Skocz do zawartości

Kara smierci, Death Penalty - The Real Deal


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

  • Odpowiedzi 38
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

EE tam, jakby mi zabił kogoś bliskiego, to bym chciał to zobaczyć, ale żeby mu te zastrzyki bez żadnego znieczulenia dawali. Byłoby jednego pasożyta mniej i również jedna gęba w więzieniu do wykarmienia mniej. Za moje zresztą pieniądze. Powinni więcej ludzi usypiać a zaoszczędzone w ten sposób środki przeznaczać na cos pożytecznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, krakus28 napisał:

EE tam, jakby mi zabił kogoś bliskiego, to bym chciał to zobaczyć, ale żeby mu te zastrzyki bez żadnego znieczulenia dawali. Byłoby jednego pasożyta mniej i również jedna gęba w więzieniu do wykarmienia mniej. Za moje zresztą pieniądze. Powinni więcej ludzi usypiać a zaoszczędzone w ten sposób środki przeznaczać na cos pożytecznego.

Żebyś sie tylko nie zdziwił ze ci sie odwidziło. A mianowicie:
Jakiś czas temu oglądałem na CNBC program pt "Death Row Inmates". 
Zapadła mi głęboko w pamięć taka scena gdy po egzekucji (poprzez zastrzyk), matka zabitego stwierdziła z dużym, nieukrywanym rozczarowaniem że jej zdaniem była to zbyt łagodna(!) kara. Bo co? Pare minut i po krzyku. Skazaniec bezboleśnie...poprostu se zasnął.
I jest to tez dobry argument przeciwko KS. Bo nie jest to (wbrew pozorom) wcale gorsza kara niż dożywocie bez prawa do pardonu i życie w ciągłej beznadziejnej świadomości że całe zycie przyjdzie spędzić za kratami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, RobertNYc napisał:

nie jest to (wbrew pozorom) wcale gorsza kara niż dożywocie bez prawa do pardonu i życie w ciągłej beznadziejnej świadomości że całe zycie przyjdzie spędzić za kratami.

I tak i nie, natomiast tańsze są z pewnością trzy strzykawki niż jedzenie/prąd/strażnicy/opieka medyczna przez hmm powiedzmy 30-40 lat spędzonych na dożywociu w pierdlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, krakus28 napisał:

I tak i nie, natomiast tańsze są z pewnością trzy strzykawki niż jedzenie/prąd/strażnicy/opieka medyczna przez hmm powiedzmy 30-40 lat spędzonych na dożywociu w pierdlu.

Chyba nic nie wyniosłeś z przedstawionego powyżej filmu. Jak obrazują, nie jest to takie proste jak strzykawki i po sprawie. Jest to bardzo długi proces, kosztujący wiecej niz niejedno dożywocie. 

Dla mnie ten film był wstrząsający i żałuje, ze kliknęłam play. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wyniosłam, ale coś zupełnie przeciwnego chyba do zamierzonego celu jaki chcieli osiągnąć twórcy tego filmu. Bo, że to jest zwykły fake, jak to młodzież zwykła teraz mawiać, to chyba nie ma wątpliwości. Poczułam się zniesmaczona, że ktoś próbuje w oglądających wzbudzić współczucie... współczucie dla osoby, która zakładam, na takowe nie zasługuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, haneczka019 napisał:

A ja wyniosłam, ale coś zupełnie przeciwnego chyba do zamierzonego celu jaki chcieli osiągnąć twórcy tego filmu. Bo, że to jest zwykły fake, jak to młodzież zwykła teraz mawiać, to chyba nie ma wątpliwości. Poczułam się zniesmaczona, że ktoś próbuje w oglądających wzbudzić współczucie... współczucie dla osoby, która zakładam, na takowe nie zasługuje. 

Niewłaściwie odebrałas ten filmu tu nie chodzi o wzbudzenie współczucia wobec przestępcy, a jedynie ukazanie KS jako zwykłego barbarzyństwa na które nie powinno być miejsca w kraju cywilizowanym. Pod tym względem USA jest daleko a tyle za EU gdzie  

takie praktyki są od dawna nielegalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, andyopole napisał:

Nie jestem zwolennikiem kary smierci jakby co ale jesli skazaniec zasluzyl i troche przy oddawaniu ducha postekal to nic mu nie bedzie....

Jesli zasługuje... Ale nierzadko sie zdarza ze wiele lat po fakcie sie okazuje ze...jednak nie zasługiwał. Ale niestety pomyłki w przypadku KS sie nie da naprawić. I co ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, RobertNYc napisał:

Niewłaściwie odebrałas ten filmu tu nie chodzi o wzbudzenie współczucia wobec przestępcy, a jedynie ukazanie KS jako zwykłego barbarzyństwa na które nie powinno być miejsca w kraju cywilizowanym. Pod tym względem USA jest daleko a tyle za EU gdzie  

takie praktyki są od dawna nielegalne.

Hmm, nie sądzę, żeby ktoś mógł oceniać czy ja coś właściwie odebrałam czy niewłaściwie. To jest mój osobisty odbiór. Każdy może odbierać to inaczej. To jak ty to odbierasz jest twoim osobistym odbiorem tego co widzisz i nie mnie to oceniać. Mnie to  nagrywanie czegoś takiego i pokazywanie, jak to biedny skazany się nacierpiał, a nie umarł sobie w spokoju po prostu zniesmaczyło. Moim zdaniem to nie jest żadne barbarzyństwo, zakładam, że to ten osobnik zrobił coś strasznego skoro skazano go na karę śmierci. Właśnie... karę. To miała być kara, nieprawdaż? Jeżeli ktoś miał zamiar pokazać (jak twierdzisz, bo nie wiem jaki był rzeczywisty powód nagrywania takiego filmu), pokazać jakie to barbarzyństwo, to nie osiągnął swojego celu. Przynajmniej nie w moim przypadku.

I tak, jestem osobą, która uważa, że są osobnicy na tym świecie, którzy zasługują na karę śmierci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...