Skocz do zawartości

Deklaracja celna przy wjeździe na dłuższy okres czasu.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Lecę do USA do pracy na wizie H-1B na przynajmniej 2 lata. W samolocie do Stanów będę musiał wypełnić deklaracje celną. Mam problem z polem 15. "ODWIEDZAJĄCY— łączna wartość wszystkich przedmiotów, które pozostaną w USA, w tym towarów na sprzedaż, wynosi:". Czy muszę tutaj uwzględnić wartość moich przedmiotów takich jak laptop, telefon, etc.? Rozumiem, że turyści lecący do Stanów nie muszą tutaj podawać wartości swoich przedmiotów, bo w końcu zabierają je ze sobą z powrotem do Polski, ale jak to działa w moim przypadku?

W deklaracji celnej w informacjach napisane jest: "Przeważnie artykuły o wartości do 100 dolarów przywożone przez odwiedzających (nie-rezydentów) nie podlegają ocleniu. Cło na towary powyżej wartości zwolnionej od cła zostanie ustalone według aktualnego kursu (dla pierwszego 1000 USD)".  Skoro wartość mojej elektroniki przekracza 100 dolarów, to będę musiał zapłacić cło za wwiezienie je do Stanów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział że te rzeczy zostaną w USA? Jest plan że zostaną wywieziono z powrotem. Gdy będziesz wyjeżdżał nikt o takie pierdoly nie zapyta.

Problemy dwunastolatka, aż się prosi o pytanie, kto taka doope ściąga do roboty? Może i fachowiec ale sierota....

 

Sorry za dosadnosc.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak planujesz po przyjeździe sprzedać na jakieś wyprzedaży garażowej od razu swoją komórkę i laptop to musisz ją zadeklarować. A jak planujesz używać na codzień jako swoje i po ewentualnym końcu wizy H1-B wziąć ze sobą do Polski lub wyrzucić jako zużyte to nie musisz ich deklarować. W tej pozycji zadeklaruj tylko te towary co przywozisz nie do osobistego użytku. To co przywozisz na handel (czy ktoś coś jeszcze wozi kryształy??? ;) ). To co przywozisz na prezenty dla localesów itp. Ja latam od wielu lat i jak KaeR zwsze w tej pozycji mam "0.00". Ale nie kupuje alkoholu ani papierosów w bezcłowych sklepach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...