Skocz do zawartości

Ciąża a po wygranej w DV lottery


MeganMarkle

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, tymczasem w naszym kraju (mowię tu o PL) akurat rasizm i nietolerancja ma sie świetnie a obecny rząd dodatkowo jeszcze zaostrza sprawę... Ja osobiście się juz dusze i marze o wyjeździe. I nie zależnie od tego co sie dzieje w US teraz (a dzieje się tez nieciekawie - patrz Trump jako prezydent) to jednak long-term widzę lepsza przyszłość dla moich dzieci w US niż w PL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Godzinę temu, MeganMarkle napisał:

No właśnie, tymczasem w naszym kraju (mowię tu o PL) akurat rasizm i nietolerancja ma sie świetnie a obecny rząd dodatkowo jeszcze zaostrza sprawę... Ja osobiście się juz dusze i marze o wyjeździe. I nie zależnie od tego co sie dzieje w US teraz (a dzieje się tez nieciekawie - patrz Trump jako prezydent) to jednak long-term widzę lepsza przyszłość dla moich dzieci w US niż w PL...

A ja tego nie jestem pewien. O ile w PL PIS jest partia czysto socjalistyczna (ironiczne jest to ze zbudowali swoja sile na walce z "komuna") i mimo wszystko jakos tam spoleczenstwu (wydaje sie) pomoga - oczywiscie tylko po to zeby utrzymac wladze, nie dlatego ze takie maja przekonania to w US w tej chwili wszystko idzie w strone krwiozerczego kapitalizmu - i ile trudno bylo mnie posadzic o jakiekolwiek socjalistyczne poglady, to prawda jest taka ze system polityczny w US to jedna gigantyczna korupcja a ludzie nie licza sie zupelnie. Kosmiczne ceny opieki zdrowotnej, lekow czy wyksztalcenia powoduje ze zyc sie bedzie coraz gorzej - i znowu iroczne jest to ze ludzie z powodu swojej frustracji takim stanem rzeczy zaglosowali na czlowieka ktory bedzie robil dokladnie odwrotnie od ich oczekiwan - obiecal zmiany, tylko juz dokladnie dociekac jakie to sie wyborcom nie chcialo (inna sprawa ze zostali tez w dziecinny sposob oszukani). 

I jeszcze zeby bylo jasne - nie pisze dlatego ze mi sie nie udalo i jestem tym sfrustrowany - zyje mi dobrze, ludzie ktorzy sa w okolo sa wporzo (poza tym ze OH jest republikanskie i idiotow tu na peczki) i naprawde nie moge narzekac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MeganMarkle napisał:

Oj, to forum to chyba nie jest dobre miejsce na to :P Tu raczej wszyscy chcą opuścić nasz kraj i nie wracać. Piszesz "potrzebujemy jedynie więcej życzliwości, wyrozumiałości" itp... otóż wg mnie to nie jest "jedynie" cwaniactwo, zawiść, ksenofobia to są nasze kluczowe charakterystyki niestety jako narodu i nie wierze że kiedykolwiek sie zmienimy. Ja osobiście byłam wielką patriotką, zakochana w Polsce, kulturze itp, ale wszystko sie zmieniło w ostatnich latach - to w którą stronę idzie nasz kraj przekonało mnie, że nie ma co czekać i trzeba próbować gdzie indziej. Wszyscy się zachwycają że w Polsce teraz lepiej niż na zachodzie - czy aby na pewno? Media lansują przejaskrawiony obraz (i nie mowię tu nawet o TVPiS ale o normalnych mediach), a nasz kraj politycznie zmierza w kierunku znalezienia się w pozycji Białorusi raczej, naród sie podzielił i nikt juz ze sobą nie rozmawia, coraz więcej nienawiści, coraz mniej tolerancji... Nikt nie widzi i nie docenia że tu gdzie jesteśmy jesteśmy w dużej mierze dzięki UE i gdy ona się rozpadnie (lub sami z niej wyjdziemy, lub nas wyrzucą bo o to sie prosimy) to staniemy sie co najwyżej kolejnym satelitą Rosji i zacznie sie równia pochyla w dół... I owszem w US tez nie jest idealnie, ale mając okazje na legalny wyjazd nie zamierzam nadal siedzieć w tym kraju i próbować zawracać Wisle kijem.. To tylko mój prywatny punkt widzenia oczywiście :)

 

Godzinę temu, MeganMarkle napisał:

No właśnie, tymczasem w naszym kraju (mowię tu o PL) akurat rasizm i nietolerancja ma sie świetnie a obecny rząd dodatkowo jeszcze zaostrza sprawę... Ja osobiście się juz dusze i marze o wyjeździe. I nie zależnie od tego co sie dzieje w US teraz (a dzieje się tez nieciekawie - patrz Trump jako prezydent) to jednak long-term widzę lepsza przyszłość dla moich dzieci w US niż w PL...

@MeganMarkle podpisuję się dwoma rękoma pod tym co napisałaś. I to są w pigułce główne powody naszej decyzji o zmianie adresu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, kzielu said:

A ja tego nie jestem pewien. O ile w PL PIS jest partia czysto socjalistyczna (ironiczne jest to ze zbudowali swoja sile na walce z "komuna") i mimo wszystko jakos tam spoleczenstwu (wydaje sie) pomoga - oczywiscie tylko po to zeby utrzymac wladze, nie dlatego ze takie maja przekonania to w US w tej chwili wszystko idzie w strone krwiozerczego kapitalizmu - i ile trudno bylo mnie posadzic o jakiekolwiek socjalistyczne poglady, to prawda jest taka ze system polityczny w US to jedna gigantyczna korupcja a ludzie nie licza sie zupelnie. Kosmiczne ceny opieki zdrowotnej, lekow czy wyksztalcenia powoduje ze zyc sie bedzie coraz gorzej - i znowu iroczne jest to ze ludzie z powodu swojej frustracji takim stanem rzeczy zaglosowali na czlowieka ktory bedzie robil dokladnie odwrotnie od ich oczekiwan - obiecal zmiany, tylko juz dokladnie dociekac jakie to sie wyborcom nie chcialo (inna sprawa ze zostali tez w dziecinny sposob oszukani). 

I jeszcze zeby bylo jasne - nie pisze dlatego ze mi sie nie udalo i jestem tym sfrustrowany - zyje mi dobrze, ludzie ktorzy sa w okolo sa wporzo (poza tym ze OH jest republikanskie i idiotow tu na peczki) i naprawde nie moge narzekac. 

A ja Ci powiem, że ja wolę ten krwiożerczy kapitalizm od socjalizmu, sto razy! :) Przynajmniej taki system promuje działanie i myślenie a nie siedzenie na dupie i branie zasiłków i socjala... Pewnie, że fajnie dostać te 500zl na dziecko tylko kto za to zapłaci?? My wszyscy z podatków, prędzej czy pózniej... nie ma siły, to sie nie może spiąć. Zamiast zachęcać ludzi do zakładania własnych biznesów i tworzenia miejsc pracy tako system tylko powiększa margines społeczny który coraz bezczelniej wyciąga łapę po więcej, bo czy się stoi czy się leży 2000 się należy. Już widział ten świat rożne eksperymenty, które pozwoliły sprawdzić w naturze co sie lepiej sprawdza - socjal czy kapitalizm: North Korea vs South Korea, NRD vs RFN itp... gdzie się lepiej żyje? Ja jestem zdecydowanym przeciwnikiem wtórnej komuny, którą nam teraz funduje PiS, nawet pomijając faszystowską otoczkę i pranie mózgów które nam fundują, to ten system po prostu gospodarczo sie nie sprawdza - to co wspólne/państwowe zawsze będzie niczyje, to co darmowe nigdy będzie motywować do wysiłku... taka juz ludzka natura. Także tego.. ja nadal wybieram Ohio :P notabene jest ono na mojej liście potencjalnych miejsc do zamieszkania w US ale to juz głownie zawodowo motywowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, MeganMarkle napisał:

Kurczę, bardzo fajnie wam sie udało... gdyby to odroczenie to była pewna opcja to bym się nie martwiła.. My na wyjazd do stanów jesteśmy zdecydowani na 100%, tyle ze koszty porodu w US są przerażajace. Twoja żona jak sądzę póki była w Polsce to pobierała macierzyński - kiedy przestała? Czy w momencie stania sie rezydentem US traci sie automatycznie prawo do pobierania świadczeń z PL? Ten macierzyński to jednak spory argument za rodzeniem w PL - w US złamanego centa nikt mi nie na dziecko plus po porodzie zaraz do pracy trzeba wracać :-/ a jaka jest szansa ze moje dziecko będzie chciało kiedyś zostać prezydentem US? :P

 

18 minut temu, MeganMarkle napisał:

A ja Ci powiem, że ja wolę ten krwiożerczy kapitalizm od socjalizmu, sto razy! :) Przynajmniej taki system promuje działanie i myślenie a nie siedzenie na dupie i branie zasiłków i socjala... Pewnie, że fajnie dostać te 500zl na dziecko tylko kto za to zapłaci?? My wszyscy z podatków, prędzej czy pózniej... nie ma siły, to sie nie może spiąć. Zamiast zachęcać ludzi do zakładania własnych biznesów i tworzenia miejsc pracy tako system tylko powiększa margines społeczny który coraz bezczelniej wyciąga łapę po więcej, bo czy się stoi czy się leży 2000 się należy. Już widział ten świat rożne eksperymenty, które pozwoliły sprawdzić w naturze co sie lepiej sprawdza - socjal czy kapitalizm: North Korea vs South Korea, NRD vs RFN itp... gdzie się lepiej żyje? Ja jestem zdecydowanym przeciwnikiem wtórnej komuny, którą nam teraz funduje PiS, nawet pomijając faszystowską otoczkę i pranie mózgów które nam fundują, to ten system po prostu gospodarczo sie nie sprawdza - to co wspólne/państwowe zawsze będzie niczyje, to co darmowe nigdy będzie motywować do wysiłku... taka juz ludzka natura. Także tego.. ja nadal wybieram Ohio :P notabene jest ono na mojej liście potencjalnych miejsc do zamieszkania w US ale to juz głownie zawodowo motywowane.

Nie żebym się czepiała, bo w sumie po części przyznaję Ci rację, ale widzę w Twoich postach pewną niekonsekwencję. I trochę to wygląda na hipokryzję jak się  to czyta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, haneczka019 said:

 

Nie żebym się czepiała, bo w sumie po części przyznaję Ci rację, ale widzę w Twoich postach pewną niekonsekwencję. I trochę to wygląda na hipokryzję jak się  to czyta. 

Owszem zgadza się, taka typowo polska hipokryzja :P

a tak serio - nie popieram socjala ale tez nie jestem idealistką która zrzeknie się macierzyńskiego w imię walki za ideę, przynajmniej dopóki płace za ten socjal z moich własnych podatków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL :)

Pomijajac juz niekonsekwencje - ja mialem dokladnie identyczne poglady jak przyjechalem. Z dobrym wyksztalceniem, od pierwszego dnia mialem pensje szesciocyfrowa, zadnych praktycznie dlugow - f**ck the loosers.

Tylko trzeba zdawac sobie sprawe ze jest miliony ludzi ktorzy szansy w tej sytuacji znalezc sie nie mieli - szczegolnie nie miec dlugow - i Twoje (Megan) dzieci - chcac zdobyc uniwersyteckie wyksztalcenie moga sie znalezc dokladnie w tej samej sytuacji - tuition rosnie co rok (ja sobie zartuje dla dlatego ze trenerzy footballu zarabiaja coraz wiecej i jest w tym czesc prawdy) - ale juz pomijajac studia - jest duza czesc spoleczenstwa ktora nie miala szczescia. Latwo powiedziec ze byli leniwi i im sie nie chcialo tyle ze to nie jest prawda w przypadku wszystkich - ze zlozonych powodow. 

Bottom line - niektorym (kluczowe slowo to "niektorym") trzeba pomoc - a przynajmmiej trzeba im pomoc przezyc dajac jakakolwiek szanse na podstawowa opieke zdrowotna.  Gdzie sie postawi kreske ktorym tak a ktorym nie to jest caly problem. Obecna administracja idzie w kierunku - nikomu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, MeganMarkle said:

Owszem zgadza się, taka typowo polska hipokryzja :P

a tak serio - nie popieram socjala ale tez nie jestem idealistką która zrzeknie się macierzyńskiego w imię walki za ideę, przynajmniej dopóki płace za ten socjal z moich własnych podatków ;)

Czemu polska? To prawdziwa Republikanska postawa, ktora jest powszechna po tej stronie Kaluzy. Prawdziwi Republikanie jezdza na protesty do waszyngtonu jak tylko im czek z benefitami przyjdzie poczta. Tak samo jak Teksas nie widzial nic zdroznego prosic o pomoc federalna po huraganie. No przeciez tyle kasy wpompowali w Fed ze im sie chyba nalezy!? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MeganMarkle napisał:

Owszem zgadza się, taka typowo polska hipokryzja :P

a tak serio - nie popieram socjala ale tez nie jestem idealistką która zrzeknie się macierzyńskiego w imię walki za ideę, przynajmniej dopóki płace za ten socjal z moich własnych podatków ;)

Nie wiem czy to jest typowo polskie, czy po prostu cecha pewnego odsetka ogółu ludzi, bez względu na ich narodowość. Dlatego w naszym kraju nieprędko się coś zmieni. Ludzie nadal chcą i będą korzystać z tego typu przywilejów, ponieważ będą uważać, że im się to należy (bo płacą podatki na przykład). Między innymi dlatego obecny rząd ma takie poparcie. "Sławetne" 500+ skutecznie kupiło tę część narodu, która uważa, że im się należy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...