Skocz do zawartości

Praca w USA po studiach w Polsce


Grubcio

Rekomendowane odpowiedzi

To może ja rozwieje wszelkie wątpliwości w tym roku zakończyłem studia magisterskie, chciałem iść na doktoranckie . Nie dostałem się bo brak publikacji...chętnych nie było za wiele (przyjęli by mnie gdyby nie było tego wymogu) . Uczelnia moim zdaniem jeszcze niezbyt elitarna a i tak był taki wymóg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostajac sie na doktorat nie mialem publikacji. Wiele zalezalo od bezposredniego kontaktu z przyszlym promotorem i poziomem szkoly w Polsce. Poprostu szukano ludzi z pewnymi kwalifikacjami i delikatnie mowiac troche proces byl ustawiony. W Polsce za moich czasow ciezko bylo o publikacje na magisterce. Zle na tym nie wyszli... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KaeR napisał:

Wiele zalezalo od bezposredniego kontaktu z przyszlym promotorem i poziomem szkoly w Polsce. Poprostu szukano ludzi z pewnymi kwalifikacjami i delikatnie mowiac troche proces byl ustawiony. 

Wiec miales cos w zamian publikacji... ale bez promotora i bez publikacji nie bedzie latwo. I o to mi chodzilo. Nie mozna powiedziec, "ot, robie doktorat zeby zostac/pracowac w USA." A ta kwestia byla poczatkiej tej dyskusji.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8/10/2017 o 16:52, katlia napisał:

Wiec miales cos w zamian publikacji... ale bez promotora i bez publikacji nie bedzie latwo. I o to mi chodzilo. Nie mozna powiedziec, "ot, robie doktorat zeby zostac/pracowac w USA." A ta kwestia byla poczatkiej tej dyskusji.  

Oczywiscie nie mowie tego tylko na przekor dyskusji. Moj komentarz odnosil sie tylko do faktu, ze czesto sie zastanawiam jak dany student znalazl sie w programie. 

Generalnie nie mowie o szkolach z wyzszej polki, gdzie rekrutacja odbywa sie swiadomie, ale jest wiele szkol, gdzie mozna sobie przyjecie "wychodzic". Trzeba znac troche realia USA, zeby wiedziec w jaka strune uderzyc. Ja bym bardzo chetnie "poleconego" studenta z Polski przyjal. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...