Skocz do zawartości

Studia z Usa do Polski


remii

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, karusek napisał:

Ale jesli w 2020 zostanie obywatelem US to kategoria sie zmieni?

tak zmieni i gdy poczytasz to forum to zobaczysz co należy zrobić i kolejnym razem podaj linka skąd kopiujesz wypowiedź wtedy łatwiej będzie zobaczyć o co chodzi z tymi 4-5 latami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, remii napisał:

Witam forumowiczów,

Zacznę od tego, że mieszkam na Florydzie, jestem studentem community college i na końcu 2018 roku planuję skonczyc swój dwuletni kierunek Business Management, Entrepreneurship ( A.S.) . Jeżeli wszystko dobrze pójdzie i mi się noga nie powinie, będę wtedy miesiąc po 22 urodzinach. Jako, że samotne życie na Florydzie niezbyt mi sie podoba, mysle o powrocie do kraju. Głównie spowodowane związkiem, ktorego nie udaje sie polaczyc ( wiza mojej dziewczynie zostala odmowiona juz 2 razy.) Czytałem już pełno wątków i artykułów, ale chciałbym usłyszeć opinie innych osób na podstawie mojej sytuacji. Pierwsza sprawa, czy mogę liczyć na jakikolwiek transfer mojego Associate of Science na jakiś kierunek biznesowy na Uniwersytecie Gdanskim ( tam już złożyłem papiery przed wylotem do USA i ta szkoła to mój jedyny wybór jeżeli chodzi o Polskę). Chodzi mi głównie o to, żeby nie zaczynać kierunku od samego początku i mieć przed sobą znowu 5 lat po 3 latach studiowania w USA. Rozumiecie o co chodzi. Czy da się to jakoś płynnie połączyć?

Druga sprawa to kwestia tej wizy dla mojej dziewczyny, co byście doradzili w takiej sytuacji? 2 odmowy, chcemy zobaczyc jeszcze raz, do 3 razy sztuka, tak? Obywatelstwo będę mógł mieć dopiero pod koniec 2020 roku, to zdecydowanie za długo. No i trzeba być w stanach więcej niż poza nimi.

Zagubiłem się lekko w tym co robię, więc będę bardzo wdzięczny za wszystkie odpowiedzi/wskazówki, a jeżeli ktoś czytając ten post, chciałby się dowiedzieć czegoś na temat studiowania, załatwiania in state tuition itp. – służę pomocą : )

spytaj się na uczelni oraz jak pisaliśmy możesz swoją dziewczynę sponsorować a gdy ma odmowę to trudniej będzie o inne rodzaje wiz. I jak pisaliśmy na teraz czas oczekiwania na gc po ślubie wynosi 2 Lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, sly6 napisał:

Roelka pisze prawdę tak to teraz wygląda a Ty Karusek wklej link do tej wypowiedzi bo ja Ci mogę odszukać coś podobnego z tego forum a wyjdzie ze ta wypowiedź ma ponad 10 lat a jak kto się ma do dzisiaj? Podajemy,staramy się podawać jak kto realnie wygląda na dzisiaj i jak kto było np 3 lata temu.

tak wklejam przepraszam

http://www.prawoimigracyjneusa.com/sponsorowanie.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, karusek napisał:

ta strone podawalismy od poczatka forum i sa tam ciekawe informacje lecz te nie ktore daty sie pozmienialy ;) i wez kolejnym razem to pod uwage. Moze sa tacy co pamietaja ze okres oczekiwania byl do roku czasu i kazdy sie dziwil jak kto z 5 lat taki spadek byl ;) od dluzszego czasu jest do 2 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sly6 napisał:

ta strone podawalismy od poczatka forum i sa tam ciekawe informacje lecz te nie ktore daty sie pozmienialy ;) i wez kolejnym razem to pod uwage. Moze sa tacy co pamietaja ze okres oczekiwania byl do roku czasu i kazdy sie dziwil jak kto z 5 lat taki spadek byl ;) od dluzszego czasu jest do 2 lat. 

Generalnie chodilo mi o to ze moglby zaczac sponsorowac jako rezydent (posiadacz GC) a dokonczyc procedure jako juz obywatel. czy jest to mozliwe i czy skraca to czas oczekiwania. sam pytam bo nie interesowalem sie w tym temacie wczesniej niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, karusek napisał:

Generalnie chodilo mi o to ze moglby zaczac sponsorowac jako rezydent (posiadacz GC) a dokonczyc procedure jako juz obywatel. czy jest to mozliwe i czy skraca to czas oczekiwania. sam pytam bo nie interesowalem sie w tym temacie wczesniej niczym.

jest możliwe i tak robią ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje wwszystkim za tyle odpowiedzi! Nigdy w życiu nie słyszałem o tym rodzaju wizy. Może warto spróbować.

Druga część mojego pytania już w sumie się wyjaśniła. Wielkie dzięki, zaraz będę się edukował w związku z tym tematem. 

A co do pierwszej części- studiów, Macie coś jeszcze do dorzucenia w temacie? Jak się miewa sytuacja w przypadku przenoszenia kredytów z USA do Polski i czy ogólnie to co robię to dobry pomysł? Może lepiej uderzyc w tego Bachelor's zamiast przenosić się na polskie studia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...