Skocz do zawartości

Wyjazd z chłopakiem do USA Zielona Karta


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Berzesz slub, i po slubie wysyłasz do ambasady e-mail z prosbą o dołączenie małżonka do sprawy a w załączniku musisz im przesłać odpis zupełny aktu małżeństwa. W ciągu 5 dni odpisują ci że małzonek został dołączony do sprawy (najlepiej jak najszybciej po tym trzeba umówić sie do lekarza u którego szczepienia bedzie się robiło bo niewiadomo jak z kolejkami). Nastepnie musisz zalogować sie na strone ambasady gdzie wypełniało sie wniosek ds 260 i wypełnić go dla swojej żony. Koniecznie trzeba wydrukować potwierdzenie wypełnienia. No to teraz badania Rtg, kiłę i rzeżączke najlepiej zrobic 10 dni wcześniej przed ustaloną wizytą u lekarza u ktorego robi sie szczepienia ponieważ na przesłanie do niego badania na rzeżączke bodajże maja 10 dni roboczych, inne badania dostaniesz 2-3 h po ich zrobieniu. Koszt tych badań to 198. Poźniej gdy już idzie się na szczepienia to należy te badania wziąć ze sobą plus do tego karte szczepień i adres email oraz adres docelowy w USA. Za samą wizytę płaci się 300 zl a za szczepionki które bedą robione trzeba zaplacić dodatkowe pieniądze. Cena jest uzależniona od jej rodzaju. Oprócz szczepionek lekarz tak ogólnie cię bada: sprawdza uszy, oczy, wage,wzrost, kolana itp. Powiem że jedna z droższych szczepionek to na ospe bo kosztuje 250 zl, na grype 50-55 zl a na różyczke to koszt chyba 50 zl jak dobrze pamietam.  No i to chyba wszystko , pozniej sie tylko czeka na rozmowe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kasiu, 

po pierwsze gratuluję Ci bardzo, że otrzymałaś upragniony dokument. 

a jak z Twoim nazwiskiem? Rozumiem, że dołączyłaś dane na stare nazwisko i paszport? Nie było problemu, że jest inne?

Ja dopiero biorę udział w losowaniu na 2019 rok, ale będę miała inne nazwisko po ślubie kiedy już będą wyniki losowania w maju i nie wiem czy to problem, że zgłoszenie teraz jest na inne nazwisko, a (jak Bóg da) w DS 260 podam inne nazwisko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pajączek napisał:

Kasiu, 

po pierwsze gratuluję Ci bardzo, że otrzymałaś upragniony dokument. 

a jak z Twoim nazwiskiem? Rozumiem, że dołączyłaś dane na stare nazwisko i paszport? Nie było problemu, że jest inne?

Ja dopiero biorę udział w losowaniu na 2019 rok, ale będę miała inne nazwisko po ślubie kiedy już będą wyniki losowania w maju i nie wiem czy to problem, że zgłoszenie teraz jest na inne nazwisko, a (jak Bóg da) w DS 260 podam inne nazwisko..

nie ma żadnego problemu bo na rozmowie Konsul wydaje wizy oraz weryfikuje jak jest. Po akcie śluby widać jakie miałaś nazwisko,datę urodzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2017 o 22:49, Pajączek napisał:

Kasiu, 

po pierwsze gratuluję Ci bardzo, że otrzymałaś upragniony dokument. 

a jak z Twoim nazwiskiem? Rozumiem, że dołączyłaś dane na stare nazwisko i paszport? Nie było problemu, że jest inne?

Ja dopiero biorę udział w losowaniu na 2019 rok, ale będę miała inne nazwisko po ślubie kiedy już będą wyniki losowania w maju i nie wiem czy to problem, że zgłoszenie teraz jest na inne nazwisko, a (jak Bóg da) w DS 260 podam inne nazwisko..

Dziękuje i niestety nie odpowiem ci na to pytanie bo to nie ja byłam główną osobą w wylosowaniu zielonej karty tylko mój mąż ale uważam że jest tak jak sly6 napisał ponieważ podczas rozmowy dla mojego męża zmieniali ze statusu kawalera na żonaty. Ja natomiast zostałam przy swoim nazwisku aby nie zmieniać teraz paszportu i dowodu i nie było z tym żadnego problemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele Amerykanek nie zmienia nazwiska po slubie. Za duzo zachodu, i wlasciwie po co...polowa malzenstw i tak konczy sie rozwodem, i potem trzeba wszystko jeszcze raz zmieniac. ;) Notabene, tak sie zlozylo ze prawie wszystkie moje kolezanki ktore zmienily nazwiska sie rozwiodly... a te z nas ktore albo dodaly nazwisko meza albo pozostaly na panienskim nadal sa w tym samym zwiazku. Mnie to troche bawi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...