Skocz do zawartości

Wiza sponsorowana przez rodziców dla dzieci przed 21 rokiem życia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam miałam możliwość wyrobienia zielonej karty przed skończeniem 21 roku życia . Złożyłam papiery do konsulatu i niestety moj sponsor w tym przypadku moj ojciec nie zarabiał wystarczająco mogłam dodać mojego brata jako drugiego sponsora ale na to nie było juz czasu w ten sposób moja zielona karta przepadła a ja skończyłam juz 21 lat . Na ta chwile mam 24 lata rodziców i rodzeństwo w stanach czy jest możliwość żebym znów dostała zielona karte ? Nie mam pojęcia jak do tego sie zabrać a nie chce lecieć na wizę turystyczna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mozliwosc tylko potrwa to o wiele dłużej. Kilka lat. Zależy też czy rodzice są obywatelami czy rezydentami,  czy Ty jesteś w związku małżeńskim czy nie. 

Ale generalnie jest to chyba czas powyżej 2 lat (?).  Powyżej 10 lat jeśli sponsoruje rodzeństwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Paula93 napisał:

Tak jestem stanu wolnego . Brat tez jest rezydentem ale teraz będzie miał obywatelstwo . 7 lat to bardzo długo myślałam ze moze da sie to jakoś wcześniej załatwić 

Nie da, bez wzgledu na to czy jestes dzieckiem (powyzej 21 lat) rezydenta czy obywatela, czas oczekiwania jest w tej chwili mniej wiecej taki sam i wynosi 7 lat. Jedyna roznica to taka ze jezeli wyjdziez za maz, to petycja dla dziecka rezydenta jest uniewazniana a dla dziecka obywatela przeskakuje do innej kategorii gdzie czas oczekiwania jest jeszcze dluzszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...