Skocz do zawartości

Loteria Wizowa DV 2019


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Amek napisał:

Nie interesowałem się nigdy kwestią emigracji do Kanady ale wydaje mi się, że system 'merit based' to taki odpowiednik kanadyjskiego Express Entry?

Tak , a pomyśl jakie mogą być wymagania , najlepiej sami doktorzy habilitowani z angielskim prefekt i kilkoma zerami na koncie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 721
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

No cóż, czytałem o ludziach wykształconych, z wieloletnim doświadczeniem w branży STEM i odpowiednią ilością gotówki, którzy i tak się nie załamywali do Express Entry.

Myślę, że zniesienie dvlottery i zastąpienie jej systemem merit based przyczyni się do zwiększenia % nielegalnej imigracji.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, rynr napisał:

Jakby te 50 000 wiz dołożyli do merit based to niech kasuja te loterie

Przesłuchałem wypowiedzi Trumpa i dokładnie w tę stronę planują iść. Pytanie jak faktycznie będzie wyglądała determinacja w działaniu. Wizy mamy już w paszportach ale aktywujemy je dopiero w styczniu '18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, stars & stripes napisał:

Przesłuchałem wypowiedzi Trumpa i dokładnie w tę stronę planują iść. Pytanie jak faktycznie będzie wyglądała determinacja w działaniu. Wizy mamy już w paszportach ale aktywujemy je dopiero w styczniu '18.

Byly takie plany juz kilka lat temu gdy obradowal Gang of Eight ale gdzies wszystko utknelo. Obecnie Trump jest bardziej zdeterminowany i ostatnio dostal mocne argumenty; Zobaczymy jeszcze czy cos z tego wyniknie  Pozostaje tez miec nadzieje, ze jesli wizy merit based sie pojawia to beda starali sie zachowac jakies elementy diversity bo inaczej podobnie jak w przypadku H1B wszystko wchlona Indie i Chiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Amek napisał:

No cóż, czytałem o ludziach wykształconych, z wieloletnim doświadczeniem w branży STEM i odpowiednią ilością gotówki, którzy i tak się nie załamywali do Express Entry.

Myślę, że zniesienie dvlottery i zastąpienie jej systemem merit based przyczyni się do zwiększenia % nielegalnej imigracji.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
 

a sa tacy ze maja techniczne wyksztalcenie i mają pobyt. Skończyły się czasy gdy wyższe wykształcenie wystarczało. Teraz miejsce.zawód..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Dread napisał:

ASAP czyli najwczesniej 1 pazdziernika 2018

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zawiesić wydawanie wiz ze względów bezpieczeństwa nawet jutro.

Nawet osoby, którym przyznano już wklejkę w paszporcie NIE MAJĄ ZAGWARANTOWANEGO PRAWA WJAZDU NA TEREN USA, szczególnie, że może wejść system sprawdzeń dodatkowych np. będą wymagać podania loginu i hasła do konta na FB/Instagram/Snapchat, przeglądania telefonu i/lub zrzut całej jego zawartości (już dziś mają do tego prawo). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, maciopa said:

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zawiesić wydawanie wiz ze względów bezpieczeństwa nawet jutro.

Ciekaw jestem ile godzin zajeloby sadom zawieszenie takiego EO...

Spokojnie! Zdaje sobie sprawe, ze sytuacja jest napieta, jak zawsze kiedy cos jest walkowane przez cable news... ale nie pozostaje nic innego jak cierpliwie czekac na rozwoj wydarzen. DHS to duza bestia, ktora ma duza bezwladnosc. Na pewno nic w sprawie loterii nie wydarzy sie z dnia na dzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Xarthisius napisał:

Ciekaw jestem ile godzin zajeloby sadom zawieszenie takiego EO...

Spokojnie! Zdaje sobie sprawe, ze sytuacja jest napieta, jak zawsze kiedy cos jest walkowane przez cable news... ale nie pozostaje nic innego jak cierpliwie czekac na rozwoj wydarzen. DHS to duza bestia, ktora ma duza bezwladnosc. Na pewno nic w sprawie loterii nie wydarzy sie z dnia na dzien.

W tej sprawie nikt nie kiwnąłby palcem, ponieważ nie można przypisać takiemu działaniu dyskryminacji z uwagi na (i tutaj wpisujemy cokolwiek), która była podstawą np. do zawieszenia EO dot. podróżnych z grupy krajów muzułmańskich. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, maciopa napisał:

W tej sprawie nikt nie kiwnąłby palcem, ponieważ nie można przypisać takiemu działaniu dyskryminacji z uwagi na (i tutaj wpisujemy cokolwiek), która była podstawą np. do zawieszenia EO dot. podróżnych z grupy krajów muzułmańskich. 

 

Dokladnie. A argument o tym ze DV zwieksza diversity nie zostalby podtrzymany w zadnym sadzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, maciopa said:

W tej sprawie nikt nie kiwnąłby palcem, ponieważ nie można przypisać takiemu działaniu dyskryminacji z uwagi na (i tutaj wpisujemy cokolwiek), która była podstawą np. do zawieszenia EO dot. podróżnych z grupy krajów muzułmańskich. 

Jak lubie brac udzial w akademickich dyskusjach, to jednak przez wzglad na ludzi ktorzy siedza i obgryzaja sobie paznokcie czy ich wpuszcza czy nie, albo czy im dadza wize czy nie, mozemy sobie darowac? Zgadzam sie, ze moj argument ze sady by taki EO zawiesily jest grubymi nicmi szyty, ale to ze Trump "od jutra" sobie zawiesi wydawanie wiz z powodu bezpieczenstwa narodowego uzywa tego samego sciegu...

32 minutes ago, kzielu said:

Dokladnie. A argument o tym ze DV zwieksza diversity nie zostalby podtrzymany w zadnym sadzie. 

W ktorym miejscu padl argument, ze DV zwieksza diversity? Najwyrazniej nie doczytalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 zablokował i odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...