Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 minutes ago, RobertNYc said:

Z tego co wiem, to w Kalifornii można wyrobić prawo jazdy nawet bez SSN.

To tak zwane prawo jazdy AB 60 - czyli gdy aplikujesz o prawo jazdy i nie chcesz wykazać się legalnym statusem pobytu.

W przypadku gdy legitymujesz się wizą, która uprawnia do SSN to musisz ten SSN pokazać. Ja tu przybyłem na wizę L1. Moja żona i dzieci na L2. Ale tylko żona miała prawo (z którego nie musiała korzystać i nie skorzystała) do wystąpienia o EAD. Moja żona ubiegając się o DL musiała pokazać SSN. Moje dzieci pokazywały tę samą wizę L2, ale ponieważ nie były "eliigible" aby dostać EAD to nie przysługiwał im SSN. W związku z tym przynano im DL bez SSN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

4 godziny temu, MiL999 napisał:

Czyli będąc na wizie J2, żeby mieć SSN, muszę mieć EAD, więc z wyrobieniem prawa jazdy trzeba czekać na EAD i potem SSN?

Nie musisz mieć EAD do prawa jazdy. Instrukcje jak dostać SSN dostaniecie z osobą na J1 na spotkaniu, gdzie podpisane Wam zostaną DSy. Do prawa jazdy będą Ci potrzebne dwa dokumenty (umowa najmu mieszkania, rachunek za prąd/gaz/internet), które potwierdzają, że mieszkasz w danym stanie od co najmniej 30 dni (choć to warto sprawdzić, te regulacje mogą się w detalach różnić między stanami). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pelasia napisał:

Ostatnio gdzieś w necie widziałam filmik rodzicow, którzy dali dzieciakowi stary telefon. Nie miał pojęcia co to jest i jak sie do tego zabrać. :lol: Czasem czuje sie jak dinozaur. 

A co ja, posiadacz własnych czarno białych fotografii wykonanych własną Smiena 8 i wykonanych odbitek własnym Krokusem 3 mam powiedzieć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...