Skocz do zawartości

Druga wiza - karalność


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taką sytuację. W 2010 roku zostałem skazany na wyrok w zawieszeniu za spowodowanie wypadku samochodowego. W 2012 roku otrzymałem wizę turystyczną i we wniosku wpisałem że byłem karany itd. Wg polskiego prawa karany już nie jestem bo nastąpiło zatarcie wyroku. Teraz będę składał dokumenty o wizę J1 i co powinienem wpisać w rubryce dotyczącej karalności? Teoretycznie że byłem karany, muszę wtedy wziąć zaświadczenie o karalności a tam będzie że nie jestem karany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
2 minuty temu, MiL999 napisał:

Witam, mam taką sytuację. W 2010 roku zostałem skazany na wyrok w zawieszeniu za spowodowanie wypadku samochodowego. W 2012 roku otrzymałem wizę turystyczną i we wniosku wpisałem że byłem karany itd. Wg polskiego prawa karany już nie jestem bo nastąpiło zatarcie wyroku. Teraz będę składał dokumenty o wizę J1 i co powinienem wpisać w rubryce dotyczącej karalności? Teoretycznie że byłem karany, muszę wtedy wziąć zaświadczenie o karalności a tam będzie że nie jestem karany. 

Wpisz ze byles karany bo nie masz innego wyjscia jako ze wpisales to wczesniej, przynies zaswiadczenie i wyjasnij dlaczego na nim nic nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
55 minut temu, pavka napisał:

Proszę przeczytać zanim popełni Pan/Pani błąd. Zatarcie skazania uregulowane jest w art. 106 KK. 

https://bezprawnik.pl/zatarcie-skazania-2017/

Zatarcie skazania = nie był Pan karany.

Pytanie w formularzu wizowym brzmi tak:

Have you ever been arrested or convicted for any  offense or crime, even though subject of a pardon, amnesty, or other similar action?

Więc ostrożnie z takimi poradami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, pavka napisał:

Proszę przeczytać zanim popełni Pan/Pani błąd. Zatarcie skazania uregulowane jest w art. 106 KK. 

https://bezprawnik.pl/zatarcie-skazania-2017/

Zatarcie skazania = nie był Pan karany.

Nawet w Polsce jest taki rejestr w ktorym widnieja wszystkie wyroki, zatarte i niezatarte. Maja do niego dostep rozne sluzby....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, pavka napisał:

Było przerabiane w przypadku aplikacji radcowskich/adwokackich. Wg. aktualnie obowiązującego prawa, po zatarciu skazania uważa się je za niebyłe. A jak kto to interpretuje... 

Ale tam jest wyraznie napisane:

Czy kiedykolwiek.................., pomimo................., amnestii lub innym podobnym działaniom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...