Skocz do zawartości

Wyjazd do USA a karta debetowa? Kredytowa?


macios6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio Joanna30 pisała o karcie  walutowej pre paid dlatego mam do was pytanie.

Konta walutowe ( przynajmniej u mnie w ING) można zakładać do kont osobistych gdzie wydawana jest karta DEBIT VISA (debetowa).

Czy taką debetową coś zdziałam w USA? Mam tez kartę kredytową Polską Mastercard gdzie będę zapewne dokonywał rezerwacji w California za hotele itd ( już użyłem jej do rentalcars w celu rezerwacji samochodu).

Ale wracając do pytania czy jest sens abym zabierał swoją kartę debetową ( gdzie będzie widniało na niej konto walutowe) i czy w ogóle będzie ona działała gdziekolwiek czy to płacąc w restauracji,hotelu itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Pisalem w innych tematach, ze placilem wszedzie w USA karta debetowa.

Mam rachunek dolarowy w pekao sa i do tego karte wielowalutowa debetowa.  Dzialala (prawie) wszedzie, problem byl tylko na niektorych stacjach benzynowych ale tam mozna bylo zaplacic gotowka.

Jak pytali czy credit czy debit to mowisz, ze credit i przechodzi wszystko ladnie. Jesli nie chce cos zadzialac to mowisz, ze to karta z PL i ze dziala tez jako debit i wtedy tez bez problemu dzialalo.

 

UWAGA: Jedyny problem z ta karta w banku Pekao SA jest taki, ze bank ma przerwe techniczna pomiedzy 3:10, a 4:10 w nocy polskiego czasu. Dowiedziałem się o tym po 2 wieczorach w LA.. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, m1s13ksnk napisał:

 

Mam rachunek dolarowy w pekao sa i do tego karte wielowalutowa debetowa.  

 

Ale karta jedna do konta osobistego i walutowego? I podczas wyjazdu przełączasz ją z PLN na USD?

Cytuj

Jak pytali czy credit czy debit to mowisz, ze credit i przechodzi wszystko ladnie. Jesli nie chce cos zadzialac to mowisz, ze to karta z PL i ze dziala tez jako debit i wtedy tez bez problemu dzialalo.

Sytuacja tyczy płacenia kartą debetową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, m1s13ksnk napisał:

Pisalem w innych tematach, ze placilem wszedzie w USA karta debetowa.

 

Ad1.

Mam w tym banku rachunki w PLN, EUR i USD. Do tego jedna karta debetowa wielowalutowa.

Jak platnosc jest w dolarach to ciagnie z konta USD, jak w zlotowkach to z PLN itd.

wielowalutowe.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Placenie karta debetowa w US - w transakcjach w ktorych traktowana jest jak kredytowa a wiec bez PINu jest absolutna glupota.

W przypadku zeskanowania tejze karty, lub wycieku numerow - co sie zdarza niestety dosc czesto (tylko w mojej dosc cywilizowanej okolicy co chwila znajduja skimmer na stacji benzynowej) tracisz pieniadze bezposrednio z konta i pozniej jest dluga zabawa zeby je odzyskac. W przypadku kredytowej i sensownego wydawcy tak nie jest. Ja od dluzszego czasu uzywam Amexa i jego jakos chyba nie potrafia skopiowac, natomiast zona juz ze trzy razy karty wymieniala po wycieku w dosc szanowanych sklepow.

Bezpieczenstwo transakcji karta w US jest nieporownywalnie mniejsze od tego w PL lub w EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, m1s13ksnk napisał:

 

Ad1.

Mam w tym banku rachunki w PLN, EUR i USD. Do tego jedna karta debetowa wielowalutowa.

Jak platnosc jest w dolarach to ciagnie z konta USD, jak w zlotowkach to z PLN itd.

wielowalutowe.png

Tak, ale miałem na myśli czy musisz przełączać podczas logowania do konta że docelowo chcesz ustawić na USD/EUR czy automatycznie system rozpoznaje to.

 

I pytanie czy wgl miałeś ze sobą kartę kredytową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

automatycznie. 

 

kzielu. Tylko, że jak ktoś jedzie na wakacje to nie ma sensu płacić kredytówką. W Polskich bankach nie ma różnicy czy okradną Cię z kredytówki czy z debetówki. Poza tym płacąc kredytową z Polski w USD masz potrójne przewalutowanie więc jest to ogromnie nieopłacalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

automatycznie. 
 
kzielu. Tylko, że jak ktoś jedzie na wakacje to nie ma sensu płacić kredytówką. W Polskich bankach nie ma różnicy czy okradną Cię z kredytówki czy z debetówki. Poza tym płacąc kredytową z Polski w USD masz potrójne przewalutowanie więc jest to ogromnie nieopłacalne. 


Tez mam kredytowke Polska i myslalem by głównie na niej bazować tj rezerwacje hoteli, itd

Lepszą opcja będzie debetowa z funkcja konta walutowego?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kontrol napisał:

automatycznie. 

 

kzielu. Tylko, że jak ktoś jedzie na wakacje to nie ma sensu płacić kredytówką. W Polskich bankach nie ma różnicy czy okradną Cię z kredytówki czy z debetówki. Poza tym płacąc kredytową z Polski w USD masz potrójne przewalutowanie więc jest to ogromnie nieopłacalne. 

Powinno miec - bo Ci "pieniadze" schodza z limitu kredytowej a nie fizycznie z konta (pomijajac juz jakie zasady maja polskie banki - tutaj zwykle sami wykrywaja potencjalny fraud i sa w tym dosc skuteczne, transakcje sa blokowane i zdejmowane z limitu - co do polskich bankow to dawno temu mialem kredytowa w PL banku, robilem zakup w US na ~$5,000 i zadzwonili do mnie natychmiast - w polowie nocy w PL - czy to na pewno ja dokonuje tej transkacji - to bylo jakies 10 lat temu wiec zakladam ze moze byc tylko lepiej teraz...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, macios6 napisał:


Lepszą opcja będzie debetowa z funkcja konta walutowego?
 

 

Dla mnie tak. Ja mam zamiar tylko tak płacić, a gdzie będę bał się zapłacić kartą to będę płacił gotówką. Kredytową będę płacił w sytuacjach awaryjnych jak np nie zadziała karta a nie będę miał gotówki lub tam gdzie będę zmuszony np kaucja za wypożyczenie samochodu itd. Ogólnie można sobie ustawić limity na kartach np ilość transakcji lub wysokość kwoty. 

Zgadzam się również z tym, że PL banki skutecznie wykrywają fraud, ale dla mnie akurat nie ma to nic do rzeczy. Po pierwsze nie będę miał PL numeru telefonu więc nikt do mnie nie zadzwoni, a raczej tylko ja do nich, jak już zablokują mi kartę. Po drugie jak już okradną mnie z debetówki czy z kredytówki to dla mnie nie ma żadnej różnicy. Skuteczność reklamacji jest taka sama i zależy to pewnie od sytuacji. Mam nadzieję, że nie będę musiał tego sprawdzać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...