Skocz do zawartości

Rezydentka


trafiony12

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 104
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
6 minutes ago, trafiony12 said:

A jak wygląda sprawa z ubezpieczeniem? Pół roku to jednak okres w którym może się coś wydarzyć, mogę się potknąć i na przykład złamać nogę czy zachorować na głupia grypę, co wtedy? 

Nie rozumiem pytania. Wykup ubezpieczenie nie jest prawnie wymagany od turystów. Jak masz ubezpieczenie to ubezpieczyciel pokrywa koszty leczenie zgodnie z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia wykupionej polisy maksymalnie do sumy ubezpieczenia. A jak nie masz to płacisz za opiekę medyczną samodzielnie. W większości drobnych przypadków koszty porywasz samodzielnie i ubezpieczyciel zwraca ci po powrocie do kraju.  Pamiętaj, że nie ma polisy, która ci pokryje wszystkie koszty bez limitów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio pytasz? 

Jak naklamiesz w papierach to dostaniesz dożywotnio zakaz wjazdu do USA. 

W tym momencie ten temat powinien zostać zamknięty. Gość dostał wszystkie rady co do legalnego pobytu ale widać to nie wystarcza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, trafiony12 napisał:

Ostatnio czytałem historie pewnego mężczyzny w podobnej sytuacji do mnie, pracował nielegalnie i dostał zielona karte pomimo tego ze w papierach napisał ze pracował i tak mu ja przyznali, o czym to świadczy? 

 

 IMO o tym że twoim zdaniem i tak wiesz najlepiej, więc po co się nas pytasz o zdanie? :D

Jedź, pracuj, siedź nielegalnie, co nas to obchodzi? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, trafiony12 said:

A jeżeli nikt się o tym nie dowie?

W formularzu będziesz się musiał przyznać albo skłamać. W tym roku była głośna sprawa o Pakistance co 40 lat temu skłamała w formularzu naturalizacyjnym - i co? I sąd postanowił ją wydalić do ... Pakistanu, gdzie nie ma rodziny, majątku, znajomych. Będziesz do końca życia zastanawiał się "czy ktoś się dowie?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, trafiony12 said:

Czyli gdybym siedział w USA 6 miesięcy, później wrócił do Polski i po miesiącu znowu wyleciał do USA to taki strzał w kolano bo na granicy mogą mnie zawrócić, o to chodzi?

 

Pytanie za co będziesz sie tyle miesięcy utrzymywał w US bez pracy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...