Skocz do zawartości

wyjazd z usa po aktywowaniu zielonej karty


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 159
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
3 godziny temu, stars & stripes napisał:

Ludzie, zadajcie sobie min. trudu i poczytajcie wątki forum. Odpowiedzi na 90% pytań zostały drobiazgowo opisane..!

to moze zamknijmy to forum bo wszystko zostalo juz powiedziane, po co w ogole cokolwiek pisac

logika sprzed 15 lat na forum elektroda

 

pozostalym dzieki za odpowiedzi, widze ze nawet rok moge pozostac w polsce i to mi wystarczy calkowicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zastanawia mnie dlaczego z jednej strony prawo jasno mówi że jako permanent resident możesz opuszczać USA ile razy chces byle nie ponad rok, a z drugiej strony jak sly6 napisał możesz mieć problemy jak tak będziesz robić. W jakim celu podawane są takie informacje jak w linku, który wyżej wkleiłem, jeśli nie są niespójne z rzeczywistością?

Sent from my SM-G955U using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GC daje uprawnienie do STALEGO POBYTU w USA. To oznacza mieszkanie I prace tutaj. Jesli mieszkasz i pracujesz w innym kraju oznacza to ze GC nie jest Ci potrzebna. Jako posiadacz GC wyjezdzam dosc czesto, na dwa, trzy tygodnie, czasem nawet dluzej, ale nigdy nie mialem z tego powodu zadnych problemow bo swoja przyslowiowa wiertarke czyli dom, prace, mam tutaj. Czasem szczegolnie w najbardziej upierdliwych POE (OHR, EWR) mialem pytania jak dlugo bylem poza USA. Nawet ostatnio w Chicago obok stempla wjazdowego w paszporcie wpisal mi madrala ze: "two weeks out of USA". Akurat bylem ponad trzy ale nie mialem czasu na korygowanie, zreszta spieszylem sie I nawet tego nie zauwazylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej mnie ten artykuł zastanawia, bo pomijając skrajne przypadki że jesteś biznesmenem milionerem, masz dom i biznesy w 12 państwach i spędzasz w każdym miesiąc w tym w USA, to dla przeciętnego człowieka to prawo jest kompletnie nie przydatne i tylko problemów może narobić jeśli ktoś nie zgłębi tematu.

Sent from my SM-G955U using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, nixie napisał:

 to prawo jest kompletnie nie przydatne i tylko problemów może narobić jeśli ktoś nie zgłębi tematu.


 

To prawo istnieje bo sa ludzie -- nawet na tym forum -- ktorzy chca kombinowac. Chca miec i GC i nie tracic interestow w Polsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...