Skocz do zawartości

Chcę wyjechać do USA..


Mesua

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanka i proszę o pomoc.

Mój chłopak jest w w USA a ja chciałabym do niego pojechać. Jego ojciec ma zieloną kartę. Mam zaproszenie, ale nie wiem czy mi to coś pomoże, bo oprócz tego nie mam żadnych innych dokumentów, które mogą być pomocne przy ubieganiu się o wizę. Nie pracuje, nie uczę się już - mam wykształcenie wyższe-magister. Odpiszcie czy mam jakąś szansę dostać wize jeśli mam tylko zaproszenie??

dzięki z góry

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie to szanse ma kazda osoba, nawet bez zaproszenia ( zaproszenie to tez specjalnie nic wielkiego). Wiec szanse masz na pewno nieduze gdyz jestes mloda osoba juz po studiach jak piszesz bez pracy ale ze nie ma zasad w przyznawaniu wiz wiec nie jest wykluczone ze dostaniesz. Tylko raczej nie wspominaj na rozmowie ze jedziesz tam do swojego chlopaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze

Mam pytanka.

Jeśli mnie konsul zapyta po co jadę do Stanów to co najlepiej odpowiedzieć???.

Jeśli będe miała lewe zaświadczenie że pracuje to co powinno się na nim znaleźć(jakie informacjie)?,I czy później sprawdzają tego pracodawce co mi wystawił lewe zaświadczenie(nie chce żeby póżniej miał ktoś przerąbane przeze mnie)?.

Jak już będe w konsulacie umówiona z konsulem to gdzie mam się udać i jak to tam wygląda bo nie mam zielonego pojęcia??

Gdzie mam zapłacić te 100 dolców??

dzięki

pozdrówka :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi na wiekszosc z tych pytan znalazlabys poprzez wyszukiwarke...

1. 100 USD - "Opłata za podanie wizowe wynosi 340,- PLN (równowartość 100 dolarów USA). Suma ta powinna zostać wpłacona w złotych polskich na konto Ambasady: Ambasada USA 00-540 Warszawa Al. Ujazdowskie 29/31, Citibank Handlowy w Warszawie SA, nr konta: 33 10301508 0000000500350016.

Zachęcamy osoby ubiegające się o wizy do wnoszenia opłaty za podanie wizowe za pośrednictwem Poczty Polskiej. Ambasada zawarła z Pocztą Polską umowę, zgodnie z którą za taką usługę nie jest pobierana od wpłacającego żadna opłata manipulacyjna: osoby te nie powinny zatem uiszczać opłaty w wysokości 3-3,5 zł pobieranej przy dokonywaniu innych płatności na poczcie. Osoby, które zdecydują się na wniesienie opłaty za podanie wizowe za pośrednictwem banku mogą ponieść koszty transakcji w wysokości dochodzącej do 25 zł – żaden bank nie zawarł z Ambasadą umowy dotyczącej zniesienia opłat. Dowody dokonania opłaty muszą posiadać oryginalną pieczęć urzędu pocztowego lub banku, oraz zawierać nazwisko osoby ubiegającej się o wizę, numer konta Ambasady i określenie „opłata wizowa”. Brak dowodu opłaty opóźni rozpatrzenie podania o wizę. Dowód opłaty nie jest zwracany przez Ambasadę osobie ubiegającej się o wizę. Nie przyjmujemy opłat dokonanych w placówkach innych niż Poczta Polska lub banki.

Opłata za podanie wizowe nie jest opłatą za wydanie wizy. Jest to opłata za procedurę wizową; taką opłatę muszą wnosić wszystkie osoby ubiegające się o wizy nieimigracyjne do Stanów Zjednoczonych we wszystkich krajach świata. Wizy dla obywateli polskich są bezpłatne. Wszystkie osoby ubiegające się o wizy, niezależnie od obywatelstwa i miejsca składania podania wizowego, wnoszą opłatę za podanie wizowe, która nie podlega zwrotowi.

Do każdego wniosku należy załączyć oddzielne, imienne pokwitowanie opłaty.

Wspólne pokwitowanie dla całej rodziny może być załączone tylko w przypadku członków rodziny o tym samym nazwisku."

2. Jak juz bedziesz umowiona (przez telefon), to przyjdziesz do Ambasady i staniesz w kolejce. Chyba nie bedzie trudnym zorientowac sie co trzeba zrobic dalej i kiedy Twoja kolej. :roll:

3. Co odpowiedziec? Prawde, przeciez jedziesz w celach turystycznych, czyz nie? :x

4. O zaswiadczeniu niech napisza inni, jestem wrogiem takich przekretow...

Pozdrowka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...