Skocz do zawartości

Sponsorowanie przez pracodawcę na GC.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Chcielibysmy z żona wyjechać do stanów, mamy tam trochę rodziny. Niestety sponsorowanie rodzinne odpada (bracia taty)

Sprawe trochę zaprzepaściliśmy bo bracia taty składali na nas papiery i w roku 2012 wystarczyło jechać na rozmowę i cała rodzina miałaby GC, niestety rodzice zrezygnowali i raczej sprawy nie da sie uratować???

ja w tym momencie jestem żonaty i mam 22lata.

 

Pracuje jako kierowca sam ciężarowego (ponad roczne doświadczenie) i dowiedziałem się, ze są firmy które sponsorują kierowców na GC chociażby Experior Transport z Chicago. Ba nawet rozmawiałem z firma i rzeczywiście sponsorują, kruczek w tym ze trzeba samemu pokryć koszty. Prawnik mówi ze ok 9-12tys $. Bez gwarancji ze sprawa zakończy się sukcesem.

Jako ze przez rodzine musialoby iść przez rodziców którzy nie chcą tam wyjeżdżać, wydaje mi się jedyne rozwiązanie oprócz DV2019 na która złożymy papiery.

 

Czy jest ktoś w stanie podpowiedzieć czy warto ryzykować taka kwotę? Czy na ile jest realne uzyskanie ta droga GC?

 

Pozdrawiam 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
19 minut temu, rynr napisał:

nie warto ryzykować

http://usa.info.pl/wizy.php
 

 

 

 

Dzieki za podrzucenie tematu.

Co do kurczaby się zgodzę, napomne ze wujek rozmawiał z jakaś prawniczka(bo rodzina w US jest gotowa nas wspomóc)

koszt 10tys $ tez jestem w stanie przełknąć, pod warunkiem ze istnieje realna szansa na finalizację tego wszystkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, andyopole napisał:

To juz drugi taki ktos w tym tygodniu. Jakas legenda w Polsce sie pojawila na ten temat?

Legenda, nie legenda 

 

Ogólnie chce wiedzieć na ile realne jest zdobycie GC w ten sposób. Jeśli wogole jest to realne.

Bo jeśli nie, to w moim zawodzie prościej się do Kanady dostać.

Z tym ze łatwiej by nam było w USA z powodu sporej rodziny, która oferuje pomoc.

A jak wyżej pisałem sponsoring rodzinny to ciężka sprawa

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Hubert Kaczmarczyk napisał:

Witam wszystkich.

Chcielibysmy z żona wyjechać do stanów, mamy tam trochę rodziny. Niestety sponsorowanie rodzinne odpada (bracia taty)

Sprawe trochę zaprzepaściliśmy bo bracia taty składali na nas papiery i w roku 2012 wystarczyło jechać na rozmowę i cała rodzina miałaby GC, niestety rodzice zrezygnowali i raczej sprawy nie da sie uratować???

ja w tym momencie jestem żonaty i mam 22lata.

 

Pracuje jako kierowca sam ciężarowego (ponad roczne doświadczenie) i dowiedziałem się, ze są firmy które sponsorują kierowców na GC chociażby Experior Transport z Chicago. Ba nawet rozmawiałem z firma i rzeczywiście sponsorują, kruczek w tym ze trzeba samemu pokryć koszty. Prawnik mówi ze ok 9-12tys $. Bez gwarancji ze sprawa zakończy się sukcesem.

Jako ze przez rodzine musialoby iść przez rodziców którzy nie chcą tam wyjeżdżać, wydaje mi się jedyne rozwiązanie oprócz DV2019 na która złożymy papiery.

 

Czy jest ktoś w stanie podpowiedzieć czy warto ryzykować taka kwotę? Czy na ile jest realne uzyskanie ta droga GC?

 

Pozdrawiam 

 

 

 

Edytowalam Twoj post - mysle, ze wystarczy kiedy opiszesz cala sytuacje, niekoniecznie ze zdjeciami :) 

Do rzeczy: prawnie nie mozesz byc sponsorowany jako kierowca. Prawo wymaga abys w momencie rozpoczecia sponsorowania mial prawo jazdy, ktore upowaznia Cie do wykonywania zawodu na terenie USA. Podobnie nie moze byc sponsorowany np. hydraulik, ktory jeszcze nie ma licencji albo fryzjerka bez licencji. Forma I-140 nie przejdzie pozniej w immigration i pozniej moge poszukac odpowiedzi odmownej pewnej dziewczyny, ktora miala podobnie robione sponsorowanie jak Ty bys mial miec robione: z Polski, liczac na to, ze przejdzie itd. I dostali odmowe w USCIS. Chodzilo o to, ze w momencie otrzymania green card, dziewczyna nie jest w stanie podjac pracy u pracodawcy, bo nie ma wymaganej licencji. 

Nie bedziesz mial zadnych gwarancji, ze sponsorowanie przejdzie, dlatego firma - co jest WBREW PRAWU - kaze Tobie pokryc koszty... a jesli nie wyjdzie to i tak jestes poza Stanami wiec ...jedyna osoba, ktora na tym zarobi jest adwokat :) 

Tutaj masz o tym: 

'According to federal regulations at 20 C.F.R. 656.12, the employer is responsible for ALL FEES associated with the PERM process, including recruitment costs and attorneys’ fees. The only time the employee may pay for these costs is if the attorney represents the employee and not the employer. However, in the vast majority of situations the attorney will be representing both the employer and employee during this step, as the PERM will be filed by the attorney on behalf of the employer. Therefore, the employer is generally responsible for all costs associated with this process.'

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. "Na chlopski rozum" musieliby Cie sponsorowac w innym zawodzie, ale to juz jest ryzyko... Od roku 2017 immigration niesamowicie wzielo sie za ludzi, ktorzy przyjezdzaja do Stanow na pobyt staly przez sponsorowanie przez prace i uwierz mi, ze to co bylo w roku 2016 to bylo jak bajka w porownaniu z tym co jest teraz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, karina napisał:

PS. "Na chlopski rozum" musieliby Cie sponsorowac w innym zawodzie, ale to juz jest ryzyko... Od roku 2017 immigration niesamowicie wzielo sie za ludzi, ktorzy przyjezdzaja do Stanow na pobyt staly przez sponsorowanie przez prace i uwierz mi, ze to co bylo w roku 2016 to bylo jak bajka w porownaniu z tym co jest teraz..

Dzięki Ci za wyczerpujące wypowiedzi.

A co w sytuacji gdybym np zrobił prawo jazdy w Kanadzie powiedzmy na wizie IEC , 

Czy z kanadyjskim prawem jazdy mogę prowadzić trucki w USA?

Bo jeśli tak, to w takim przypadku po uzyskaniu GC mogę wykonywać odrazu zawód . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...