Skocz do zawartości

Ślub z posiadaczem green card


Jepetto

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, kzielu napisał:

Jak napisał Sly - małżonek rezydenta to nie jest immediate relative którym jest małżonek obywatela.

Poza tym na razie bym się tym nie martwił specjalnie - najwcześniej zielona kartę będziesz miał za 7 lat zakładając że dostaniesz ją przez sponsoring matki. Do tego czasu przepisy mogą się diametralnie zmienić.

Na jakiej podstawie to mowisz 

 

21 minut temu, sly6 napisał:

mylisz oczekiwanie po slubie z obywatelem na terenie USA z posiadaczem GC, zapoznaj sie z linkiem z biuletynu co Ci podalem. To sa dwie rozne kategorie i pamietaj o tym.

Moja mama na wizie turystycznej ozenila sie z obywatelem amerykanskim i odrazu zlozyla wniosek o green card. Po miesiacu miala rozmowe a po dwoch tygodniach juz miala ja w reku. Wszystko zrobila w stanach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
16 minut temu, kzielu napisał:

Jak napisał Sly - małżonek rezydenta to nie jest immediate relative którym jest małżonek obywatela.

Poza tym na razie bym się tym nie martwił specjalnie - najwcześniej zielona kartę będziesz miał za 7 lat zakładając że dostaniesz ją przez sponsoring matki. Do tego czasu przepisy mogą się diametralnie zmienić.

Zakladajac ze przez sponsoring matki (obywatelki) jestem jej najblizsza rodzina i obowiązuje mnie procedura miejscowa moze ona tam zlozyc wniosek a ja tam moge poczekac na wizie turyatycznej oczywiacie nie przekraczajac dozwolonego pobytu ale nie musze miec wizy imigracyjnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Jepetto napisał:

Na jakiej podstawie to mowisz 

 

Moja mama na wizie turystycznej ozenila sie z obywatelem amerykanskim i odrazu zlozyla wniosek o green card. Po miesiacu miala rozmowe a po dwoch tygodniach juz miala ja w reku. Wszystko zrobila w stanach. 

Nigdy sie nie spotkałam aby ktoś miał interview po miesiącu. Po miesiacu to sie dostaje zaproszenie na odciski palców. Widac, ze cos gdzieś dzwońi tylko nie wiadomo w ktorym kościele....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jepetto napisał:

Zakladajac ze przez sponsoring matki (obywatelki) jestem jej najblizsza rodzina i obowiązuje mnie procedura miejscowa moze ona tam zlozyc wniosek a ja tam moge poczekac na wizie turyatycznej oczywiacie nie przekraczajac dozwolonego pobytu ale nie musze miec wizy imigracyjnej

Drobny problem w tym ze nie jestes. Powyzej 21 lat nie jestes juz immediate relative. Sprobowales zajrzec do visa bulletinu ktory linkowal Ci sly jako ze ewidentnie uwazasz ze piszemy bzdury ?

Nie obowiazuje Cie zadna procedura miejscowa, kazdy wyjazd z zamiarem imigracji na wizie nieimigracyjnej jest fraudem. A Ty dodatkowo jestes w dupie bo jako nie immediate relative, musisz utrzymac legalny status przez caly - 7-letni - okres oczekiwania, co jest praktycznie niemozliwe.

Dodatkowo Trump grzebie przy imigracji i takie kategorie jak Twoje moze zlikwidowac.

Tu jest opis kategorii z biuletynu : 

FAMILY-SPONSORED PREFERENCES

First: (F1) Unmarried Sons and Daughters of U.S. Citizens:  23,400 plus any numbers not required for fourth preference.

Second: Spouses and Children, and Unmarried Sons and Daughters of Permanent Residents:  114,200, plus the number (if any) by which the worldwide family preference level exceeds 226,000, plus any unused first preference numbers:

A. (F2A) Spouses and Children of Permanent Residents:  77% of the overall second preference limitation, of which 75% are exempt from the per-country limit;

B. (F2B) Unmarried Sons and Daughters (21 years of age or older) of Permanent Residents:  23% of the overall second preference limitation.

Third: (F3) Married Sons and Daughters of U.S. Citizens:  23,400, plus any numbers not required by first and second preferences.

Fourth: (F4) Brothers and Sisters of Adult U.S. Citizens:  65,000, plus any numbers not required by first three preferences.

I jak zajrzysz do linka https://travel.state.gov/content/visas/en/law-and-policy/bulletin/2017/visa-bulletin-for-september-2017.html to zobaczyc ze F1 obecnie rozpatruje petycje z 2010 roku. Jezeli ktokolwiek Tobie lub Twojej matce mowi cos innego wiedzac ze masz ponad 21 lat, to opowiada kompletne bzdury i mowi to co chcecie uslyszec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jepetto napisał:

Zakladajac ze przez sponsoring matki (obywatelki) jestem jej najblizsza rodzina i obowiązuje mnie procedura miejscowa moze ona tam zlozyc wniosek a ja tam moge poczekac na wizie turyatycznej oczywiacie nie przekraczajac dozwolonego pobytu ale nie musze miec wizy imigracyjnej

nie musisz mieć lecz musisz być legalnie na terenie USA..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ja głupia czekałam rok na swoją zielona kartę po ślubie z obywatelem a można dostać w miesiąc. :o Wow. 

Kolego, czuć od Ciebie ogromna desperacje. Bądź normalny i zrób wszystko tak jak robią inni - rodzic składa papiery, czekasz i dostajesz zielona kartę po paru latach. Nikt nie lubi czekania ale chyba rozumiesz że nie ma innej opcji, Nie? 

1. Wyjazd na turystycznej i tam staranie się o zielona kartę będzie oszustwem imigracyjnym.  Uscis aż tak głupi nie jest. Jak dostaniesz odmowę zielonej karty wtedy, to co?

2. Jak od razu po przyjeździe będziesz brał ślub z obywatelka tylko dla zielonej karty, to pewnie też dostaniesz odmowę. Szczególnie jak się zaraz potem rozwiedziesz żeby sponsorowac dziewczynę z PL... lol.

3. Dziewczyna nie może wylecieć na turystycznej i tam czekać na zielona kartę. Proces dla was bedzie trwał dwa lata. Jak przekroczy swój pobyt na turystycznej to nici z zielonej karty. 

Także ten. Powiedz mamie żeby Ci nie kłamała jak długo czekała na zielona kartę i niech składa na Ciebie papiery. Parę lat szybko zleci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...