Skocz do zawartości

Bankructwo Air Berlin, anulowanie lotu


aga491

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, quarterback87 napisał:

Aga, jak masz papiery dokumentujące Twój przypadek z pośrednikiem działającym w PL to napisz do UOKiK. Często jest tak, że taki podmiot ma w tyłku pojedynczego klienta. Ale jak się nim zaczną interesować państwowe instytucje, to zmienia zdanie. Bo to z pośrednikiem zawierałaś umowę na wykonanie usługi.

Popieram. Ci, ktorzy kupili bezposrednio w Air Berlin przed 15 sierpnia b.r. sa niestety na przegranej pozycji. Ale Ci, ktorzy zawarli umowe z innym podmiotem, niech trzymaja rachunki i skladaja skargi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
2 minuty temu, kzielu napisał:

Yyyyyyy...... to wyglada jak potencjalna katastrofa (nie doslownie) ale poskladana rezerwacja z tanich przewoznikow z ktorych Spirit ma renome absolutnie najgorszego w US. Jeden lot sie posypie (opozni) i caly misterny plan w p****u (tzn. pozostale loty przepadna - chyba ze biuro rezerwacyjne cos Ci poradzi ale szczerze mowiac watpie).

Rezerwowanie podrozy skladajacej sie z wiecej niz 1 lotu u przewoznikow calkowicie niezaleznych od siebie to moim zdaniem proszenie sie o klopoty - i jezeli biuro Ci o tym nie powiedzialo to jest to sk*******stwo z ich strony.

Tu juz raczej chodzi o koszta, brak czasu i brak wyjscia. Ktos kto nie ma punktow/mil/czyczegotamkokwiek do wykorzystania w regularnych liniach, ten w takich sytuacjach jest pozostawiony przed wyborem - tysiace dolarow lub kolejny ryzykowny "tani" lot.

Niestety to jest ryzyko, które podejmuje kazdy korzystajacy "tanich linii" - wieloletnie oszczednosci na komforcie podrozy moga zniknac w jeden wieczor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biora pod uwage ile te linie biora za dodatkowy bagaz (podreczny zdaje sie tez ??) + wspomniane ryzyko, nie wiem czy to sie oplaca. Ja kupujac bilet w LOT z ORD w wakacje na nastepny dzien z powrotem dzien pozniej zaplacilem ~$,1500 (nie mialem wyjscia) - wiec cena absolutnie nie rujnujaca... 

Ciekawe by bylo sie dowiedziec ile ta rezerwacja kosztowala i jakie sa zasady bagazu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie przerwy między lotami, że nawet w przypadku opóźnienia nie powinno być problemu. Na pierwszym lotnisku będę 7 godzin a w Islandii 11. To była moja jedyna opcja, musiałam wybrać najtańsze połaczenie. 

O i dzięki za pomoc, będę się starać o jakieś odszkodowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kzielu napisał:

Biora pod uwage ile te linie biora za dodatkowy bagaz (podreczny zdaje sie tez ??) + wspomniane ryzyko, nie wiem czy to sie oplaca. Ja kupujac bilet w LOT z ORD w wakacje na nastepny dzien z powrotem dzien pozniej zaplacilem ~$,1500 (nie mialem wyjscia) - wiec cena absolutnie nie rujnujaca... 

Ciekawe by bylo sie dowiedziec ile ta rezerwacja kosztowala i jakie sa zasady bagazu...

Lot $300 i bagaż $150. Na lot za $1000 obecnie mnie nie stać, a takie sa obecnie ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
20 minut temu, madzia.p napisał:

A co w przypadku, gdy bilety rezerwuje się przez takie wyszukiwarki: https://www.esky.pl/ ? Jak wtedy zwracany jest koszt biletów i czy nie ma z tym żadnych problemów?

Należy czytać zasady zwrotu takiego biletu plus pisać do tych firm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...