Skocz do zawartości

Loteria Wizowa DV 2019


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

24 minutes ago, Rosa84 said:

Czy ktoś może mi powiedzieć jak wygląda procedura po wylosowaniu zielonej karty? Może macie jakiś link? Z góry wielkie dzięki! 

Sa dwa tryby: consular processing (poprzez ambasade poza USA) i adjustment of status (jezeli przebywasz na terenie USA). Zdecydowana wiekszosc ludzi idzie pierwszym trybem, dlatego istnieje dla niego wyczerpujaca, oficjalna instrukcja:

https://travel.state.gov/content/visas/en/immigrate/diversity-visa/if-you-are-selected.html

Oficjalna instrukcja dla AoS jest niestety bardzo uboga:

https://www.uscis.gov/greencard/diversity-visa

Nieoficjalna instrukcja do AoS warta przeczytania: http://goo.gl/0va2DU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 721
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
3 godziny temu, Rosa84 napisał:

U mnie niestety też strona do złożenia wniosku nie działa. 

Czy ktoś może mi powiedzieć jak wygląda procedura po wylosowaniu zielonej karty? Może macie jakiś link? Z góry wielkie dzięki! 

mamy tematy na forum dv 2016,2017 i tam masz to ładnie opisane. Milej lektury życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mary.pieroszkiewicz napisał:

Dziwne to jest, u jednych, działa a u innych nie ... ?

U mnie nie działa, a che złożyć wniosek.

Myślę, że raczej działało, a nie działa w tej chwili. Ale może jest ktoś komu się udało złożyć wniosek w tym tygodniu? (Ania być może złożyła wniosek wcześniej i tylko dała znać wczoraj)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada, ze jest jakis problem z systemem w KCC. Jesli wszystko padlo i kaza wysylac zgloszenia ponownie to chyba nie jest to wielki problem. Gorzej jesli nie beda chcieli sie przyznac do bledu i beda udawac, ze wszystko jest ok. W DV2016 byla sytuacja, ze po 1 maja zwyciezcy probujac sprawdzic wynik otrzymywali przez kilka dni timeout. Ale KCC szedl w zaparte, ze wszystko dziala normalnie. I nawet zadzialalo w pewnym momencie ale nigdy nie bylo zadnej oficjalnej informacji na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada, ze jest jakis problem z systemem w KCC. Jesli wszystko padlo i kaza wysylac zgloszenia ponownie to chyba nie jest to wielki problem. Gorzej jesli nie beda chcieli sie przyznac do bledu i beda udawac, ze wszystko jest ok. W DV2016 byla sytuacja, ze po 1 maja zwyciezcy probujac sprawdzic wynik otrzymywali przez kilka dni timeout. Ale KCC szedl w zaparte, ze wszystko dziala normalnie. I nawet zadzialalo w pewnym momencie ale nigdy nie bylo zadnej oficjalnej informacji na ten temat.
KCC, po wpadce z "losowaniem" z DV2012 tj anulowaniem wyników loterii i serii pozwów sądowych, nie ogłosi już, że coś było/jest nie tak, jak zakładano.
Czasookres trwania tego "serwisowania" wskazuje albo na dużą awarię/problem albo coś poważniejszego...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 zablokował i odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...