Skocz do zawartości
sly6

Loteria Wizowa DV 2019

Recommended Posts

Ja zostałem wylosowany w dv-2018, a zgłoszenie wysłałem w ostatni dzień ;)

Edytowane przez Sparrow

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1 godzinę temu, Weststarr napisał:

Definicja z wikipedii 

Loteria  gra losowa, której uczestnicy nabywają numerowane bilety, czyli „losy”. O wygranej decyduje „ciągnięcie” losów, czyli losowanie. Miejsce sprzedaży losów to kolektura.

Losowanie – czynność polegająca na wyciąganiu lub wybieraniu określonych liczb lub przedmiotów (los, karta, kupon, żeton itp.) w sposób wykluczający wpływ osoby losującej na wynik tej czynności.

z PWN albo z britaniki trzeba bylo przepisac..... a nie skopiuj wklej z wikipedii, ales sie wysilił :)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A

1 godzinę temu, LukeFlorida napisał:

Mam pytanie - czy czas zgłoszenia się do loterii ma jakieś znaczenie czy loteria to op prostu loteria? Tzn. czy jakbym wypełnił wszystko 3 października o 18.00 przed większością to mam jakieś większe szanse? Inna sprawa, że pewnie wtedy serwery są mocno przeciążone ;p Ale i tak mam zamiar w tym roku załatwić to jak najszybciej

życie pokazuje ze serwery sa przeciążane na końcu wysyłania zgłoszeń i w pierwszych godzinach gdy się sprawdza czy zostałeś wylosowany.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

22 minutes ago, karusek said:

z PWN albo z britaniki trzeba bylo przepisac..... a nie skopiuj wklej z wikipedii, ales sie wysilił :)

Leniwy jestem z natury ;p 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, Jaroslaw Stanczuk napisał:

Mam nadZieje ze zagłosuje ta zielona karte

Więc zagłosuj i bardzo proszę: przestań zaśmiecąc wątki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

2 godziny temu, sly6 napisał:

A życie pokazuje ze serwery sa przeciążane na końcu wysyłania zgłoszeń i w pierwszych godzinach gdy się sprawdza czy zostałeś wylosowany.

Ja zgłaszałem się pod koniec , chyba  w ostatnim dniu i serwery śmigały jak marzenie. Strasznie miałem cykora bo straszyliście ,że na początku i pod koniec nie wyrabiają a u mnie na 15 letnim laptopie ,który na większości stron muli śmigał jak marzenie i w tri miga skończyłem zgłoszenie. Za to faktycznie przy wynikach była makabra i to dobre kilkadziesiąt godzin. W tym roku spróbuje na samym początku powiedzmy 10-14 dniu loterii bo wieść gminna głosi ,że najwięcej wylosowanych jest z tego okresu . Pożyjemy zobaczymy :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 hours ago, Jaroslaw Stanczuk said:

Mam nadZieje ze zagłosuje ta zielona karte

Ze co zrobi ? zaglosuje ? jak zielona karta ma prawo wyborcze to moze zaglosowac, ale na kogo, to juz tylko ona wie 

Edytowane przez Weststarr

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może głupie pytanie, ale czy ja i żona możemy oddzielnie startować i podawać siebie na wzajem jako małżonka? Wolę zapytać niż być zdyskwalifikowanym z powodu podwójnego wejścia do loterii.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

11 minut temu, Celin napisał:

Może głupie pytanie, ale czy ja i żona możemy oddzielnie startować i podawać siebie na wzajem jako małżonka? 

Tak.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, Celin napisał:

Może głupie pytanie, ale czy ja i żona możemy oddzielnie startować i podawać siebie na wzajem jako małżonka? Wolę zapytać niż być zdyskwalifikowanym z powodu podwójnego wejścia do loterii.

Jesli kazdy z Was spelnia warunki glownego aplikanta to tak. Przecytaj sobie instrukcje, Tam jest napisane wszstko wyraznie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

24 minuty temu, AdamZ napisał:

Mam, ale już jestem z niego w zasadzie wymeldowany

W którym miejscu w paszporcie masz adres? Bo o to cee pytał. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W paszporcie nie ma adresu zameldowania.

A twój dowód osobisty nikogo nie interesuje ani w ambasadzie ani nikogo poza Unią.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
15 minut temu, cee napisał:

W paszporcie nie ma adresu zameldowania.

A twój dowód osobisty nikogo nie interesuje ani w ambasadzie ani nikogo poza Unią.

Tak dla ścisłości to w paszporcie (i w dowodzie również) nie ma żadnego adresu, ani zameldowania, ani zamieszkania. No chyba, że ktoś posługuje się jeszcze starym formatem dowodu osobistego. 

Zapytałam Adama o to w którym miejscu ma w paszporcie adres, bo chyba do niego nie zaglądał ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
46 minut temu, cee napisał:

Ja w dowodzie mam adres zameldowania.

Ale co w związku z tym? 

Od marca 2015 nie umieszcza się już na dowodach adresu zameldowania... nie umieszcza się żadnego adresu. Napisałam we wcześniejszym poście, że jeśli ktoś posługuje się jeszcze "starym" dowodem osobistym to taki adres będzie miał.

Celowo napisałam słowo stary w cudzysłowiu, żeby zaraz ktoś nie napisał... "ale mój dowód osobisty nie jest stary" :P.

Edytowane przez haneczka019

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No faktycznie spojrzałem na dowód żony i nie ma nawet miejsca na adres. Ale ten czas leci. Ja niedawno zmieniałem dowód, ale jak widać nie było to niedawno

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz