Skocz do zawartości

Ślub, zmiana nazwiska i stanu cywilnego a loteria? Pomocy!!


BartekLawrence

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Za tydzień wraz z narzeczoną bierzemy ślub a co za tym idzie ona zmienia nazwisko na moje i obojgu nam zmieni się stan cywilny a z tego co wychodzi powinno się złożyć wniosek jak najszybciej i nie czekać do ostatniego tygodnia z resztą narzeczona i tak czekałaby na nowy dowód z 2 tygodnie.
Pytanie co teraz zrobić? Według informacji które znalazłem w instrukcji ze strony ambasady należy wpisać dane aktualne na dzień składania wniosku czyli wychodzi na to, że powinniśmy się zarejestrować tak jak teraz z tymi dowodami które mamy i przy ewentualnym wylosowaniu któregoś poinformować o ambasadę o zmianie danych?
Dzwoniłem do ambasady w tej sprawie ale pani powiedziała, że wie o co chodzi ale nie może odpowiedzieć póki nie założymy profilu na stronie ambasady i nie podamy jej nr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to kiedy złożycie wniosek nie ma znaczenia - to nie jest na zasadzie kto pierwszy ten lepszy tylko zwykle losowanie, tak jak w lotto :) , na dowód podam Ci swój własny przykład - wniosek złożyłam w ostatni dzień składania w listopadzie 2016 i... wylosowali mnie! Także wg mnie zajmijcie się teraz przygotowaniami do wesela a wnioski na spokojnie złożycie juz po ślubie - w tym żona juz z nowym nazwiskiem (bo nowe nazwisko wg prawa obowiązuje ją od momentu ślubu a nie dopiero wtedy gdy dostanie nowy dowód).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, MeganMarkle said:

Także wg mnie zajmijcie się teraz przygotowaniami do wesela a wnioski na spokojnie złożycie juz po ślubie - w tym żona juz z nowym nazwiskiem (bo nowe nazwisko wg prawa obowiązuje ją od momentu ślubu a nie dopiero wtedy gdy dostanie nowy dowód).

To tez jest rozsadna opcja. Jedyne czego w zadnym wypadku nie robcie, to nie zglaszajcie sie jako malzenstwo przed slubem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...