Skocz do zawartości

Broń USA-Polska


kalimbis

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 38
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja pracuje w firmie produkujacej bron i w przeszlosci wysylalismy kilka rzeczy do Polski. Jest jeden dealer, ktory swojego czasu mial nasza bron bodajze w Slupsku jak sie nie myle. Jak chcesz kupic jakas bron to musisz sie orientowac po dealerach w Polsce, bo nikt nie wysle Ci spluwy do Ciebie do domu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9/19/2017 o 06:17, kalimbis napisał:

Czy jest jakaś firma w USA czy Kanadzie, która wysyła broń palną do Polski? Jeżeli tak, jakie procedury obowiązują?

Po pierwsze aby sprowadzic bron z USA musisz miec licencje na import z USA...osoba prywatna takiej licencji nie dostanie wiec pozostaje znalezienie firmy w Polsce ktora sie tym zajmie.

Po drugie musisz uzyskac pozwolenia na export broni w USA...pozwolenia od ATF I paru innych departamentow - kosztowna i czasochlonna zabawa.

Po trzecie - jesli nie sprowadzasz jakiegos rzadkiego kolekjonerskiego egzemplarza to jest to zabawa kompletnie nieoplacalna. 

Temat byl wiele razy poruszany na bron.iweb.pl - poszukaj tam dokladnego info. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mnie to jedno zastanawia: ile jeszcze sztuk Hamerykanów będzie musiało pôjść do piachu, by komuś w tym pojeb...m kraju w końcu zaświtała w łepetynie myśl że czas skończyć a przynajmniej mocno ograniczyć tą hamerykańską "złotą wolność" jeśli chodzi o powszechny dostęp do broni.
A jak komu się mój wniosek nie podobie, to se pomyśl nad tym:
-takie strzelanki NIGDY nie zdarzają się tam będzie dostęp do broni jest mocno limitowany-jak dla przykładu NYC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, RobertNYc napisał:

Mnie to jedno zastanawia: ile jeszcze sztuk Hamerykanów będzie musiało pôjść do piachu, by komuś w tym pojeb...m kraju w końcu zaświtała w łepetynie myśl że czas skończyć a przynajmniej mocno ograniczyć tą hamerykańską "złotą wolność" jeśli chodzi o powszechny dostęp do broni.
A jak komu się mój wniosek nie podobie, to se pomyśl nad tym:
-takie strzelanki NIGDY nie zdarzają się tam będzie dostęp do broni jest mocno limitowany-jak dla przykładu NYC.

Ale Ty nie rozumiesz, ze nie kazdy kto takowa bron posiada ma zamiar uzyc ja do takich celow jak gosciu w Las Vegas? Wiele ludzi ma bron w domu tylko w razie czego, wiele ludzi ma bron bo jest to ich hobby takie jak target shooting albo hunting, wiele ludzi ma tylko dlatego, ze lubi sobie na nia popatrzec. To, ze ktos uzyje tej broni do niecnych celow niestety sie zdarza i uwierz mi, ze zdarzaloby sie rowniez, jakby ten dostep do broni byl ograniczony. Jak ktos chce to ogarnie sobie wszystko niekoniecznie w legalny sposob. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie nie każdy, kto posiada samochód musi go któregoś dnia roztrzaskać ale prawdopodobieństwo jest większe, niz jesli sie tego samochodu nie posiada. Ja nie jestem przeciwnikiem aby sobie obywatel posiadał broń, ale nie widze sensu lub logiki posiadania automatyków, które nie maja nic wspólnego z ochrona, zabawa czy polowaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ilon napisał:

Ale Ty nie rozumiesz, ze nie kazdy kto takowa bron posiada ma zamiar uzyc ja do takich celow jak gosciu w Las Vegas? Wiele ludzi ma bron w domu tylko w razie czego, wiele ludzi ma bron bo jest to ich hobby takie jak target shooting albo hunting, wiele ludzi ma tylko dlatego, ze lubi sobie na nia popatrzec. To, ze ktos uzyje tej broni do niecnych celow niestety sie zdarza i uwierz mi, ze zdarzaloby sie rowniez, jakby ten dostep do broni byl ograniczony. Jak ktos chce to ogarnie sobie wszystko niekoniecznie w legalny sposob. 

 Nie. To ty nie rozumiesz tego co ja staram sie przekazać:

A mianowicie:

No I co z tego ze (prawdopodobnie) większość z tych 50 zabitych posiada(ło) broń? Mimo tego poszli do piachu.

Możesz posiadać nawet cały arsenał, ale nic to nie da gdy 

wtedy akurat gdy będzie potrzeba to nie będziesz miał jej przy sobie, bo nie jest możliwe by mieć pistolet zawsze i w każdej sytuacji przy sobie. Do ye get my point now?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...