Skocz do zawartości

Prawo jazdy i rejestracja auta


Kylmakivi

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, mcpear napisał:

Nie. Musisz zdawać cały egzamin. Chyba to było 36 pytań teoretycznych i praktyczna jazda. Najpierw zdajesz praktyczny i dostajesz temporary Driving license (chyba na 30 czy 60 dni) i w tym czasie musisz się umówić i zdać praktyczny. Nie jest to coś bardzo trudnego. Pamiętaj nie przekraczaj prędkości, zatrzymuj się na stopie i przy każdej zmianie pasa obracaj przez ramię (nie spojrzenie sie przez ramie powoduje od razu dyskwalifkację). Egzamin praktyczny trwa około 12-15 minut. Jak go oblejesz to drugie podejście to chyba $7 extra

brzmi świetnie. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Dnia 7/23/2017 o 08:18, Kylmakivi napisał:

dziekuje wszystkim za podjecie tematu

załużmy że auto sprzedaje mi dealer.

Dealer daje w momencie zakupu tymczasowa rejestracje na 30 dni. Dealer zalatwia tez stala i jak jest powiadamia o tym lub jest ona wysylana do domu( to zalezy od stanu i dealera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie prawa jazdy w Chicago - jest możliwość zdawania testów w języku polskim -wczoraj taki test po polsku  zdałał - jest 40 pytań z zakresu teori i15 znaków drogowych do rozpoznana - niektóre z nich to kształt bez wypełnienia -należy je przypisać  do opisów znaków . Mi dano tylko do wypełnienia pierwsze 20 pytań a kolejnych nie musiałam wypełniać -uczyłam się z książeczki wyżej wymienionej wraz z odpowiedziami .potrzebne dokumenty to ssn  opłata 20 dolarów . Jazda to test drogowy i mi zadano zatrzymanie się pod górę -skręt kół w stronę ulicy  obowiązkowy  oraz cofanie na zakręcie tyłem -reszta to łatwa jazda po ulicy powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7/26/2017 o 15:26, KrysiaK napisał:

Dealer daje w momencie zakupu tymczasowa rejestracje na 30 dni. Dealer zalatwia tez stala i jak jest powiadamia o tym lub jest ona wysylana do domu( to zalezy od stanu i dealera).

Czy przy rejestracji auta potrzebne jest prawo jazdy IL czy mozna zdawac praswo jazdy kupionym wlasnie u dealera autem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, andyopole said:

Jeśli parkujesz auto przodem pod gorke po prawej stronie ulicy zostawiasz przednie kola skrecone w prawo, w strone chodnika.

W Kalifornii na teście odpowiedź zależała czy ulica jest wyposażona w krawężnik czy nie. Jeśli tak to skręcasz je w lewo i lekko cofasz auto aby oparło się o krawężnik, jeśli nie ma krawężniką to w prawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mcpear napisał:

W Kalifornii na teście odpowiedź zależała czy ulica jest wyposażona w krawężnik czy nie. Jeśli tak to skręcasz je w lewo i lekko cofasz auto aby oparło się o krawężnik, jeśli nie ma krawężniką to w prawo

A w Polsce wjezdza sie polowa auta albo i wiecej na chodnik :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bledne rozumowanie. Czy krawężnik jest czy go nie ma. Chodzi o to aby kola skrecic tak aby w przypadku gdy reczny hamulec "pusci" samochod nie wtoczyl się na jezdnie lecz na pobocze. Jaka jest gwarancja ze samochod uderzony z duza sila przez inne auto nie przeskoczy krawężnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...