Skocz do zawartości

ROC processing times


BBerry

Rekomendowane odpowiedzi

Aplikowanie o obywatelstwo to jest jakies wyjscie, pod warunkiem, ze w tzw. miedzyczasie ktos nie wpadnie na pomysl wyslania RFE. Wtedy sprawa moze sie nieco skomplikowac, bo moga polozyc Twoja aplikacje o obywatelstwo na hold i bedziesz ja pozniej szukac. Tutaj musialabys sie zastanowic nad plusami i minusami takiego wyjscia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Godzinę temu, BBerry napisał:

RFE nie zechca, bo wiecej sie juz wyslac nie da, mysle ze moje dokumenty nie byly dobrze posegregowane i oznaczone, jakby je prawnik przygotowal. Tak to jest jak sie samemu robi, ehh.. 

 

To nie o to chodzi, ze nie da sie juz wiecej wyslac, bo w immigration maja swoje tabelki, ktore odznaczaja i jesli cos jeszcze chac - wtedy wysylaja RFE. 

Najbardziej patrza na dziecko/mortgage/loans

Pozniej wspolne taxy, wspolne karty kredytowe (wraz ze statements) itd.itd. 

Dobrze jest jesli dokumenty sa poukladane i posegregowane (opisane), bo latwiej to pozniej odhaczac w tabelce. 

To, ze robilas sama, nie oznacza, ze jest zle, ale jesli przygotowuje to ktos kto to robi na co dzien, to wie na co zwrocic uwage a co w ogole pominac. Jesli ktos mi przynosi kopie rachunku z restauracji to ja tego nie wysle, a ktos mi mowi - no ale tutaj widac, ze to 2 osoby jadly! Nie zawsze tok rozumowania danej osoby jest taki jaki urzednika czyli nie zawsze jest tak, ze wysyla sie to co urzednik chce zobaczyc mimo, ze aplikant jest swiecie przekonany, ze tak ma byc :) 

Teraz pozostaje Ci czekac, bo niczego nie przyspieszysz na tym etapie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z roku na rok dluzej to trawa... Wcale sie dlatego nie martwie  ;)

Historical Average Processing Time as of September 30, 2016 https://egov.uscis.gov/cris/ptAllFormsAverage.do

2014 - 138 days - 4.6 months

2015 - 182 days - 6 months

2016 - 230 days - 7.6 months

2016 YTD Sept - 371 - 12.3 months - czyli wtedy kiedy ja wyslalam, tuz przed wyborami Trumpa, zbieg okolicznosci?!

I-751 Petition to Remove the Conditions on Residence Removal of lawful permanent resident conditions (spouses of U.S. citizens and lawful permanent residents 371 230 182 138
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zalezy na czyje biurko trafi - to po pierwsze, po drugie -  oni sprawdzaja naprawde dokladnie wszystko. Jesli masz wszystko opisane i poukladane - to pomaga. 

Podam Ci przyklad z dnia wczorajszego: 

RFE do I-751: 

Slub 02/2012

I-751 wyslane w 07/2015, pozniej ta Pani zmieniala adres (ponoc w systemie imigracyjnym jej sie adres nie zmienil)... USCIS wyslalo jej RFE we wrzesniu 2017: 

 

"Our record indicates that in August, September, and October of 2014 the Philadelphia Gas Works (PGW) statements show your address  XXXXX, however, you answered "no", to question 20 of the Form I-751 that asks if you have "resided at any other address since you became a permanent resident".  Therefore, the evidence you submitted does not sufficiently establish that you and your spouse continued to share a life together during the months of August, September, and October of 2014. 

Please clarify your address history and whether XXXX and YYYY have lived together throughout this marriage" 

 

Oni maja mortgage na siebie, samochod na splaty, ale poniewaz chcieli komus pomoc, to wziela dziewczyna na siebie gaz, bo ich znajomy nie mial historii kredytowej ani ssn... 

 

Tak dla przykladu, ze nawet tyle lat wstecz  a patrza na kazdy szczegol... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja aplikacja jest bez zadnych kombinacji, mieszkamy razem przed slubem Itd itd. 

To ze tak dlugo trwa, to nie wina mojej aplikacji tylko opieszalosci osoby ktora ja przeglada. Jelsi wogole do mojej doszli. CSC (gdzie ja wyslalam) jest 2 miesiace wstecz od VSC.

N-400 juz dostali. Teraz mozliwe ze jak zaprosza mnie za miesiac na fingerprints do n-400 to w tym samym czasie zrobie sobie pieczatke w paszporcie bo zapowiada sie ze bedzie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkalam sie aby w momencie kiedy idziesz na odciski, wbili Ci pieczatke do paszportu. 

Pieczatke wbijaja w urzedzie imigracyjnym gdzie urzednik musi sprawdzic status sprawy, a Ty musisz zrobic Infopass appointment. Na odciski idziesz do innego office. 

Najlepiej zrob Infopass appointment jak najszybciej jesli czujesz, ze bedziesz takowa pieczatke potrzebowala, bo w niektorych immigration office nie ma juz appointments na najlbizsze 2 tygodnie. Mam ludzi, ktorzy od 2 tygodni szukaja appointmentu i codziennie wyswietla sie taka wiadomosc:

Currently, there are no available appointments. Please check again tomorrow.

Kobieta z NJ probuje zrobic appointment od poczatku pazdziernika, znam osobe z AL - od wrzesnia nie moze znalezc appointmentu, na Forum jest dziewczyna, ktora jechala z CT do Pittsburga, bo tylko tam cos bylo.. Jest sporo ludzi w takiej sytuacji jak Ty wiec just in case mozesz zastanowic sie nad pieczatka juz teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...