Skocz do zawartości

Loteria Wizowa DV 2019


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Cytuj

Jak to brak? Była informacja na stronie.

Pokaż proszę....  gdzie w informacjach  po wysłaniu zgłoszenia do loterii wizowej masz informację że Twoje zgłoszenie do loterii może zostać wykasowane ?

lub żeby odwiedzać stronę konsulatu.

Na stronie konsulatu była informacja, owszem, ale jak ktoś tam nie zajrzał ( Ja ) to nie wiedział....:lol:

Trudno żeby ktoś był jasnowidzem  lub wszystko sprawdzał konsulaty, urzędy skarbowe  itp

bo może być awaria i znikną zeznania podatkowe... a jak nie sprawdzisz na stronie to Twój problem .....

To teraz będę musiał ( jak i inni ) odwiedzać stronę konsulatu od października do maja przez około 240 dni... bo może się zdarzyć że znowu zgłoszenia "znikną"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 721
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
13 minut temu, jason.black napisał:

Pokaż proszę....  gdzie w informacjach  po wysłaniu zgłoszenia do loterii wizowej masz informację że Twoje zgłoszenie do loterii może zostać wykasowane ?

lub żeby odwiedzać stronę konsulatu.

Na stronie konsulatu była informacja, owszem, ale jak ktoś tam nie zajrzał ( Ja ) to nie wiedział....:lol:

Trudno żeby ktoś był jasnowidzem  lub wszystko sprawdzał konsulaty, urzędy skarbowe  itp

bo może być awaria i znikną zeznania podatkowe... a jak nie sprawdzisz na stronie to Twój problem .....

To teraz będę musiał ( jak i inni ) odwiedzać stronę konsulatu od października do maja przez około 240 dni... bo może się zdarzyć że znowu zgłoszenia "znikną"

 

Powiem tak... nic nie musisz, naprawdę. Nikt cię do niczego nie zmusza. To nie jest obowiązkowe szukać informacji jeśli coś cię nie interesuje.

Te osoby, które były naprawdę zainteresowane loterią zapewne trafiły na tą informację, bo ona była. 

https://ec.usembassy.gov/new-entry-period-diversity-visa-program-dv-2019/

I nie tylko na oficjalnej stronie, ale również w socjal mediach, na forach itd. 

Możesz być zły i rozgoryczony, ale zły powinieneś być przede wszystkim na siebie. To ty nie dopilnowałeś, żeby śledzić informacje na temat loterii. 

 

 

Tak na marginesie to składanie zeznań podatkowych jest obowiązkiem każdego podatnika i określone prawem, udział w loterii NIE JEST OBOWIĄZKIEM, że się powtórzę. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto w tym procesie jest petentem (proszącym się o wizę) a kto rozważającym prośbę?
Rozważający prośbę ustala reguły według których można go o wizę poprosić. Co więcej ma on pełną dowolność ten proces kształtować / modyfikować / zmieniać reguły. Nie wiążą go żadne ustalenia. To tylko dobra wola rozważającego prośbę o wizę wypracować pewne reguły (które sam może zmienić).
Jeśli uważasz to za niedemokratyczne, nieprzejrzyste i nieprawe -> masz prostą receptę - generalnie nie składaj podania (prośby) o wizę.
Pytasz czy powienieneś odwiedzać stronę konsulatu od października do maja przez 240 dni. TAK! To Ty jesteś w roli proszącego.
Czemu Ciebie nie powiadomili mailem? NIE MIELI OBOWIĄZKU. To w gestii proszących się o wizę jest pilnować procesu, sprawdzać czy wszystko jest w porządku.
Przegapiłeś "restart" DV - cóż zdarza się. Przegapiłeś go o 4 i pół miesiąca - to znaczy, że przez ten czas nie interesowałeś się procesem. Rozumiem: stosowałeś zasadę "sprawdzę w maju". NIc w tym złego. Wiedz jednak że organizujący loterię rząd USA może ją w dowolnym momencie skasować. I tak się de facto stało. Rząd USA w połowie października skasował loterię w której uczestniczyłeś i po kilku dniach otworzył nową w której już nie uczestniczyłeś. Nie ma żadnego obowiązku powiadomić w skasowanej loterii o tym fakcie w sposób indywidualny.

Wyobraź sobię sytuację, że ogłaszasz że wręczysz 10000 złotych instytucji charytatywnej, która się o to zwróci. Przyjmujesz zapisy do jakby "konkursu" o te pieniądze. Po 5 dniach od rozpoczęcia zapisów twój pies zjadł wszystkie listy (albo ich część) z prośbami a ty nie masz kopii tych danych (tak więc nie wiesz kto do Ciebie napisał a kto nie). Ogłaszasz więc że przyjmujesz zapisy od nowa. Co byś powiedział jak po ogłoszeniu wyników jedna z organizacji zaczęła się burzyć że nie wiedziała o "restarcie" procesu składania wniosków? Pewnie byś wzdrygnął ramionami i powiedział "Sorry - moje pieniądze i ja nimi dysponuje". W analogii: "Sorry to wizy do USA i my (rząd USA) nimi dysponujemy w sposób dla nas najlepszy"

Tak jak to napisano: Nie ma obowiązku udziału w loterii wizowej i nie poniesiesz z tego powodu żadnej kary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tylko śledziłem watki, ale tutaj muszę się wypowiedzieć.
Jeśli uważasz, że zostałeś oszukany wytocz sprawę sądową. Mówię całkiem serio. Jeśli uważasz że zostałeś oszukany i potrafisz udowodnić to przed sądem to na co czekasz? W ramach zadośćuczynienia możesz żądać np. przyznania zielonej karty, którą miałeś szansę wygrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, stalindg2 napisał:

Zawsze tylko śledziłem watki, ale tutaj muszę się wypowiedzieć.
Jeśli uważasz, że zostałeś oszukany wytocz sprawę sądową. Mówię całkiem serio. Jeśli uważasz że zostałeś oszukany i potrafisz udowodnić to przed sądem to na co czekasz? W ramach zadośćuczynienia możesz żądać np. przyznania zielonej karty, którą miałeś szansę wygrać.

Mam nadzieję że raczej nie mówisz serio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

W calej tej, przydlugiej, dyskusji jakos przemilczano fakt, ze zawiadomienia o anulowaniu zostaly wyslane mailem do wszystkich, ktorzy poprawnie wypelnili wniosek.

Po prawidłowym złożeniu wniosku pojawia się strona że wniosek jest przyjęty( na zielono) z numerem ( który trzeba zachować ) zrobiłem zrzut ekranu po przyjęciu wniosku,

a żadnego meila nie trzymałem ...

Cytuj

Przegapiłeś go o 4 i pół miesiąca - to znaczy, że przez ten czas nie interesowałeś się procesem. Rozumiem: stosowałeś zasadę "sprawdzę w maju"

Nic nie rozumiesz... stosowałem się do zasad określonych przez konsulat ( dokładny opis po złożeniu formularza ) 

Które brzmią "złóż wniosek , zachowaj numer ( potwierdzenie ) i czekaj do maja, moze Cię wylosujemy

Gdzie jest napisane/powiedziane/wspomniane.... "sprawdzaj stronę codziennie bo zgłoszenia mogą przepaść, lub że może być restart loterii"

Nigdzie nie jest napisane, powiedziane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Roelka napisał:

Mam nadzieję że raczej nie mówisz serio. 

Mówię serio. Ja osobiście uważam że pomyłka będzie po stronie uczestnika, zapewne błędny email ew. nieprzejrzany spam. Natomiast jeśli rzeczywiście nie była to jego wina, to wskaż mi proszę argumenty za nie ubieganiem się o zadośćuczynienie? Może nie wiem o czymś, albo nie zdaje sobie z czegoś sprawy (proszę bez uszczypliwości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 zablokował i odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...