Skocz do zawartości

Bankructwo Air Berlin, anulowanie lotu


aga491

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, aga491 napisał:

Jeżeli uda Ci się skontaktować z linią to daj znać jaką dostałeś odpowiedź. Ja próbuję dzwonić, ale bez rezultatu.

OK, Air Berlin jeszcze nie zbankrutowal a i piloci wracaja do pracy, ale niestety teraz jak czytam - z koncem wrzesnia AB zawiesza wiekszosc lotów do USA, jak i innych dlugodystansowych. Ostatni samolot z Chicago wylatuje 24 wrzesnia.

Zawiesili takze loty na Karaiby, gdzie juz oficjalnie poinformowali, ze zgodnie z niemieckim prawem Ci co kupili bilety po 15 sierpnia, dostana zwrot pieniedzy, Ci co kupili przed - nie dostana nic.

Twoja rezerwacja jest trzyczesciowa, i z tego co mowisz BER-WAW jest ok, i zgaduje, ze z Dallas lecisz do Chicago American Airlines? Sprawdz jak wyglada rezerwacja na stronach tak AB, jak i AA, jakie pojawily sie wiadomosci i jakie sa podane opcje kontaktu.

W sytuacjach odwolanych lotow czesto systemy dzialaja automatycznie i Cie przerzucaja na inny rejs czesto bez wiedzy Twojej lub posrednika, tu moze byc inaczej, ale warto sprawdzic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
2 godziny temu, rzecze1 napisał:

OK, Air Berlin jeszcze nie zbankrutowal a i piloci wracaja do pracy, ale niestety teraz jak czytam - z koncem wrzesnia AB zawiesza wiekszosc lotów do USA, jak i innych dlugodystansowych. Ostatni samolot z Chicago wylatuje 24 wrzesnia.

Zawiesili takze loty na Karaiby, gdzie juz oficjalnie poinformowali, ze zgodnie z niemieckim prawem Ci co kupili bilety po 15 sierpnia, dostana zwrot pieniedzy, Ci co kupili przed - nie dostana nic.

Twoja rezerwacja jest trzyczesciowa, i z tego co mowisz BER-WAW jest ok, i zgaduje, ze z Dallas lecisz do Chicago American Airlines? Sprawdz jak wyglada rezerwacja na stronach tak AB, jak i AA, jakie pojawily sie wiadomosci i jakie sa podane opcje kontaktu.

W sytuacjach odwolanych lotow czesto systemy dzialaja automatycznie i Cie przerzucaja na inny rejs czesto bez wiedzy Twojej lub posrednika, tu moze byc inaczej, ale warto sprawdzic.

 

Tak, z Dallas lecę AA. Rozmawiałam z nimi z nic mi nie mogli powiedzieć na temat mojego lotu z Chicago. Z AB nie ma kontaktu.

Dodzwoniłam się też do pośrednika. Powiedzieli, że postarają się mnie wcisnąć na lot innego dnia. Zobaczymy. 

Możesz mi podać źródło gdzie jest napisane, że ostatni lot z Chicago jest 24 września? 

Na stronie AB mojej rezerwacji w ogóle nie ma, co mnie zastanawia. Na AA za to są wszystkie trzy loty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aga491 napisał:

Tak, z Dallas lecę AA. Rozmawiałam z nimi z nic mi nie mogli powiedzieć na temat mojego lotu z Chicago. Z AB nie ma kontaktu.

Dodzwoniłam się też do pośrednika. Powiedzieli, że postarają się mnie wcisnąć na lot innego dnia. Zobaczymy. 

Możesz mi podać źródło gdzie jest napisane, że ostatni lot z Chicago jest 24 września? 

Na stronie AB mojej rezerwacji w ogóle nie ma, co mnie zastanawia. Na AA za to są wszystkie trzy loty.

Czytałem o tym rano w Jerusalem Post, no i po sprawdzeniu na Google Flights okazuje się, ze 24 września jest ostatnim dniem na który mozna kupic bilet. Faktycznie po tym dniu nie będzie juz bezpośrednich lotów między Chicago i Berlinem, zadną linią! Nawet do Nowego Jorku latac będzie juz tylko United, raz dziennie a od listopada co drugi dzień! Nie wiem jak tam dzisiejsze spotkanie z Lufthansą poszło (która na bank będzie chciała wypełnic lukę), ale na szybkie zmiany bym tu nie liczył, zwłaszcza, ze termin Ci się zbliza.

Na Twoją korzysc działa to, ze podróz juz Ci się zaczęła, Air Berlin jeszcze działa, nalezy do sojuszu z AA i British Airways, a bilet kupiłaś u pośrednika który ma jeszcze ludzi, którzy pracują i którym nie jest wszystko jedno (w przeciwieństwie do AB). Pośrednik będzie chciał umyc ręce, owszem, ale trzeba cisnąc, zwłaszcza, ze to nie jest fizyka jądrowa, a kwestia przerzucenia Cię na innny lot.

Jeśli po Twoim ostatnim telefonie pśrednik nic nie zrobi, zanim ponownie zadzwonisz przygotuj się sama, poszukaj jakie są alternatywy które by Ci pasowały, miej gotowe numery lotów, godziny, linie, daty, itp, itd. Agentom ułatwia to bardzo pracę i potrafią to docenic. Jeśli dostaniesz jakiegoś bałwana na linii, podziękuj, rozłącz się i dzwoń znowu, następny moze byc bardziej kompetentny.

Nie wiem o której masz lot z Berlina do Wawy,  przy braku bezpośrednich lotów z Chicago Twój nowy lot będzie wymagał przesiadek i moze byc tu komplikacja. Generalnie przygotuj sobie kilka opcji w ramach sojuszu (One World) - najlepiej by było gdyby Cię przerzucili na coś omijającego AB całkowicie, narzuca się tu oczywiście BA i AA, prosto z Dallas z jedną przesiadką w Londynie:

https://www.google.co.uk/flights/#search;f=DFW,DAL;t=WAW,WMI,RWA;d=2017-09-27;r=2017-11-21;tt=o;sel=DFWLHR0BA192-LHRWAW1BA850;a=ONEWORLD;eo=e

https://www.google.co.uk/flights/#search;f=DFW,DAL;t=WAW,WMI,RWA;d=2017-09-27;r=2017-11-21;tt=o;sel=DFWLHR0AA78-LHRWAW1BA850;a=ONEWORLD;eo=e

Jesli nie, to będzie musiało byc z Chicago do Berlina, z przesiadką w Londynie lub Madrycie. Poszukaj, zanotuj opcje i ciśnij do skutku.

Numery rezerwacji powinnaś miec trzy rózne - numer referencyjny który działa na stronie pośrednika, booking number na stronę AA, i booking number na stronę Air Berlin. Wszystkie powinny byc w którymś z pierwszych maili potwierdzających rezerwację.

Powodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam podobny problem.Razem z dziewczyna kupiliśmy bilety AB z krk do Chicago zanim ogłosili upadłość . Wylot planowany na 28 września a powrót 15 październik. Na stronie AB pokazuje się tylko lot krk-Berlin i powrotny Berlin-krk. Nikt się jeszcze z nami nie kontaktował odnośnie odwołanych lotów do i z Chicago . Do AB nie można się dodzwonić do airtickets gdzie kupiłem bilety również ;/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, ale na stronie airberlin.com jest napisane wyraźnie: "The connections between Berlin and Abu Dhabi, Chicago, Los Angeles and San Francisco, as well as from Dusseldorf to Boston and Orlando will also be cancelled from 25 September 2017. airberlin regrets the inconvenience caused by these cancellations.". Czyli musisz się dodzwonić do airtickets i musisz się od nich dowiedzieć jakie jest ich stanowisko - to z nimi zawierałeś umowę.  Z tego co rozumiem to Air Berlin zwraca tylko za bilety kupione po 15 sierpnia i tylko w przypadku gdy kupiłeś bezpośrednio od nich. Niestety musisz się liczyć z tym że będziesz musiał  kupić inne bilety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, aga491 napisał:

Chciałam podziękować za wszystkie porady. Niestety nic się nie udało zrobić i musiałam wykupić nowy lot... czeka mnie bardzo długa podróż do Polski i mam nadzieję, że bez żadnych przygód po drodze.

W jakiej linii tak z ciekawosci ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, jak masz papiery dokumentujące Twój przypadek z pośrednikiem działającym w PL to napisz do UOKiK. Często jest tak, że taki podmiot ma w tyłku pojedynczego klienta. Ale jak się nim zaczną interesować państwowe instytucje, to zmienia zdanie. Bo to z pośrednikiem zawierałaś umowę na wykonanie usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, aga491 napisał:

Lot z Dallas do Gdańska przez Pittsburgh i Reykjavik. Najpierw Spirit potem Wow air a na końcu Wizzair. 

Yyyyyyy...... to wyglada jak potencjalna katastrofa (nie doslownie) ale poskladana rezerwacja z tanich przewoznikow z ktorych Spirit ma renome absolutnie najgorszego w US. Jeden lot sie posypie (opozni) i caly misterny plan w p****u (tzn. pozostale loty przepadna - chyba ze biuro rezerwacyjne cos Ci poradzi ale szczerze mowiac watpie).

Rezerwowanie podrozy skladajacej sie z wiecej niz 1 lotu u przewoznikow calkowicie niezaleznych od siebie to moim zdaniem proszenie sie o klopoty - i jezeli biuro Ci o tym nie powiedzialo to jest to sk*******stwo z ich strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...