Skocz do zawartości

Rezydentka


trafiony12

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, witam. Chciałbym się dowiedzieć jak to jest i co mamy zrobić. Mam dziewczynę, która ma ojca w USA, dostał on obywatelstwo, a ona czeka na GC. Zamierzamy po ukończeniu szkoły wylecieć do USA i tu jest problem, nie wiemy jak postąpić w tym kierunku by LEGALNIE, powtarzam LEGALNIE zacząć życie za oceanem. Problem jest w tym, że ona w każdej chwili będzie mogła tam wylecieć, ale nie zamierzamy przeżywać rozłąki bo wiemy, że obydwoje tego nie wytrzymamy. Z góry dziękuję, za zainteresowanie i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Będę szczera, jeśli nie wytrzymacie rozłąki to chyba wasz związek jakoś specjalnie silny nie jest. Nie ma po co za dziewczyną pół  świata podróżować skoro innych przeszkód pewnie też nie dacie rady wytrzymać. Ogólnie nie ma dla ciebie za bardzo legalnych możliwości oprócz loterii. Aby Cię sponsorawac musicie być małżeństwem i chyba obecnie czeka się coś około 3 lat jeśli pamiętam (oczywiście po otrzymaniu przez żonę GC i wysłaniu na Ciebie aplikacji). Tak czy inaczej rozłąki nie unikniecie, no chyba, że wygrasz w loterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, trafiony12 napisał:

Jest na tyle silny i związany emocjonalnie, że trudno nam wytrzymać tydzień bez siebie... Gdybyśmy wzięli ślub i Ona zachciałaby mnie sponsorować, mógłbym podjąc pracę na terenie USA i na ile dostałbym takową wizę?

Jezeli ona by Cie zasponsorowala to wize czekalbys dwa lata. Nie ma zadnej opcji zebys dostal ja wczesniej. Wiza jest imigracyjna, czyli faktycznie dostajesz zielona karte - tyle ze proces dla malzonkow rezydentow jest dluzszy niz dla malzonkow obywateli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, trafiony12 napisał:

Dajmy na to, gdybyśmy się pobrali i ona wniosłaby o sponsorowanie mnie, to czy mógłbym czas do zatwierdzenia tej wizy przesiedzieć w USA ?

Zawsze moglbys aplikowac o turystyczna i pojechac tam na troche. Czy ja dostaniesz i czy nie bedzie problemu z wjazdem to juz inna sprawa. 

Oczywiscie pojechac na troche mam nadzieje odwiedziny, a nie praca i przeprowadzka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...