Skocz do zawartości

Pytanie techniczne - Zmiana Statusu B2-F1


Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, KaeR napisał:

Cos dziwnego sie sie stalo. Przez ostatnie kilka dni sprawdzalem processing times i data byla June 30 a teraz kliknalem link w poscie vlade i jest znow May 31. 

Ups, tego nie zauważyłem. Czyli te czasy są mniejsze, stan nie na dzien dzisiejszy tylko kilka miesiecy wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
4 minuty temu, vlade napisał:

Ups, tego nie zauważyłem. Czyli te czasy są mniejsze, stan nie na dzien dzisiejszy tylko kilka miesiecy wczesniej.

Generalnie te czasy sa trzy miesiace wstecz. 15-tego kazdego miesiaca pojawia sie update. Od kilku dni byl June 30, nawet dzis rano sprawdzalem bo czekam na swoje I-765 i reszte a teraz kliknalem i znow May 31. Generalnie czasy zwalniaja.  Siedzie na tej stronie od czerwca czyli od kiedy moja aplikacja na AOS wyszla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, KaeR napisał:

Generalnie te czasy sa trzy miesiace wstecz. 15-tego kazdego miesiaca pojawia sie update. Od kilku dni byl June 30, nawet dzis rano sprawdzalem bo czekam na swoje I-765 i reszte a teraz kliknalem i znow May 31. Generalnie czasy zwalniaja.  Siedzie na tej stronie od czerwca czyli od kiedy moja aplikacja na AOS wyszla. 

Szczegolnie i485 sporo wolniejsze niz te 3 lata temu kiedy ja robilem, trwalo to wtedy dokladnie 6 tygodni, od wysylki do wydrukowania GC. Na EAD przyszla odmowa (bo AOS zakonczony) dopiero z miesiac czy dwa pozniej, skladane bylo w tym samym czasie. A co do starej daty to pewnie ktos sie pospieszyl z publikacja danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak jak myślałem, dostałem RFE z urzędu w którym zostałem poproszony o dosłanie aplikacji o przedłużenie statusu B2, aby wypełnić luke pomiędzy datą wygaśnięcia i94 a datą rozpoczęcia zajęć, którą Sevis kazdego miesiąca przesuwa o 30 dni do przodu jeżeli moja aplikacja o COS nie została jeszcze rozpatrzona. Będę informował o dalszym rozwoju spraw. Trzymajcie kciuki :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 4 miesiące później...

Drodzy Forumowicze,

nie wiem, czy piszę we właściwym miejscu, ale potrzebuję Waszej pomocy w jednym zagadnieniu.

Przebywam obecnie w Nowym Jorku na wizie turystycznej B2, pozwolenie na pobyt tutaj kończy mi się 15 kwietnia (data, z którą powinnam opuścić USA). Chciałabym przedłużyć mój pobyt tutaj i jestem troszkę pogubiona, bo nie wiem jakie są najlepsze opcje i najbardziej realne szanse na zrobienie tego. Czy powinnam starać się o zmianę statusu na studencki - czy w ogóle mogę to zrobić będąc obecnie na wizie turystycznej. Czy powinnam wyjechać i wtedy aplikować o wizę studencką? Dodam, że zależy mi jedynie na przedłużeniu pobyty w celach turystycznych, nie interesują mnie żadne kursy, ale z tego co czytałam, to jest jedna z opcji, która umożliwia przedłużenie pobytu. Czy jest może realna szansa na przedłużenie wizy turystycznej samej w sobie bez konieczności szkoły i zmiany statusu.

Nie wiem jakie są terminy oczekiwania i wszelkie kryteria, które musiałabym spełnić, ale Waszym zdaniem, czy mam szanse, aby dostać jakiekolwiek przedłużenie jeszcze przed końcem mojej wizy?

Z góry dziękuję serdecznie za pomoc, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie interesuje cie szkola to nie dostaniesz wizy studenckiej - do tego potrzeba zapisac sie do collegu i tez chodzic na zajecia. ;)

Na przedluzaniu wizy turystycznej sie nie znam - ale bodajze jest taka opcja. Czy ci przedluza czy nie to inna sprawa. Musisz miec konkretny powod.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuje mnie szkoła jako główny powód, dla którego miałabym zostać, ale słyszałam, że jest to jedna z opcji, aby dostać przedłużenie - zapisać się nawet na kurs językowy i na tej podstawie dostać przedłużenie.

I czy myślisz, że jest opcja, aby zmienić ten status będąc tutaj i przyjeżdżając na wizie B2, czy jednak bez wyjazdu i ubiegania się spoza USA się nie obędzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...