Skocz do zawartości

Przylot ponowny do USA i nie zaplacony rachunek medyczny.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pytalam juz w wielu miejscach ale dalej nie wiem co z tym zrobic. Sprawa wyglada tak:

Moja mama bedac 3 lata temu  u nas w USA po pobycie w szpitalu ma dosc duzy rachunek do zaplacenia. Jej ubezpieczenie turystyczne nic nie pokrylo. Szpital wyslal rachunek do collections i tak tam to siedzialo przez te 3 lata. Oni maja tylko jej imie i nie jestem pewna czy numer paszportu podawala... Ogolnie mama chce w tym roku przyjechac do USA i zajac sie ta sprawa. Ja nie moglam nic z tym zrobic bo oni nie chca ze mna w ogole rozmawiac bo rachunek nie jest na moje imie. Chcialabym sie dowiedziec czy nie zaplacony rachunek medyczny ma wplyw na to czy moja mama zostanie wpuszczona ponownie do USA? Spotkal sie ktos z takim przypadkiem? Nie chcialabym zeby sie stresowala cala droge a oni jej kaza wracac do PL. Ona chce zaplacic ten rachunek ale collections chca zeby kontaktowala sie z nimi jak bedzie w USA. Nie wiem kogo mam sie pytac o to i gdzie sie z tym udac? Czy gdybym zadzwonila do customs na lotnisku to mi ktos cos powie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wiem, ze często rachunki mozna zaplacic online, na stronie filmy ściągającej. Jesli chce sie rachunek zaplacic, to najczesciej nikt sie nie sprzeciwia i przyjmuja pieniadze. Zadzwon do firmy ściągającej, powiedz, ze chcesz zaplacic rachunek, jak sie zapytają o nazwisko podaj mamy dane i tyle. Jak sie przeprowadxilas to jak maja rachunki przychodzić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneczka, my Cię nie znamy więc nie musisz ściemniać. Jakbyście chciały ten rachunek zapłacić dawno byłby już zapłacony.  

A to jakie informacje mają na granicy nikt z nas Ci na 100% nie odpowie. 

Chcesz mieć głowę spokojną zapłać przed jej przyjazdem, inaczej zawsze się będziecie martwiły że gdzieś kiedyś to wyjdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy rachunek można zapłacić online - jak sie chce.

Jesli chodzi o ubezpieczenie to wszystkie mi znane pokrywają "wypadki", oraz "nagle wypadki". Nie pokrywają przypadków tzw "planowych", to znaczy sytuacji gdzie chory ewidentne planował wyjechać zagranice w celu leczenia lub to ze "chory" moze poczekać aż wroci do kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Czołg napisał:

Z ciekawości zapytam, dlaczego ubezpieczenie nie pokryło? Uważam, że to ważne dla wylatujących do USA.

Mama miala wykupione ubezpieczenie, niestety w dzien kiedy sie gorzej poczula ono wygaslo...wiec na szybko online staralismy sie je przedluzyc tego samego dnia. Zaplacilismy ale byl w PL jakis dlugi weekend/swieto i trzeba bylo czekac kilka dni az ubezpieczenie bedzie wazne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...