, 19921992 napisał:

Witam, 

Czy jest tutaj ktoś może zorientowany w cenach broni w Stanach Zjednoczonych? :) Interesuje mnie ile kosztuje najprostsza i najtańsza broń krótka jaką można zakupić w Stanach takich jak np. Nevada czy Texas. Z góry dziękuje za odpowiedź :)

Beretta 92 w Nevadzie okolo $700 plus tax...ja swoja M9 kupilem wlasnie za tyle. 

Za okolo $200 da sie kupic jakas 9ke...ruger lc9 albo cos w tym stylu. 

Bron uzywana da sie kupic nieco takiej. 

 

Ale nie kupisz broni jako turysta....trzeba byc rezydentem. Nawet na gun show nie da sie juz kupic broni bez pokazania ID...prywatni sprzedawcy nie robia background check ale wymagaja pokazania ID. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7/5/2017 o 10:56, kzielu napisał:

Legalnie - nie znam regulacji we wszystkich stanach - ale bym strzelal ze nie. "pol" legalnie - na jakims gun show - spokojnie, z tym ze bedzie to wbrew prawu fedralnemu zdaje sie.

 

Na gun show tez sprawdzaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...