Skocz do zawartości

Lot i powrot na roznych biletach


bloczek2

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam powoli lotu do Los Angeles na marzec i wg. tego co proponuje Google Flights mogę wybrać się WAW-LAX (przez Oslo) liniami Norwegian, natomiast powrot juz liniami Aeroflot LAX-SVO a potem z Moskwy do Warszawy.
W zwiazku z tym beda to dwa osobne bilety.

To nie bedzie zaden problem na granicy, czy w jakiejkolwiek innej sytuacji?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde lotnisko ma minimalne czasy przesiadek i jeśli połączenie jest poniżej tych czasów to system nie pozwoli ci nawet założyć rezerwacji. Skoro więc system rezerwacyjny umożliwia zestawienie takiej rezerwacji tak więc gwarantują, że 1h20 starcza na przesiadkę. Musiałbyś sprawdzić w statystycznych zestawieniach jak często połączenie WAW-Oslo liniami Norwegian przylatuje do Oslo znacząco opóźnione, bo to są tzw "tanie linie" czyli oni raczej na lot tranzytowy nie będą czekali, co więcej umieszczą ciebie w następnym samolocie Oslo-LAX, który może być za 24h lub 48h. Na hotel w Oslo bym z ich strony nie liczył. Pamiętaj, że w Norwegian w najtańszej taryfie w cenie biletu przez ocean nie ma bagażu rejestrowanego i nie ma posiłku w samolocie - za oba te "luksusy" musisz dopłacić. Jak będziesz porównywał ceny weź to koniecznie pod uwagę. Samolot z Oslo do LAX leci chyba z 12 godzin, myślę że bez posiłku nie dasz rady. Aczkolwiek samoloty są wygodne - moja rodzina podróżowała nimi przez ocean. Na marzec jest duża szansa, że pojawią się promocje w Locie na lot bezpośredni WAW-LAX-WAW. Znajomi upolowali w 2017 w okolicy weekendu majowego w Locie rok temu chyba za 2200 od osoby. Konfort podóży wynikający z faktu, że jest to jeden start i jedno lądowanie - nieporównywalny. Z moich doświadczeń wynika, że w styczniu wiele linii lotniczych ma atrakcyjne krótkotrwałe promocje (BA, LH czy LO)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz, biore pod uwage w Norwegian , ze musimy doplacic do taryfy LowFare+

Na loty bezposredni na te chwile szkoda nam pieniedzy, wolimy jednak troche sie postresowac i przeczekac, zeby te pare zlociszy przyoszczedzic i wydac ewentualnie w US.
Obserwuje caly czas wszelkie strony z lotami, poniewaz dopiero w styczniu bedziemy wiedzieli, kiedy dostaniemy urlop, zatem poki co to tylko wstepne terminy i plany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lot z przesiadką to wcale nie takie straszne przeżycie. Ja jakiś czas temu również leciałem z przesiadką, a nawet dwiema - jedną w Europie, drugą w USA. Wszystko poszło bez żadnych komplikacji, stresu itd. 

Jeśli będziesz planować lot na różnych biletach musisz pamiętać, że po każdym locie będziesz musiał odebrać bagaż i nadać go ponownie na kolejny lot. Dlatego bierz pod uwagę zawsze dodatkowy czas, jaki będzie Ci potrzebny na tę czynność. Przy podróży do miejsca docelowego na jedynym bilecie masz taki komfort, że bagaż leci do ostatecznego miejsca destynacji (chyba, że przesiadka jest w USA). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...