Jump to content
bawdan

Wynajęcie auta w Polsce

Recommended Posts

Planujemy lecieć na święta do Polski do rodziny. Nie chcemy im robić problemu, więc zastanawiamy się nad wynajęciem auta. Ktoś już to może przerabiał wcześniej? Na co należy uważać. Miasto w którym będziemy najwiecej czasu, to Poznań.

Ja od zawsze wynajmuje przez www.rentcar.pl albo www.rentcars.pl jak przylatuje do PL i nigdy nie mialem problemow. 

Masz dwie opcje ubezpieczenia do wyboru. Ja nigdy nie biore tego dodatkowego i nigdy nie mialem problemu z niczym.

Do czasu aż ten problem się pojawi. A później z własnej kieszeni musisz wykładać kasę za naprawdę.

Polecam mimo wszystko wykupić pełne ubezpieczenie.

Jeżeli chodzi o wypożyczalnie, to ta co kolega wyżej napisał. Szukaj też na OLX-ach ofert, dużo jest tego https://www.olx.pl/uslugi-firmy/uslugi/transport/poznan/?t=Wypożyczalnia+samochodów

Szukaj też w lokalnych, mój typ to Fatcar: https://fatcar.pl/tariff

Mają dobry stosunek ceny do jakości usługi.

Sprawdz czy twoja karta kredytowa nie pokrywa ubezpieczenia. Polecam Enterprice na Ławicy. Maja (mieli) najtansze ubezpieczenie (ja nie placilem bo moja karta kredytowa pokrywala) i najnizsza oplata za przekroczenie granicy. Ciebie pewnie nie dotyczy, ale ja podrozowalem do Czech Austrii i Szwajcarii. Zamiast osobowki dali mi SUVa w tej samej cenie

Jeszcze pare lat temu taniej bylo leciec do Berlina i tam rentowac samochod. Ja nie musze bo siostra zawsze mi da jakies swoje auto ale koledzy z tutejszej Polonii tak robili.

Z tego co mi wiadomo w całej Polsce wchodzą teraz samochody miejskie. Można je wynajmować na godzinę, a większości to elektryczne samochody. Wiem, że takie coś działa we Wrocławiu, ale jak w Poznaniu to nie wiem. :)