Skocz do zawartości

Loteria wizowa, perspektywy, przyszłość w USA


baca1119

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
10 minut temu, katlia napisał:

$1,000 na miesiac na 3 osoby? To sporo... My na 4 osoby wydajemy $800. Czy kupujecie duzo miesa? Wiele posilkow kosztuje doslownie grosze: taki kurczak, ryz, i jakas salatka kosztuje w sumie mniej niz $10 i nam wystarcza na 2 posilki dla 3-4 osob. 

Mamy 4 osobową rodzinę :) powiem wiecej, mąż ma brata w Atlancie o on full organic na 4 osobową rodzine wydaje 1200 o 1400 $ na miesiąc!

Jezeli chodzi o samochod to nie mamy kredytu, kupiliśmy za gotowke po przyjezdzie tutaj dokłdnie za 10 tys $ z 2014r. Mozna sprawdzic sobie ceny samochodów Cargurus.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to drogo maz brata je! Mozliwie ze, po tylu latach w USA, my po prostu jemy inaczej: gotujemy duzo kuchni azjatyckiej, meksykanskiej i duzo wloskiej pasta -- ktora naprawde kosztuje grosze.  

Co do samochodow, to absolutnie zgadzam sie -- strasza strata forsy, imo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, katlia napisał:

No to drogo maz brata je! Mozliwie ze, po tylu latach w USA, my po prostu jemy inaczej: gotujemy duzo kuchni azjatyckiej, meksykanskiej i duzo wloskiej pasta -- ktora naprawde kosztuje grosze.  

Co do samochodow, to absolutnie zgadzam sie -- strasza strata forsy, imo. 

Męża brat jest tutaj 15 lat :) Ale tak jak mówie u nich wszystko jest organic. 

Na Florydzie nawet wodę trzeba kupować do gotowania bo tyle w niej chloru! Może w przyszlosci zalozymy filtr... 200 $.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kozdii napisał:

Męża brat jest tutaj 15 lat :) Ale tak jak mówie u nich wszystko jest organic. 

Na Florydzie nawet wodę trzeba kupować do gotowania bo tyle w niej chloru! Może w przyszlosci zalozymy filtr... 200 $.

 

U mnie też woda wali chlorem, do spożycia muszę filtrować.  Bez tego nie da się pić kawy ani herbaty. Taka gmina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozdii świetny post, naprawdę. Może jakiś ułamek ludzi zastanowi się jak to jest przeprowadzając się z całą rodziną za ocean i że nie jest tak różowo jak się niektórym wydaje ;).

Z drugiej strony te koszta o których piszesz, że ponieśliście, na pewno były też zwiększone początkowym brakiem pracy. 3 miesiące "wakacji" dla 4 osobowej rodziny kosztuje. Dałam wyraz wakacje w cudzysłów specjalnie, bo wiem, że wakacje to nie były, ale tak jak na wakacjach... 4 osobowa rodzinę trzeba utrzymać, a dochodów nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, kozdii said:

Niestety ale co miesiac na  jedzenie schodzi nam 800 -1000 $ i odrazu powiem, że ne ma w tym restauracji, ale gotowanie tylko w domu.
Miesieczne wydatki w sumie to 3500 $ wliczajac 2 samochody.

To w sumie nawet dobrze mi wyszly estimate, bo mniej wiecej tyle z moich obliczlen wyszlo na dwie osoby z dwoma samochodami :P

Fajnie, ze ktos to tak pokazuje tak jak Ty, bo daje dodatkowo do myslenia, zeby wszystko dobrze zaplanowac i przemyslec, czy rzeczywiscie warto wyjechac i nie spieprzyc sobie zycia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kozdii napisał:

Nie zrozumcie mnie zle ... ja nie neguje USA  
Odpowiedzialem tylko na pytanie z poczatku postu czy warto wyjechac np. z UK.

Spokojnie, my tylko sobie dyskutujemy :D

Co do GMO to ja nie mam nic przeciwko... myślę wręcz, że napisy na żywności typu "NON GMO" to tylko chwyt marketingowy aby towar lepiej się sprzedawał. O ile mnie pamięć nie myli to Unia Europejska prowadziła badania odnośnie potencjalnej szkodliwości tego typu jedzenia i po 10 latach stwierdzili brak jakiegokolwiek zagrożenia dla zdrowia.

Odnosząc się do Waszych wydatków na jedzenie - 250$ miesięcznie na osobę to jak dla mnie bardzo fajne proporcje. W PL wydaję minimum 400 PLN na miesiąc a w UK jakieś 140-160 GBP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...