Skocz do zawartości

slub z obywatelem usa mieszkajacym w uk


xero88

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką homofobię? Skąd żeś to wzięła? Piszę dokładnie o tym co Ty teraz zrobiłaś. Edukujcie się ludzie!

Nie można wypowiadać się na pewne tematy, bo zostanie się osądzonym właśnie o homofobię czy np rasizm. Właśnie jako gay, ma łatwiejszą drogę (do wszystkiego), bo ludzie boją się czegoś odmówić lub powiedzieć nie tak. Jeśli byłaby sytuacja, że jest 50/50 i nie wiadomo jak rozstrzygnąć daną sprawę to na pewno zostanie rozwiązana na korzyść "petenta".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USCIS ma gdzies orientacje seksualna czy kolor skory. Licza sie inne rzeczy.

Gdyby urzad imigracyjny myslal tak jak ty, to np. kazdy scammer z Nigerii by dostawal wize od reki bo imigracyjni trzesli by tylkami przed pozwem o dyskryminacje. Juz nie mowie, ze kazdy by nagle zmienial orientacje co by wize latwiej dostac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w tym konkretnym przypadku łatwiej mu nie będzie, ale trudniej też nie. Zawsze to jakiś + niż -

I to nie jest tak że każdy ma dostać i być ok. Tak jak napisałem wyżej. Jeśli sytuacja jest 50/50 to raczej rozpatrzą ją na jego korzyść. 

 

Gdyby urzad imigracyjny myslal tak jak ty

Ja tak nie myślę. Tak wygląda rzeczywistość. Ludzie boją się wyrzucić z pracy np czarnego lub właśnie homoseksualistów z uwagi na lincz społeczny, złe opinie czy pozwy o dyskryminację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kontrol napisał:

Jaką homofobię? Skąd żeś to wzięła? Piszę dokładnie o tym co Ty teraz zrobiłaś. Edukujcie się ludzie!

Nie można wypowiadać się na pewne tematy, bo zostanie się osądzonym właśnie o homofobię czy np rasizm. Właśnie jako gay, ma łatwiejszą drogę (do wszystkiego), bo ludzie boją się czegoś odmówić lub powiedzieć nie tak. Jeśli byłaby sytuacja, że jest 50/50 i nie wiadomo jak rozstrzygnąć daną sprawę to na pewno zostanie rozwiązana na korzyść "petenta".

Latwiejsza droge do czego ? Przez ograniczonych umyslowo ludzi zwykle maja centralnie prz*****ane i trudnosci z uzyskaniem praw do rzeczy ktorzy ludzie hetero maja od zawsze - jak np. wziecia slubu z osoba ktora maja ochote...

Jak moja dobra znajoma powiedziala - nie ma absolutnie zadnego benefitu bycia homoseksualista bo oni na tym swiecie maja dosc przesrane...

W przypadku K-1 jedyna rozpatrywana kwestia to jest bona fide relationship - jezeli nie istnieje to dostaja taki sam denial jak inni. 

I rozwala mnie ze piszesz o rzeczywistosci - ile czasu w US spedziles ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już wyjaśniłem wcześniej. 
trafnie, bo niektórzy mają problem odmówić bojąc się, że będą posądzeni o nietolerancję. Może i nie koniecznie pomoże mu to, ale na pewno nie zaszkodzi. 

Cytuj

Latwiejsza droge do czego ?

Do załatwienia wielu spraw urzędowych czy oficjalnych. Wiadomo, że w kontaktach międzyludzkich czy na ulicy homoseksualiści nie mają łatwego życia. Ale właśnie przez obawę nietolerancji często może im się udać coś co normalnemu obywatelowi by się nie udało. 

Ogólnie rzecz biorąc to RobertNYc napisał zwykły komentarz i tyle, a został zaatakowany jakby był jakimś homofobem. Ja w obronie napisałem tylko, że trafnie to ujął, a wy atakując dokładnie potwierdzacie moje zdanie. Nikt nikomu nie ubliża, ale wy zaraz próbujecie odwracać kota ogonem, dajcie już spokój i rozmawiajcie na temat.

Cytuj

I rozwala mnie ze piszesz o rzeczywistosci - ile czasu w US spedziles ?

Ani jednego dnia. Tak samo nie byłem jeszcze w kosmosie, ale mam jakieś pojęcie o układzie planetarnym. : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie pomoze i nie zaszkodzi to po co w ogole o tym pisac ? Nie ma sensu pisac glupich komentarzy jak ten Roberta - przeoczylem ze gosc jest facetem - ok - nic to nie zmienia w mojej odpowiedzi, nie ma zadnego powodu zeby o tym wspominac. Chyba ze ktos jest uprzedzony.

I tak swoja droga to czesciowo masz racje - niektore - albo wiele firm - maja usilny ped do "diversity" co w rzeczywistosci graniczy z dyskryminacja white males. Tak, mam dowody, nie, nie jestem od teorii spiskowych, mam u siebie w zespole dwie dziewczyny - w tym jedna ze Sri Lanki - ktore do mnie raportuja i generalnie wymiataja. Temat na zupelnie inna dyskusje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim, bardzo pomogliscie. Mam jeszcze jedno pytanie. Meczy mnie to ze na k-1 nie mozna pracowac, trzeba czekac okolo 3 miesiace na pozwolenie o prace. Zastanawiam sie jak maksymalnie moge zminimalizowac ten okres. Mimo wszystko nie chce byc zalezny finansowo tak dlugo od narzeczonego. Teorytycznie czy mozna wziac slub wlasciwie od razu po przylocie na k-1? powiedzmy na drugi dzien? wtedy od razu moglibysmy aplikowac o pozwolenie na prace. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wzielam slub 3 dni po przylocie do USA.

Aplikowac mozesz jak tylko bedziesz miec marriage license.  :) Niestety tego okresu ok. 3 miesiecy nie da sie za bardzo skrocic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...