Skocz do zawartości

Wyjazd do USA a karta debetowa? Kredytowa?


macios6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 38
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Generalnie (wg przepisów) powinno się mieć przy sobie międzynarodowe prawo jazdy (wyrobienie jego trwa parę chwil) ALE już kiedyś gdzieś tutaj pisałem - wynająłem auto w Thrifty, przyleciałem, pokazałem dziewczynie międzynarodowe prawo jazdy, myślałem że ze śmiechu zejdzie :) (Konwencja jest z połowy ubiegłego wieku i nikt nie zmieniał wzoru :) ) pokazałem plastikowe i było ok. Swoją drogą jeżdżę wypożyczonym autem przy każdym moim pobycie w USA i nigdy nie miałem kontroli drogowej. Prawo jazdy potrzebne mi było tylko do wypożyczenia aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Przewalutowanie w Polsce idzie przez EUR, czyli PLN -> EUR -> USD. Jeśli będą Ci wracać to też idzie przez EUR. Banki zarabiają

Czyli każda pobrana kaucja z kredytówki =zarobek za przewalutowanie dla banku.... cool...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wynajmiesz przy użyciu karty kredytowej to nie pobierają kaucji tylko robią blokadę. Czyli po zdjęciu blokady jest to neutralne dla twojej karty - kwota blokady wędruje z powrotem bez uszczerbku. Jakby jednak mieli pobrać kaucję (np jakbyś wpadł na pomysł używania karty debetowej - tam blokady założyć nie można) - to wówczas możesz stracić na przewalutowaniach. Dlatego karta kredytowa jest dużo wygodniejsza / tańsza do opłacania wynajmu hoteli i aut. Na kredytowkach z założenia się kaucji nie pobiera (temu właśnie służy blokowanie środków na karcie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...