Skocz do zawartości

Koszty życia w NYC


Karuzelka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 36
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
22 minuty temu, motorolnik napisał:

Wiele rzeczy, których nie ma gdzie indziej, a które właśnie podnoszą koszty życia. Zasadniczo jak dla mnie to jest jedyne miasto w USA, o którym w ogóle warto myśleć jako celu emigracji.

A jakie to konkretnie rzeczy (serio pytam to tez zupelnie nie czaje po jaka cholere ktos chcial bym tam zyc poza oczywista sytuacja posiadania tam miejsca pracy) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasa srednio wyzsza zaczyna sie od dochodu rodziny 118k na rok. Klasa srednia zaczyna sie od mniej wiecej 50k na rok. Teoretycznie wiec jezeli dwie sosby zarabiaja 60k na rok to rodzina jest w klasie sredniej - wyzszej. IRS uznaje ze przy dochodach rodziny w wysokosci okolo 75k jestesmy juz w grupie ktora zamiast otrzymywac zwrot podatkowy powinna placic jeszcze dodatkowe podatki.  Tak czy inaczej powinnismy sobie pogratulowac przy takich zarobkach bo jestesmy w grupie 20% amerykanow ktorzy nie sa biedni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, motorolnik napisał:

Wiele rzeczy, których nie ma gdzie indziej, a które właśnie podnoszą koszty życia. Zasadniczo jak dla mnie to jest jedyne miasto w USA, o którym w ogóle warto myśleć jako celu emigracji.

Tez sie zastanawiam. Nie zrozum mnie zle. Lubie sobie wyskoczyc na weekend do NY ale czy chcialabym tam mieszkac? Raczej srednio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marwin napisał:

W dwoch watkach, w roznym odstepie czasu, dalem odpowiedz na podobne do powyzszych pytania:

1. Dlaczego nie NY:

2. Czy +200k/year wystarcza na swobodne zycie w NYC:

Oba moje komentarze sa wciaz, z naszego punktu widzenia, aktualne.

Dzięki Marwin za przedstawienie Twojego punktu widzenia, potwierdził tylko, że dobrze postąpiliśmy odrzucając ofertę. Zostajemy w drugim najdroższym miejscu w USA i póki co nie przenosimy się do najdroższego ;) Na tapecie pojawił się też Pittsburgh w PA, jak zobaczyłam ceny domów to byłam gotowa natychmiast się pakować, ale o tym miejscu zupełnie nic nie wiem, muszę trochę pogrzebać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jodi napisał:

Pittsburgh jest wspanialym miastem o bogatym zyciu kulturalnym , polecam!

Nie tylko to, dobre proporcje miedzy zarobkami a kosztami utrzymania, jedne z najlepszych szkol w kraju i to na kazdym szczeblu edukacji, przyjazni ludzie, niska przestepczosc (poza kilkoma oczywistymi dzielnicami), dobre kluby sportowe - trzy w glownych ligach, zatrzesienie parkow, blisko gory (niskie, ale sa osrodki narciarskie), duzo wody - mostow wiecej niz w Wenecji, doskonale osrodki medyczne. Jak dla mnie idealne miejsce na zalozenie rodziny i wychowanie dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oraz przyjemna, poprawiajaca humor, wilgotnosc powietrza. Znakomicie odsniezane w zimie ulice. Gladkie, niemal jak nowe nawierzchnie drog, pozbawione dziur. Czysciutkie, pozamiatane ulice i chodniki. Zero klopotow z parkowaniem, szczegolnie bezplatnym. Pozbawione korkow I bezplatne drogi i mosty. Oraz wiele, wiele innych zalet o ktorych nie snilo sie nawet ludziom na tzw. Dzikim Zachodzie.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, andyopole napisał:

Oraz przyjemna, poprawiajaca humor, wilgotnosc powietrza. Znakomicie odsniezane w zimie ulice. Gladkie, niemal jak nowe nawierzchnie drog, pozbawione dziur. Czysciutkie, pozamiatane ulice i chodniki. Zero klopotow z parkowaniem, szczegolnie bezplatnym. Pozbawione korkow I bezplatne drogi i mosty. Oraz wiele, wiele innych zalet o ktorych nie snilo sie nawet ludziom na tzw. Dzikim Zachodzie.:P

Male sprostowanie - chodnikow nie ma na przedmiesciach, a parking w centrum jest platny. Poza tym idealny opis ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...