Skocz do zawartości

Wyjazd do USA a karta debetowa? Kredytowa?


macios6

Rekomendowane odpowiedzi

A jeśli chodzi o rezerwacje w hotelach no dawałeś wszędzie im kartę debetowa? I No na tej karcie pobierali ci kaucje ( w dolarach) ? A potem ta kaucje od razu zwracali czy czekałeś kilka dni na zwrot kasy?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
ja dopiero będę w USA. Rezerwację w połowie hoteli mam opłaconą z góry, a w reszcie będę płacił gotówką lub kartą debit. Jeśli będą chcieli pobrać kaucję to będę dawał kredytową. 

Wtedy z kredytowej będą potrójnie przeliczać na złotówki? Czy nic nie będzie przeliczane? Chodzi o kaucje .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaucja (blokada) na karcie kredytowej nie wpływa na stan pieniędy. Zapłata a potem zwrot może powodować podwójne przeliczenie waluty czyli w złotówkach wraca mniej (miałem kiedyś karte w citibank, gdzie nie występowało to i zwracali dokładnie co pobrali - ale w innym banku zdażały się mi takie nieszczęśliwe zwroty). Na karcie debetowej nie można założyć blokady - więc nie opłaca jej się dawać w hotelu na tzw. "incidentals" - kwota jest pobierana i zwracana później - więc lepiej jej używć tylko do finalnych transakcji. Strategia: "kaucje kredytową" wydaje mi się słuszna i opłacalna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że płacąc kartą kredytową wygląda to tak, że np. przy wynajmie samochodu na karcie blokują kaucję, a za wynajem normalnie płace (np. gotówką) i potem kaucję odblokowują? Czy z kredytowej pobierają kaucję+opłatę za wynajem? Proszę o wyjaśnienie - jestem jeszcze laikiem w tych kwestiach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, macios6 said:

Ok ostatnie pytanie; drinki jedzenie - używać karty debetowej tak?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja używam kredytowej - nie wiem czy do rachunku z debetowej można dopisać napiwek, który w wysokości 15% w zasadzie jest obowiązkowy w USA (wyższy wg twojego uznania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...