Skocz do zawartości

Przylot ponowny do USA i nie zaplacony rachunek medyczny.


Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, pelasia napisał:

Wiem, ze często rachunki mozna zaplacic online, na stronie filmy ściągającej. Jesli chce sie rachunek zaplacic, to najczesciej nikt sie nie sprzeciwia i przyjmuja pieniadze. Zadzwon do firmy ściągającej, powiedz, ze chcesz zaplacic rachunek, jak sie zapytają o nazwisko podaj mamy dane i tyle. Jak sie przeprowadxilas to jak maja rachunki przychodzić? 

To nie przejdzie bo oni znaja sytuacje i wiedza, ze moja mama nie mowi po angielsku. Online tez nie chce tego robic bo trzeba sie zalogowac i podac moje dane a jak podam im moje dane to wtedy jest mozliwosc ze ja bede za to wszystko odpowiedzialna. Ja nie moge tego zaplacic bo sama splacam swoje rachunki ze szpitala... Mama chce przyjechac i z nimi to zalatwic na miejscu dlatego sie pytam tutaj czy bedzie miala problem z wjazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
16 minut temu, aneczka_ napisał:

To nie przejdzie bo oni znaja sytuacje i wiedza, ze moja mama nie mowi po angielsku. Online tez nie chce tego robic bo trzeba sie zalogowac i podac moje dane a jak podam im moje dane to wtedy jest mozliwosc ze ja bede za to wszystko odpowiedzialna.

 

Nie jesteś odpowiedzialna za nie swoje długi. W przypadku śmierci dłużnika colections mogą ściągać pieniądze z tzw. estate spadkobierców, ale ciebie to raczej nie dotyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aneczka_ napisał:

Mama miala wykupione ubezpieczenie, niestety w dzien kiedy sie gorzej poczula ono wygaslo...wiec na szybko online staralismy sie je przedluzyc tego samego dnia. Zaplacilismy ale byl w PL jakis dlugi weekend/swieto i trzeba bylo czekac kilka dni az ubezpieczenie bedzie wazne. 

Dziękuję za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, aneczka_ napisał:

Mama miala wykupione ubezpieczenie, niestety w dzien kiedy sie gorzej poczula ono wygaslo...wiec na szybko online staralismy sie je przedluzyc tego samego dnia. Zaplacilismy ale byl w PL jakis dlugi weekend/swieto i trzeba bylo czekac kilka dni az ubezpieczenie bedzie wazne. 

robiliście to przez agenta czy też przez stronę ubezpieczyciela bo to jest istotna sprawa . Nawet oc samochodu można przedłużyć tak z dnia na dzień. Oraz co pisze w regulaminie ubezpieczenia ze od kiedy działa ubezpieczenie. Na przyszłość powinno się ubezpieczyć na caly okres pobytu bo jak widać w życiu różnie bywa i jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sly6 napisał:

robiliście to przez agenta czy też przez stronę ubezpieczyciela bo to jest istotna sprawa . Nawet oc samochodu można przedłużyć tak z dnia na dzień. Oraz co pisze w regulaminie ubezpieczenia ze od kiedy działa ubezpieczenie. Na przyszłość powinno się ubezpieczyć na caly okres pobytu bo jak widać w życiu różnie bywa i jest.

Jako ze wykupowalem ubezpieczenie dla rodziny przylatujacej z PL - jezeli osoba ubezpieczana jest poza granicami PL, to ubezpieczenie zaczyna obowiazywac po 3 dniach od wykupienia - w zasadzie kazdy ubezpieczyciel ktorego sprawdzilem tak mial. Nie wiem czy tak to dziala w przypadku przedluzenia ale na pewno w przypadku wykupowania nowej polisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce byc niemila ale przez 3 lata sprawe olewalyscie a teraz gdy mama chce znow przyleciec to trzesiecie portkami.  Pewnie gdyby w ogole nie miala w planie przylotu to o rachynku nawet byscie nie pomyslaly. Wyglada na to, ze nadal nie macie na celu uregulowawac dlugu tylko martwicie sie o wlot. Rachunek mozna zaplacic a wymowki o logowanu lub braku jezyka sa niestety tylko wymowkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 9/1/2017 o 06:58, kzielu napisał:

Jako ze wykupowalem ubezpieczenie dla rodziny przylatujacej z PL - jezeli osoba ubezpieczana jest poza granicami PL, to ubezpieczenie zaczyna obowiazywac po 3 dniach od wykupienia - w zasadzie kazdy ubezpieczyciel ktorego sprawdzilem tak mial. Nie wiem czy tak to dziala w przypadku przedluzenia ale na pewno w przypadku wykupowania nowej polisy.

Chodzi Ci o to, ze jesli ktos wykupi polise dzien przed wyjazdem to polisa bedzie dopiero obowiazywac po 3 dniach a nie od poczatku wyjazdu? Wlasnie googluje oferty dla mamy na jej wizyte i zastanawiam sie, czy wrzucic od daty wylotu do daty przylotu spowrotem czy dac extra 2 dni przed i po? Sorry czasem jestem nieogar. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, ilon napisał:

Chodzi Ci o to, ze jesli ktos wykupi polise dzien przed wyjazdem to polisa bedzie dopiero obowiazywac po 3 dniach a nie od poczatku wyjazdu? Wlasnie googluje oferty dla mamy na jej wizyte i zastanawiam sie, czy wrzucic od daty wylotu do daty przylotu spowrotem czy dac extra 2 dni przed i po? Sorry czasem jestem nieogar. 

Nie, nie - oni Ci wprost napisza kiedy bedzie obowiazywala - tylko musisz ja wykupic z co najmniej wyprzedzeniem 1-ego dnia - natomiast jezeli osoba dla ktorej wykupowane jest ubezpieczenie jest juz poza granicami kraju (czyli Twoja mama przyleciala juz do US a Ty wykupujesz jej polise) to wtedy ubezpieczenie zaczyna dzialac po 3 dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...