Skocz do zawartości

Polskie jedzenie, kultura,rozrywka- za czym najbardziej tesknicie?


jodi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 128
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
1 minutę temu, Jackie napisał:

 

Tzw. Everclear podlega dziwnym przepisom w Illinois, można go kupić ale nie wszędzie.

U nas jest w kazdym. Kupuje gdy potrzebuje zrobic roztwor propolisu. Zreszta podpowiedzialem koledze, milosnikowi nalewek ze mozna go kupic, nie wiedzial o tym, tez zawsze kombinowal polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minutes ago, Jackie said:

Tutaj w okolicach Chicago jest tylko i wyłącznie w polskich sklepach.

U mnie na wsi jest we wszystkich (t.j. calych dwoch) amerykanskich sklepach monopolowych. ~$40 za 1.75L

https://www.friartuckonline.com/Products/Savoy-IL/085316100989/Spirits/SPIRYTUS-REKTYFIKOWANY-RECTIFIED-SPIRIT-192-PROOF/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, andyopole napisał:

Niestety, za duzo w nich chemii. Gdy jestem na zakupach to departament z pieczywem omijam duzym lukiem bo nie znosze tego zapachu.

Chleby La Brea sa organiczne, bez chemikalii... to tez byla jedna z pierwszych piekarni oferujaca gluten free chleby ktore -- o dziwo - byly dobre. (Mam celiaka w rodzinie.) 

Wiem ze jest mit ze w tu nie ma dobrego chleba, ale po prostu trzeba wiedziec gdzie co kupowac (i nie mieszkac na odludziu.) Niedawno byl artykul w prasie francuzkiej ze kilka z najlepszych piekarni chleba, w tym francuzkiego, na swiecie jest w USA :) (Jedna nawet pod Denver, woo-hoo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Xarthisius napisał:

U mnie na wsi jest we wszystkich (t.j. calych dwoch) amerykanskich sklepach monopolowych. ~$40 za 1.75L

https://www.friartuckonline.com/Products/Savoy-IL/085316100989/Spirits/SPIRYTUS-REKTYFIKOWANY-RECTIFIED-SPIRIT-192-PROOF/

 

No niezła cenka!:o Ja dokładnie nie pamiętam ile płacimy w polskim sklepie, ale na pewno nie tyle, bo pamiętałabym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...