Skocz do zawartości

ROC processing times


BBerry

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
4 godziny temu, BBerry napisał:

Nic listownie nie dostalam, nawet po 60 dniach od "case inquiry". Wcale sie nie dziwie.

A co do zabieranie karty, to z tego co czytalam na innych forach, to ze zawsze zabieraja. Nie jestem jakas tam wyjatkowa :D

Znam moze 5 osob, ktorym wzieli green cards, reszta - wszystkim tylko popatrzyli i oddali. Co wiecej dzisiaj mialam czlowieka w Philadelphia, ktory mial taka sama sytuacje jak Ty (moze nie do konca, bo mial 2 RFE, bo mial na koncie 4 malzenstwa i nie bardzo mogli sie polapac w urzedzie kto z km) - urzednik mu wbil pieczatke i tyle, nie zabral green card. 

Problem jest taki, ze przy wyjezdzie za granice, nawet majac I-551 w paszporcie a nie majac starej green card,  ze wzgledu na security,  przy powrocie do Stanow, ludzie sa niesamowicie sprawdzani - i o tym pisano wielokrotnie na VJ (gdzie zreszta potwierdzaja, ze w wielu przypadkach nie zabieraja starej GC). 

Inna rzecz to np. odnowienie prawa jazdy w niektorych stanach badz weryfikacja jesli chodzi o prace. I tak np. w PA taka weryfikacja moze zajac do 3 tyg vs jesli masz stara GC - weryfikacja jest od razu. Znam ludzi, ktorzy sami juz woleli jechac do Harrisburga (ponad 3 godz w jedna strone) niz czekac tyle czasu zeby odnowic prawo jazdy. 

Moj znajomy ma DD - musial czekac ponad 4 tyg zeby dziewczyna mogla zaczac prace, bo wedle USCIS ona nie miala autoryzacji do pracy i wymagali przeslania kopii dokumentow i dopiero wtedy potwierdzili, ze ona moze pracowac. 

Problem z pieczatka jest wrecz historyczny - kiedys, dawno temu, po tym jak dana osoba dostala approval po interview na green card, urzednik od razu wbijal I-551, ktore bylo akceptowane wszedzie i zawsze. Teraz nawet jesli ktos dostanie od razu approval - pieczatke dostaje niezwykle, niezwykle rzadko - wiazalo sie to z podrobkami pieczatek i dlatego teraz wedle urzednika pieczatka ma zalatwic wszystko, a wedle realnosci - nadal obowiazuje zasada ograniczonego zaufania (i to bardzo ograniczonego) w stosunku do ludzi, ktorzy takie pieczatki maja.  

 

Tylko dodam, ze wedle starej ksiazki i przykazan (manual) oficer powinien brac przetermnowana green card, ale oficerowie tez ludzie i wiedza co sie dzieje i czesto tego nie robia... Oni nie maja z tego powodu zadnych konsekwencji, a zwyklemu Kowalskiemu ta stara, przetrminowana GC moze duzo pomoc. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozne sa informacje na tym forum a na VJ bo tam wszyscy mowili ze GC jest zabierane, dlatego bylam przygotowana ze zabiora. Tak samo ludzie mowia, ze 10latke tez zabiora przed ceremonia naturalizacji.

Tak samo co do ROC, czytajac inne fora widac ze 99% ludzi co aplikowali w tym samym czasie co ja wciaz czekaja, wiec moja sprawa nie jest jakas przedciagnieta, jak tutaj bylo sugerowane. Aktualnie w VSC ludzie czekaja 14 miesiecy, a CSC 16 miesiecy, sa jednostki ze czekaja nawet dluzej. Dziekuje za pomoc i dobre checi, ale zauwazylam ze jest tu tendencja ludzi zastraszac. Straszyliscie z tym ze moje centrum bedzie i innym miejscu i ze bedzie pelne i musze sie stresowac zeby dostac infopass, ot - u mnie nie bylo zadnego problemu umowic wizyte na drugi dzien i wszystko bylo w 1 budynku. Tak samo moja ROC sprawa jest jak najbardziej w terminie. Troche luzu i dobrych mysli.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal mam swoją dwuletnia GC gdzieś w domu, a 10 letnia mi zabrano tuz przed ceremonia naturalizacji. Stał sobie pan przed drzwiami i zabierał karty wszystkim którzy mieli zostać obywatelami. 

Ja nie uważam, ze ktokolwiek na tym forum ma cel zastraszania. Bardziej chodził to aby poinformować o wszystkich opcjach. 90%  uscis ma osobne budynki na odciski i inne sprawy urzędowe. Jak juz wspomniałam wcześniej, wszystko jest informacja publiczna i wystarczyło wygooglować a nie denerwować sie, ze nie mamy konkretnych informacji na temat kazdego budynku USCIS w kraju. Karina siedzi profesjonalnie w sprawach imigracyjnych kazdego dnia, widzi rzeczy które nam sie nawet nie śniły i woli ludzi ostrzec niz czekać aż im sie noga podwinie, a ze akurat u ciebie poszło łatwiej to tylko powód do radości. Nie ma sensu wszystkim mowić, ze mogą z dnia dzien umówić spotkanie, lub sugerować, ze wszystkie odciski sa brane w tym samym budynku, albo ze karty sa wszystkim zabierane,  bo pozniej jest płacz i lament. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BBerry napisał:

To rozne sa informacje na tym forum a na VJ bo tam wszyscy mowili ze GC jest zabierane, dlatego bylam przygotowana ze zabiora. Tak samo ludzie mowia, ze 10latke tez zabiora przed ceremonia naturalizacji.

Tak samo co do ROC, czytajac inne fora widac ze 99% ludzi co aplikowali w tym samym czasie co ja wciaz czekaja, wiec moja sprawa nie jest jakas przedciagnieta, jak tutaj bylo sugerowane. Aktualnie w VSC ludzie czekaja 14 miesiecy, a CSC 16 miesiecy, sa jednostki ze czekaja nawet dluzej. Dziekuje za pomoc i dobre checi, ale zauwazylam ze jest tu tendencja ludzi zastraszac. Straszyliscie z tym ze moje centrum bedzie i innym miejscu i ze bedzie pelne i musze sie stresowac zeby dostac infopass, ot - u mnie nie bylo zadnego problemu umowic wizyte na drugi dzien i wszystko bylo w 1 budynku. Tak samo moja ROC sprawa jest jak najbardziej w terminie. Troche luzu i dobrych mysli.. :)

One w wiekszosci przypadkow jest w tym samym budynku - tylko na innym pietrze. Nikt nie pisal o innym - geograficznie - miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kzielu napisał:

One w wiekszosci przypadkow jest w tym samym budynku - tylko na innym pietrze. Nikt nie pisal o innym - geograficznie - miejscu.

U mnie centralnie inne miejsca, w innej czesci miasta ale wolałabym wiedzieć, ze jest taka mozliwosc niz sie nastawiać, ze zawsze jest ten sam budynek, brać dzien wolny i na miejscu dowiedzieć sie, ze musze przejechać pol miasta aby sprawę załatwić. Nie zawsze to wszystko jest czasowo wykonalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BBerry napisał:

To rozne sa informacje na tym forum a na VJ bo tam wszyscy mowili ze GC jest zabierane, dlatego bylam przygotowana ze zabiora. Tak samo ludzie mowia, ze 10latke tez zabiora przed ceremonia naturalizacji.

Tak samo co do ROC, czytajac inne fora widac ze 99% ludzi co aplikowali w tym samym czasie co ja wciaz czekaja, wiec moja sprawa nie jest jakas przedciagnieta, jak tutaj bylo sugerowane. Aktualnie w VSC ludzie czekaja 14 miesiecy, a CSC 16 miesiecy, sa jednostki ze czekaja nawet dluzej. Dziekuje za pomoc i dobre checi, ale zauwazylam ze jest tu tendencja ludzi zastraszac. Straszyliscie z tym ze moje centrum bedzie i innym miejscu i ze bedzie pelne i musze sie stresowac zeby dostac infopass, ot - u mnie nie bylo zadnego problemu umowic wizyte na drugi dzien i wszystko bylo w 1 budynku. Tak samo moja ROC sprawa jest jak najbardziej w terminie. Troche luzu i dobrych mysli.. :)

 

Przede wszystkim ludzie, ktorzy pojawiaja sie na roznych Forach, sa to ludzie, ktorzy w wiekszosci maja pytania co do spraw. I zaczynaja szukac odpowiedzi wlasnie na Forach - pozniej byc moze tam zostaja, opowiadaja swoje historie itd. Ludzie, ktorzy sa na Forach, to tylko maly procent osob ze wszystkich aplikantow. Jeszcze sie nie zdarzylo - ale moge sie mysli - aby, przykladowo na tym Forum, pojawila sie osoba, ktora pisze jeden wpis: "Dostalam 10-letnia green card po pol roku - przyszlam sie pochwalic".  To, ze ludzie czekaja tyle czasu na odnowienie green card to jest prawda, NIEKTORZY tyle czekaja. Ale nie wszyscy. Ramy czasowe sa podawane dla przyblizenia tego co sie dzieje, ale jesli sprawa jest czysta i jasna - idzie duzo szybciej. Ludzie z VJ bardzo czesto wysylaja jeden cover letter albo to co ktos napisze i pozniej sie dziwia, ze to tyle trwa. Radze zapytac kig, ktora jest tutaj na Forum, i ktora jest osoba sprawdzona a nie kims kogo nie znasz, ona sama pisala jak "przejechala" sie na VJ odnawiac swoja GC. 

Nie masz tez mozliwosci zweryfikowania tego co ludzie pisza - ja mam do czynienia z takimi sprawami na co dzien i jesli widze, ze 30 spraw przeszlo w ciagu 6 miesiecy to cos jest na rzeczy. Ludzie na Forach bardzo czesto wysylaja dokladnie te same listy, te same cover letters itd. - pisalam kiedys o tym - i urzednik widzac to, przyklada wieksza wage do sprawdzenia pewnych rzeczy a to zajmuje czas. Trudno, bedac urzednikiem, ktory tylko zajmuje sie I-751, nie polapac sie, ze rzeczy sa kopiowane z jednego zrodla jesli dostajesz niemal te same listy itp. A pozniej ludzie placza na Forach, ze nadal czekaja.. 

Co do 10letniej gc, to zabieraja zawsze. 2-letnia czasem zabieraja czesto nie. Dlaczego? Wyjasnilam powyzej. Nie spotkalam sie z nikim w NJ komu zabrano 2letnia green card, znam z 10 osob, ktore w Phila mialy taka sama sytuacje - tez dostaly pieczatki a nikt im nie wzial gc, kilkanascie osob z IL, OH. To, ze na kogos trafilo, ze mu zabiora, tak samo na ludzi trafia, ze czekaja ponad rok na odnowienie green card - zycie. 

Jest chodzi o odciski i Infopass - czasem sa w tym samym budynku, czesto sa w totalnie innym miescie - i nikt nikogo nie straszy, ale lepiej sprawdzic niz pozniej brac dzien wolny. Dla przykladu w IL chlopak mial infopass w downtown 101 W Congress Pkwy, Chicago, IL 60605, na odciski mial jechac cos kolo 36 mil od miejsca gdzie byl infopass USCIS Application Center 888 South Route 59, Naperville, IL 60540.  Problem w tym, ze majac infopass na godz 8.30, nie wyrobil sie na 11.30 na odciski, bo taki byl traffic. A najlepsze, ze na VJ wyczytal, ze jak pojdzie na Infopass to ich poprosi i w tym samym miejscu mu wezma odciski - i tak zrobil, poprosil, odciskow nie wzieli, powiedzieli, zeby jechal tam gdzie ma wyznaczony appointment - a tam tez nie wizeli, bo byl po godz 12.30 i wyjasnili grzecznie, ze sa juz overbooked, prosze sie skontaktowac z immigration zeby przelozyli termin..  I teraz problem, bo nie dosc, ze sie spoznil, to jeszcze nie ma wzietych odciskow.. Z pewnoscia wolaby sie postresowac wczesniej i rozlozyc te wyprawe w czasie, zeby zdazyc na 100% w oba miejsca, ale jak mi powiedzial - ludzie mu powiedzieli, ze mozna poprosic...  I ludzie z okolic Chicago maja non stop ten sam problem chcacy zalatwic cokolwiek - co wiecej z dnia na dzien nie zrobi sie tam appointmentu, podobnie jak w NY, NJ, PA i wielu innych. Czasem sie cos trafi, ale to sie bardziej trafi, niz jest regula. 

Swoja droga nie za bardzo rozumiem jakim stresem jest upewnienie sie, ze primo: mam zarezerwowany appointment, secundo: sprawdzenie gdzie dokladnie znajduje sie jeden office, a gdzie drugi. Stresem to by bylo gdyby 2 dni przed odciskami okazalo sie, ze nie ma mozliwosci zrobienia Infopass.. 

Nie sadze, zeby byla "tendencja zastraszania" kogokolwiek - raczej mowi sie komus jakie sa mozliwe scenariusze a ktory scenariusz do danej osoby pasuje, ta droga sie podaza.. Nie jest tak, ze kazda osoba ma taka sama sytuacje, dlatego mowienie, ze u mnie nie bylo kolejek i u mnie mozna bylo zrobic appointment to tylko to co bylo u Ciebie - u 99% jest wrecz odwrotnie, i lepiej zeby sie ludzie "postresowali" i zarezerwowali co trzeba wczesniej oraz upewnili sie gdzie co jest, a nie zeby pozniej zalowac, ze nie wyszlo. 

PS. Jestem tutaj chyba ostatnia osoba, ktora "zastrasza". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BBerry napisał:

To rozne sa informacje na tym forum a na VJ bo tam wszyscy mowili ze GC jest zabierane, dlatego bylam przygotowana ze zabiora. Tak samo ludzie mowia, ze 10latke tez zabiora przed ceremonia naturalizacji.

 

Az sobie w wolnej chwili weszlam na VJ: Kopie wypowiedzi... 

Posted March 13 (edited)
   On 3/13/2017 at 1:44 PM,  Leo7777 said: 

Several have mentioned about Green Card being taken away if you  get I-551 stamp.

 

But is this just something that is being repeated because someone else posted it?

 

Question:  Who here has actually had their Green Card taken  away when getting I-551 stamp ??

Not me - it wasn't taken,  nor would I allow it to be taken if they had tried to do so.

========================

I just got PM from person who got Passport Stamp a couple of weeks ago AND kept his Green Card.

This was in Pittsburgh office.

================================

   On 3/13/2017 at 1:52 PM,  BlessedAssurance said: 

EVERYONE who had their letter of extension expire, and went for an infopass and had their passport stamped for an extra year, MUST have their GC retained by USCIS. It is not an option one makes, it is the rule.

As I just posted and someone else posted the same . . . Stamp was given and Green Card was not taken.

 

So please give the URL of the website that tells what you have said about 'must' and 'rule.'

 

================================

 

   On 3/13/2017 at 3:12 PM,  BlessedAssurance said: 

Why would you put on horns and try to argue with them? Why would you expect them to look at your case as more special than others whose cards they retain? 

No horns required. Just asserting my rights and in no way do I ask for, nor expect, special treatment. 

I know of plenty of of people who have not had to surrender their card when receiving the stamp and I have not seen the requirement to do so written down anywhere in law. If this is incorrect, please post a link to the relevant law that states the card must be surrendered, as it will help others.

 

Do (or did) you travel extensively? If so, was it with this silly stamp?

If you do (or did) then you would perhaps be familiar with multiple issues with clueless staff around the world who want to IDB you (thats denied boarding) because you don't have a physical card, and because they don't have a clue what exactly the stamp is.

 Having the expired card, expired extension letter, and the stamp creates a trail, that helps to explain the situation a little better to people who - like the vast majority who have never been through this horrible ROC process - have no idea what it is, or if it is legal. Presenting the letter and an expired card is bad enough, let alone the stamp without anything else to accompany it at all.

 

=======================

A TUTAJ NOVEMBER 3, 2017 POST: 

   On 11/3/2017 at 9:29 AM,  coolgchat said: 

Hi, so I'm living in NYC and I saw that there's no infopass appointment available in NYC. Did you get and infopass in Newark NJ? Do they serve you there? Or do you have to get a Federal plaza infopass? 

 

Thanks a lot! 

Please don’t try to pick up another location in NJ. My experience of driving 1.5 hours there and back was that officer refused to see me as they only serve people with NJ driver’s license. Keep trying infopass. I tried at around 12 am and it was working. 

 

=======================

Jak widac na podstawie powyzszych wypowiedzi z VJ, troche racji mialam... :) 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mowie, ze nie mialas zupelnej racji, chodzi o to ze "roznie to bywa" w tym procesie, jak to w zyciu. Nie martwie sie wcale procesem, ani tym ze nie mam przeterminowanej juz zielonej karty, bo nie mam potrzeby ich uzywac i tak. Tak samo polecam ty ktorzy sa w trakcie ROC, zeby sie nie martwic, bo USCIS jak widac jest opozniony i nie ma jednolitych standardow w swoich operacjach. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TUTAJ TAK NA ROZLUZNIENIE - CYTAT, KTORY OBRAZUJE DLACZEGO LUDZIE NIE ODDAJA GREEN CARD KIEDY DOSTAJA PIECZATKE DO PASZPORTU: 

====================================

tripadvisor.com

Airline denies boarding on US flight to Permanent Resident?
Apr 16, 2015, 4:38 AM
 
 
 

I am a Romanian(EU) citizen and U.S. Lawful Permanent Resident. I booked a flight with Norwegian Airline, Budapest (BUD) - New York(JFK) via Oslo.

 

When showing up for check-in, the airline personnel examined my passport and said it needs supplementary inspection.

 

I have the valid I-551 stamp on my visa page, which proves US permanent residence for up to 1 year. (I didn't have the physical Green Card on me, as it wasn't issued yet). The visa page has the mention "Upon endorsement, serves as temporary I-551 evidencing permanent residence for up to one year".

 

They took my passport to investigate further. I was close there. They looked clueless. Kept telling me silly nonsense that my visa is expired. Then they deny me boarding for reason that I don't have my GC on me, and that was it.

 

I am going to rebook another flight, this time with a competent airline. Can you guys recommend some airlines that knows the US travel regulations well, and won't cause me this kind of unjustness?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...