Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, BBerry napisał:

Jak to przysiegales? Ja sie w PL urodzilam i jakos nie mialam okazji nic udowadniac ;) Obywatelstwo jak najbardziej zostaje nienaruszone.

My PRAWDZIWI mężczyźni przysiegalismy nie tylko wierność ale również że oddamy życie, jeśli będzie trzeba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
19 minut temu, BBerry napisał:

Ciekawe gdzie pracuja i co dla nich znaczy "zle" sie ubrac. Nie chodzi o cene tylko o szacunek. Wole jak ktos zalozy nawet garnitur z lumpeksu ktory wciaz dobrze wyglada, niz ktos co mysli ze szorty sa stosowne na wesele.

Zalezy od wesela. Niektóre sa tradycyjne i formalne, a inne sa luźne. Siostra mojego meza miała wesele, gdzie wymagane były luźne ubrania, czyli wlasnie japonki i szorty. Towarzystwo typowo Kalifornijskie, gdzie pewnie niejedne szorty kosztowały wiecej niz ja wolałabym wiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BBerry napisał:

Jeden co jest dosyc istotny to ze przysiegasz ze bedziesz wierny USA, a nie innym panstwom... Wiec teoretycznie wierny USA bardzej niz Polsce... (?)

Dokladnie !

To ze sie obywatelstwa nie traci to nie ma wielkiego znaczenia. Kto jak to przysiege potraktuje to inna sprawa, niemniej jednak to dokladnie oznacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Witam wszystkich po przerwie

 

ja zlozylam papiery o naturalizacje w lutym, w kwietniu bylo biometrics a wczoraj dostalam list ze za miesiac interview...

Moje obywatelstwo opiera sie na malzenstwie z obywatelem- czy ktos ma jakies porady odnosnie do dowodow na bona fide marriage, czy to co wczesniej- rahchunki, dowody wlasnosci itd? Pamietam taki post sprzed kilku lat- dziewczyna radzila ile wszystkiego dokladnie wziac, ale juz nie moge go znalezc...

czy ja tez dobrze rozumeim ze niektorzy z was zaraz po tescie mieli przysiege? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cerise nomade napisał:

Witam wszystkich po przerwie

 

ja zlozylam papiery o naturalizacje w lutym, w kwietniu bylo biometrics a wczoraj dostalam list ze za miesiac interview...

Moje obywatelstwo opiera sie na malzenstwie z obywatelem- czy ktos ma jakies porady odnosnie do dowodow na bona fide marriage, czy to co wczesniej- rahchunki, dowody wlasnosci itd? Pamietam taki post sprzed kilku lat- dziewczyna radzila ile wszystkiego dokladnie wziac, ale juz nie moge go znalezc...

czy ja tez dobrze rozumeim ze niektorzy z was zaraz po tescie mieli przysiege? 

 

 

Niektore miejsca maja same day oath - wszystko zalezy od tego czy to jest judicial (w sadzie zwykle, mozna zmienic imie / nazwisko) czy administrative. Moj lokalny USCIC robi tylko judicial wiec sa one co jakis czas.

Dowody to tradycyjnie - co-mingling of finances - kredyty, ubezpieczenia, samochody i innego tego typu dowody + cokolwiek chcesz. Moja byla kilka lat temu ale nie pamietam zebym musial sie z dowodow specjalnie tlumaczyc, zreszta wszystko chyba poslalem z N-400 o ile dobrze pamietam. Od wyslania do przysiegi u mnie minelo 2.5 miesiaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

UPDATE:

wczoraj mialam interview w San Antonio.

Interview mialo byc na 10.30, bylo moze 15 min opoznienia i cala rozmowa trwala moze 30 min.

Pytania byly dokladnie takie jak w ksiazce ktora daja na biometrics. Babki w ogole nie interesowaly zadne papiery odnosnie do bona fide marriage, nawet nie pytala,(  naturalizacje robilam po 3 latach od zielonej karty  czyli w oparciu o malzenstwo z obywatelem) jedyne co robilysmy poza egzaminem, to zadala mi jeszcze raz pytania ktore byly w formularzu, ktory wyslalam, dodala kilka komentarzy, raz sie zapytala jak sie poznallismy z mezem i kiedy opuszczalam granice USA ostatnio i tyle...

po rozmowie dala mi papierek pokazujacy ze zdalam cyvics i language test i ze daje mi " approval recomendation" co oznacza ze ktos jeszcze raz przejrzy po niej moje papiery i jesli nic wiecej nie bedzie potrzebne, dostane list z data przysiegi.

Z rzeczy praktycznych powiedziala ze kiedy dostane godzine przysiegi, oznacza to check-in time dla mnie jako aplikanta, ale sama przysiega odbywa sie po okolo 2 godzinach. Jesli chce sie zaprosic rodzine, mozna im podac pozniejszy czas zeby tam nie musieli tkwic, ale ze liczba miejsc dla obserwujacych na sali podczas przysiegi jest ograniczona, kto przyjdzie pozniej moze sie nie zalapac.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/24/2017 at 5:31 AM, MalgorzataW said:

Hej. Czy ktos moze mi napisac jak dlugo sie czeka na interview od zlozenia papierow na naturalizacje? Mieszkam w Connecticut. Biometrics mialam miesiac temu ale przekladalam je kilka razy a papiery zlozylam w lipcu. 

Nie ma jednej odpowiedzi, bo to zalezy gdzie aplikowalas. Sprawdz na stronie USCIS maja tabelke gdzie jest "processing times" do centrum gdzie wysylalas N400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/17/2017 at 11:37 AM, Cerise nomade said:

UPDATE:

wczoraj mialam interview w San Antonio.

Interview mialo byc na 10.30, bylo moze 15 min opoznienia i cala rozmowa trwala moze 30 min.

Pytania byly dokladnie takie jak w ksiazce ktora daja na biometrics. Babki w ogole nie interesowaly zadne papiery odnosnie do bona fide marriage, nawet nie pytala,(  naturalizacje robilam po 3 latach od zielonej karty  czyli w oparciu o malzenstwo z obywatelem) jedyne co robilysmy poza egzaminem, to zadala mi jeszcze raz pytania ktore byly w formularzu, ktory wyslalam, dodala kilka komentarzy, raz sie zapytala jak sie poznallismy z mezem i kiedy opuszczalam granice USA ostatnio i tyle...

po rozmowie dala mi papierek pokazujacy ze zdalam cyvics i language test i ze daje mi " approval recomendation" co oznacza ze ktos jeszcze raz przejrzy po niej moje papiery i jesli nic wiecej nie bedzie potrzebne, dostane list z data przysiegi.

Z rzeczy praktycznych powiedziala ze kiedy dostane godzine przysiegi, oznacza to check-in time dla mnie jako aplikanta, ale sama przysiega odbywa sie po okolo 2 godzinach. Jesli chce sie zaprosic rodzine, mozna im podac pozniejszy czas zeby tam nie musieli tkwic, ale ze liczba miejsc dla obserwujacych na sali podczas przysiegi jest ograniczona, kto przyjdzie pozniej moze sie nie zalapac.

 

 

 

Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...