Skocz do zawartości

3 klasa liceum, dopiero sie obudzilem...


iony

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
12 minut temu, Weststarr napisał:

Albo skonczyc Studia w PL i jechac do USA na H1-B albo wygrac w loterii (o ile bedzie jeszcze istniala) ;) 

No wlasnie. Sa tu na forum wlasnie tacy: wyksztalceni na dobrych, niedrogich uczelniach w Polsce a pracujaci w USA. I na dodatek przyjezdzaja bez dlugow ktore musza splacac nastepne 10 lat+. Korzystajcie z tych mozliwosci w kraju! (Lub UE.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał wszystkie przedmioty przez 5 lat języku angielskim , nie mówię już o egzaminach. Fakt jest bardzo ograniczona liczba kierunków , ale z tego co powiedział mnie studiujący taki właśnie kierunek kolega, są to raczej bardzo poszukiwane (np. w USA ) kierunki. Więc kolejny krok aby po studiach ułatwić sobie wyjazd do USA.

To o czym mówisz jest chyba już obowiązkowe ,że jeden przedmiot na każdym stopniu jest to angielsku ,Na przykład mój brat tam ma. Jak ja studiowałem to był przywilej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy po takim licencjacie na SGH w ogole za mna odwroca glowe pracodawcy ze Stanow? W przyszlosci chcialem zalozyc wlasna firme juz tam, ale najpierw na zalozenie tej firmy potrzeba pieniedzy :D Bo przyznam ze studia po angielsku w polsce mnie troche zainteresowaly, chociaz jednak nie bedzie tego klimatu Stanow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Studia wcale nie gwarantuja Ci tego ze zostaniesz w USA, oczywiscie po studiach dostaniesz pozwolenie na prace na rok albo dwa lata, ale nic poza tym, jesli w ciagy tych 2 lat nie zlapiesz sie na H1-B, albo GC, albo nie zlapiesz kogos kto jest Citizen zeby Ci zrobil sponsoring na GC to C'est la vie i wracasz to Polski ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy studia po angielsku to taki wielki krok w kierunku USA. Wiekszosc wiz pracowniczych zgarnely jak zwykle firmy IT. Studia w USA przynajmniej daja Ci mozliwosc postawienia nogi w USA. Ostatnio jednak czytalem, ze administracja ma przestac patrzec przez palce na wizy studenckie, bo duzy odsetek ludzi nie konczy i zostaje nielegalnie. 

Jak juz pisano, lepiej zrobic porzadnego licencjata w Europie i wbijac sie na graduate. Krotsze, mozna wyczaic partial tuition waiver i jakis grosz.

Nie robilem jakis wiekszych badan, ale wiekszosc moich znajmych po studiach w USA, oglada ten kraj juz tylko w telewizji. Mowimy tu o studiach technicznych. Czesc nie wygrala wiz, czesc nie znalazla pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...