Skocz do zawartości

Kara smierci, Death Penalty - The Real Deal


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 38
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Dnia 2.11.2017 o 23:11, RobertNYc napisał:

Zakładasz błędnie.

Weź pod uwagę ze tzw wymiar sprawiedliwości nierzadko sie myli i skazuje niewinnych na KS. Ale jesli delikwent poszedł juz do piachu to niestety takiej pomyłki nie da sie naprawić. I co o tym sądzisz?

Zauważ tylko, że karę śmierci wykonuje się zwykle po kilku lub kilkunastu latach od dnia ogłoszenia wyroku, a nie zaraz po procesie. Jeżeli po ogłoszeniu wyroku wyjdzie na jaw nowy materiał dowodowy i okaże się, że delikwent jest jednak niewinny, zostanie ułaskawiony i najprawdopodobniej zostanie mu wypłacone spore odszkodowanie. Było swojego czasu głośno o pewnym jegomościu, który w taki sposób został ułaskawiony (BTW - nie znam dobrze amerykańskiego prawa, więc może wcale nie chodzi o instytucję "ułaskawienia", być może inaczej się ona nazywa, tego jednak nie wiem). Jak się później okazało, wyrok w jego sprawie został wydany na podstawie poszlak, natomiast jego proces był jednym wielkim show, w którym główną rolę odegrał prokurator, któremu zależało na awansie służbowym kosztem życia oskarżonego. 

Kara śmierci w moim przekonaniu jest słuszna i sprawiedliwa, jednak amerykański system jej stosowania nie do końca się sprawdza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.11.2017 o 23:05, RobertNYc napisał:

Jesli zasługuje... Ale nierzadko sie zdarza ze wiele lat po fakcie sie okazuje ze...jednak nie zasługiwał. Ale niestety pomyłki w przypadku KS sie nie da naprawić. I co ty na to?

W przypadku kary więzienia również pomyłki nie da się naprawić. Jak ktoś spędził xx lat niesłusznie w więzieniu to żadne pieniądze, żadna jakakolwiek rekompensata nie jest w stanie zwrócić mu straconego czasu. Kara śmierci w przypadku jeżeli wina jest w 100% udowodniona (czasami nawet podejrzani sami przyznają się do winy i są dumni ze swojego "czynu") jest jak najbardziej OKEJ. Film sam w sobie kompletnie nie zmienił mojego podejścia do tematu. Nawet wspomniany argument przez @pelasia dotyczący aspektu finansowego uważam za mało przekonujący. Nie wiem - ile jest w tym prawdy, że kara śmierci jest droższa niż utrzymywanie delikwenta przez np. 50 lat - zakładam, że masz racje. Bardzo dobrze, że przestępcy czują nad sobą widmo "bata kary śmierci" - może sam fakt - że takie coś jest, może niekiedy zniechęcić kogoś do popełnienia jakiegoś przestępstwa.

 

No właśnie i co z tymi więzniami co dostali już hipotetyczny maksymalny wymiar kary - tzn. dożywocie. Co powstrzyma ich przed dalszymi przestępstwami które mogą popełnić w więzieniu na osobach które ich otaczają - innymi współwięzniami czy strażnikami? Cele - izolatki dla wszystkich z dożywociem? To  znowu ogromny koszt i przeładowane więzienia. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bright napisał:

No właśnie i co z tymi więzniami co dostali już hipotetyczny maksymalny wymiar kary - tzn. dożywocie. Co powstrzyma ich przed dalszymi przestępstwami które mogą popełnić w więzieniu na osobach które ich otaczają - innymi współwięzniami czy strażnikami? Cele - izolatki dla wszystkich z dożywociem? To  znowu ogromny koszt i przeładowane więzienia. 

Po miesiącu w izolatce każdy by zmienił się w potulnego baranka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Amek napisał:

Po miesiącu w izolatce każdy by zmienił się w potulnego baranka :P

Nie do konca, przeciez sa supermaxy, najczęściej dla najgorszych przypadków i niektórych to za bardzo nie zmienia. No ale najczęściej trzeba mieć trochę nierówno pod sufitem aby tam w ogóle trafić.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia November 4, 2017 o 05:01, haneczka019 napisał:

Robercie, pomimo tego, że jesteś tylko jakimś tam, nic nie znaczącym dla mnie loginem z forum, który już nie raz pokazał swoimi wypowiedziami jak niski poziom inteligencji (o kulturze już nawet nie wspomnę) posiada. Wskrześ w sobie chociaż może troszkę rozumu i naucz się rozmawiać. Będzie ci łatwiej w życiu ;). I naucz się, że nie każdy musi mieć takie samo zdanie jak ty na każdy temat. Ja swojego póki co nie zmienię. Chyba, że ktoś przedstawi argumenty takie, które mnie do tego przekonają. Burackie zachowanie z pewnością nie.

Hahaha! Żart roku! I ty masz czelność oceniać moją inteligencję? Zabawne! Bo gdyby przeanalizować twoją argumentację choćby w powyższym wątku-to orłem intelektu to ty nie jesteś. Zero jakiejś logicznego rozumowania, a jedynie odczucia. Wybacz: ale jakie to ma znaczenie jakie ty masz odczucia w/w temacie. Zwłaszcza gdy chodzi o życie ludzkie. Żadnego. Nikogo to nie przekona gdyż to żaden argument-"że mnie sie tak widzi". Bo kogo obchodzą twoje odczucia? Zwłaszcza ze nie poparte jakąkolwiek  argumentacją. OK, masz prawo miec te swoje "odczucia", ale zachowaj je dla siebie. Nie tobie wypowiadać sie w kwestiach które ciebie ewidentnie przerastają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 2.11.2017 o 17:37, RobertNYc napisał:

Niewłaściwie odebrałas ten filmu tu nie chodzi o wzbudzenie współczucia wobec przestępcy, a jedynie ukazanie KS jako zwykłego barbarzyństwa na które nie powinno być miejsca w kraju cywilizowanym. Pod tym względem USA jest daleko a tyle za EU gdzie  

takie praktyki są od dawna nielegalne.

To w takim razie co Ty jeszcze robisz w tym barbarzyńskim kraju zamiast mieszkać w EU ??? Go home, nikto po Tobie płakał nie będzie, ot jeden narzekacz mniej, który szczeka, jak to mu źle, ale z budy nie wyjdzie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, krakus28 napisał:

To w takim razie co Ty jeszcze robisz w tym barbarzyńskim kraju zamiast mieszkać w EU ??? Go home, nikto po Tobie płakał nie będzie, ot jeden narzekacz mniej, który szczeka, jak to mu źle, ale z budy nie wyjdzie ...

Wiesz ty co człowieku? Mógłbym ci puścić konkretny text w odpowiedzi-ale klawiatury szkoda w moim nowym iPhone X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...