Skocz do zawartości

Wypożyczenie auta Floryda Październik 2017


Wolsky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przeczytałem chyba większość tematów dotyczących wynajmu auta i ubezpieczeń.

Ogólnie wszystko jest dla mnie jasne poza przejrzystością ubezpieczeń.

Czy jest jakaś strona która czarno na białym pokazuje które ubezpieczenie obejmuje cena?

nie zadowalają mnie punkty np. na rentalcars gdzie jest napisane ze od kradzieży i uszkodzeń bo nie nie wiem co to dokładnie jest.

Ideałem byłoby do zaznaczenia LDW, SLI itd i wiem o co chodzi.

Jest coś takiego w ogóle możliwe? czy nastawić się na to że przy odbiorze będę musiał powiedzieć wyraźnie co chce i cena wzrośnie.

Przykład na screenach, nie wiem czego się spodziewać po tym. czy to jest cos z LDW SLI?

 

 

 

wynajem1.jpg

wynajem12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia wiem że takie ubezpieczenia ze "stron pośredniczących" są o tyłek potłuc. Gdy byłam jeszcze młoda i naiwna, kilka razy nacięłam się na to przy wakacyjnych wypożyczeniach ( meksyk, st Thomas, etc) 

Także nie wydawaj pieniędzy na bzdurne ubezpieczenia z "tutułu zgubienia kluczy" bo nie sa absolutnie do niczego potrzebne, wręcz możesz usłyszeć że to jest wymysł strony i oni i wiedzą co to jest i czegoś tego nie akceptują. Także wykup normalne LDW i SLI w wypożyczalni. 

Okłamywać cię nie będę - zazwyczaj to drugie tyle co wypożyczenie albo i więcej , wszystko zależy od stanu, miejsca czy wieku.

Tutaj masz podane orientacyjne ceny:

https://www.nerdwallet.com/blog/credit-cards/rental-car-insurance-2/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi.

 

  • Visa offers rental car insurance on all of their cards, but limits their rental car period to 15 days domestically. It includes physical damage, theft and loss of use. To qualify for loss of use, however, the rental company must prove the fleet is fully utilized, meaning most of its cars are in use. It does not cover injury, property damage, taxes, damage to other vehicles, diminished value or tire wear and tear.
  • MasterCard only offers car rental insurance on Platinum, Gold, World and World Elite cards. The rental period is limited to 31 consecutive days and the maximum coverage is $50,000. MasterCard covers the same events and has the same exclusions as Visa.

 

Czyli posiadająć kartę mastercard world mam juz jakies ubezpieczenie.

Ok więc załatwiłbym to wszystko powiedzmy na lotnisku, tak jak to robiłem zawsze w Grecji czy Hiszpanii. Tylko co z tym że przez internet mam to samo taniej? jest to prawdą czy ze względu na w/w akcje lepiej zrobic to face to face.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Wolsky napisał:

 

Ok więc załatwiłbym to wszystko powiedzmy na lotnisku, tak jak to robiłem zawsze w Grecji czy Hiszpanii. Tylko co z tym że przez internet mam to samo taniej? jest to prawdą czy ze względu na w/w akcje lepiej zrobic to face to face.

W zdecydowanej wiekszosci przypadkow - nieprawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kartami tez nie jest tak kolorowo jak sie wszystkim wydaje - tak używając karty masz "jakies" ubezpieczenie ( sama mam premium z Amex ktore niby działa jako primary) ale najczęściej musisz zupełnie zrezygnować z ubezpieczenia oferowanego przez wypożyczalnie i tutaj zaczynają się schody - 

-  Cards almost always do not include liability insurance. While the CDW provisions on credit cards do cover damage to your rental car, they don’t apply to damage you cause to other cars and personal property, nor do they cover injuries to you, your passengers or pedestrians involved in the accident. If you’re at fault in an accident while driving a rental car and cause this type of damage or injuries, you’re liable for them. Your own personal car insurance policy may kick in here, and most states require car rental companies to include minimum liability coverage in their rates, though this probably won’t be enough to cover a major accident.

Credit card rental car insurance is often considered secondary coverage. "Secondary coverage" means that your credit card will only pick up the fees and charges that your primary car insurance policy doesn't. So you'll still have to file a claim with your insurer, which means you'll have to pay the deductible and your premiums may go up. ( tutaj wyjatkiem jest np. Amex)

- "Loss of use" fees usually aren't included. If you get in an accident, rental car companies may make you pay for "loss of use" - the money they're losing while their car is in the shop.  

Więc czy dodatkowe Amex, czy zwykłe z Visa czy Mastercard prawda jest taka że przy większym wypadku jesteś w tyłku, szczególnie gdy nie masz swojego ubezpieczenia samochodu w US. 

As a perk of membership, many credit cards offer some kind of rental car protection. Generally speaking, they do not cover things such as personal injury or personal liability, although you may have that coverage through your auto insurance and health insurance. But they do typically cover collision damage and theft protection.

For most cards, the coverage is secondary, meaning that if you have car insurance, you have to file a claim there first (and your premium may go up). But your credit card should step in and pick up where your auto insurer leaves off, paying the tab for your deductible, towing charges and other fees. However, as many frustrated cardholders have learned, the fine print can be tricky. Credit card companies have their own restrictions and exclusions and they, too, often refuse to pay some types of fees levied by car rental companies.

To zależy od osoby ale jezeli chcesz spać spokojnie weź ubezpieczenie to od wypożyczalni.  Tak , jest droższe ale przynajmniej masz pewność że pokryje

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kzielu napisał:

Wszystko powyzej sie zgadza. Ja napisalem co ja robie a nie co rekomenduje zeby wszyscy robili ;-) Generalnie trzeba wiedziec co sie robi.

Racja. Ja też tak jak ty używam w stanach tylko premium z Amexa. Natomiast jadąc na wakacje gdzies za granice zawsze biorę jeszcze liability od wypożyczalni - i tak w niektórych krajach maja gdzies czy je masz czy nie i bierzesz odpowiedzialność na siebie ( nawet usa) tak np. w meksyku nie dadzą ci samochodu bez wykupienia pełnego Liability ( na damage czy theft imienny list potwierdzający ubezpieczenie od amexa wystarczy )

Z tego co rozumiem Wolsky jedzie na wakacje, nie majac w stanach żadnego ubezpieczenia - wtedy moim zdaniem musi wykupić przynajmniej podstawowe - a to co oferuje rentalcover.com takim nie jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za informację.
Wróce do domu to przyplusuje ;)
Jeśli zabookuje przez rentalcars ALAMO lub Dollar czy cokoliwek to poźniej na lotnisku ide do siedziby np Alamo ? rental będąc tylko pośrednikiem nie ma swojej "budki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...