Skocz do zawartości

DV-2018 a obecnie na terenie USA.


dudek36

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki bardzo za informacje i link do tematu! Na pewno go przesledze dokladniej.

Jezeli chodzi o ds-260 to nie wysylalem go bo tak jak mowilem wyzej, znajduje sie na terenie USA i z tego co wiem nie obowiazuje mnie ta procedura tylko inna. Ja mam wyslac wniosek do USCIS o adjustment of status

A jezeli chodzi o biuletyn na pazdziernik to mozesz mi podac link? Z tego co ja widze to upcoming jest na wrzesien a tam nie ma podanego numeru dla europy jeszcze. Czy jak na pazdziernik jest podany ten numer to znaczy ze w pazdzierniku mam wyslac dokumenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co chodzi. problem jest taki, ze tak jak pisalem jestem na wizie F-1 co znaczy ze sie tu ucze , poszlo juz na to bardzo duzo kasy i nie moge od tak opuscic USA, stracic wize F-1 i zaryzykowac wszystkiego po to ze MOZE uda mi sie zdobyc zielona karte :) w kazdym razie dzieki wielkie wszystkim za pomoc, jeszcze oczywiscie wszystko przemysle, doczytam ale dzieki za wyjasnienie z tym cut-off number! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, dudek36 napisał:

Dzieki wielkie za link!

Faktycznie, z tego co widze to ten cut-off number to 2300... a moj to 26XXX :o z tego co popatrzylem z poprzednich lat to rok temu skonczylo sie na 22XXX takze dobrze rozumiem ze nie mam za bardzo szans? :)

Nie wiem jak patrzyles ale w tymze biuletynie na wrzesien dla DV'17 masz przeciez Europe jako current. To jest ostatni biuletyn dla DV'17, ponizej masz pierwszy dla DV'18 (czyli te 2,600).

Twoj problem to taki ze wiza z danej edycji loterii musi zostac wydana do konca wrzesnia - wiec od momentu jak cut off number w biuletynie bedzie wyzszy od Twojego (czyli powyzej tego 26,000) do wrzesnia przyszlego roku musisz sie wyrobic z AOSem. Jezeli faktycznie trwa 8 miesiecy z DV (nie wiem jakie sa aktualne czasy ale podejzewam ze nie sa krotkie) to raczej szans nie masz. Jezeli chcesz dostac GC to wracaj do PL i przechodz proces konsularny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozumiem. A jeszcze jedno pytanie, czy jakbym zdecydowal sie na kontynuowanie procesu przez ambasade w Polsce, to czy na ten czas musialbym opuscic USA? Czy jest jakis przepis w regulaminie mowiacy o tym ze przez caly proces musze byc na terenie Polski? Czy moge zalatwiac wszystko z USA a pozniej przyjechac do Polski tylko na rozmowe?
Dziekuje wszystkim za dotychczasowa pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby myśleć o rozmowie w Polsce musisz odesłać ds260 i tutaj gdy wpiszesz miejsce Polska,Warszawa to trzymasz się tego. Możesz do czasu rozmowy być na terenie USA. Później przylatujesz,robisz badania i idziesz na rozmowę z dokumentami. I proszę poczytaj forum o badaniach ile np oczekuje się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

jestem w podobnej sytuacji (DV2018 i AoS), pare uwag:

  1. Z lataniem do Polski w ta i z powrotem nie jest tak prosto. Zgloszenie DS-260 jest rownoznaczne z wyrazeniem tzw. immigration intent. Z drugiej strony, dla wizy F1 za kazdym razem kiedy przekraczasz granice, musisz udowodnic ze nie zamierzasz imigrowac do USA. Istnieje duze prawdopodobienstwo ze po prostu Cie nie wpuszcza...
  2. DS-260 dla trybu AoS sklada sie tak samo jak dla CP (consular processing)
  3. Nie wiem skad ten pesymizm odnosnie numeru ~26000. Dla DV2017 mozna bylo procesowac podobne numery w maju. Jest to tylko troche ponad polowe wszystkich wylosowanych. Nie powinnines miec problemu z otrzymaniem wizy. Wiecej informacji mozesz znalezc tu: http://britsimonsays.com/dv2018-selectee-numbers-published/
  4. Jezeli zdecydujesz sie na AoS, polecam zajrzec tu: http://forums.immigration.com/threads/dv-2018-aos-only.336256/  Nawet jesli nie, to w pierwszym poscie tego watku jest link do poradnika, ktory goraco polecam przeczytac. Sa tam miedzy innymi wypunktowane argumenty AoS vs CP. Jest tez link do "timelines" ludzi ktorzy poddali sie AoS w ubieglych latach. Mozna zobaczyc ze proces nie trwa 8 miesiecy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...