Skocz do zawartości

Wyjazd z USA i powrot po krotkim okresie


Rekomendowane odpowiedzi

Grzecznie chcialem sie spytac jak to wyglada, zajmij sie swoim zyciem, ja nie bede na forum wylewal swoich osobistych spraw o tym czy pracuje, czy zamierzam. Pytanie bylo proste, jak wygladaja moje szanse w danej sytuacji NA WLOT DO USA. Nie prosilem o to, zeby ktos mnie wypytywal o to co w mojej sytuacji zmieni pobyt w USA. Zapewne kazdy chodzi i sie chwali ze pracuje nie legalnie. Dyskusja bez sensu. Daruj sobie reszte bo juz przy tym zdaniu wnioskuje ze nic ciekawego sie od Ciebie nie dowiem "jeśli planujesz pracować nielegalnie to na 100% potem nie zmienisz statusu na studencki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
30 minutes ago, sceenix said:

Dopiero bede mogl na przelomie marca/kwietnia, a wize mam do lutego, chcialem wleciec w celach turystycznych i dlatego myslalem ze przylot do fl moze cos zmienic, nie bede mowil ze przylecialem studiowac. Nie ma co drazyc tematu f-1. Chcialem wiedziec jak sprawa wyglada z wiza turystyczna w mojej sytuacji. W Polsce ze wzgledow osobistych nie bardzo chce przebywac dlugo dlatego szukam rozwiazania.

Jak wylecisz w grudniu to wiza się skończy - wlatując będziesz się starał o nowy wjazd i nową wizę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniałem po relatywnie długim pobycie (znacząco dłuższym niż zadeklarowane na granicy przy przylocie - pamiętaj, że prawdpodobnie jw systemie est wpisane na ile zadeklarowałeś pobyt) przy kolejnym przylocie będziesz bardzo prawdopodobnie "przemaglowany" co robiłeś i co zamierzasz robić tym razem. Zmiana miejsca POE na Florydę niewiele tu zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, sceenix napisał:

 "jeśli planujesz pracować nielegalnie to na 100% potem nie zmienisz statusu na studencki"

Ale to akurat jest prawda.

Praca na wizie do tego nie przeznaczonej zamyka drogę do legalnego pobytu. No, chyba że odbędzie się ślub z obywatelem USA, który może takie nielegalne praktyki "przebaczyć". Zakładając oczywiście, że obecna administracja tego wytrychu nie zlikwiduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Joanno, nie rozumiem jednej rzeczy, kto chodzi i sie chwali ze pracuje nielegalnie? Czy ktos musi o tym wiedziec? Owszem to jest zabronione, ale dlaczego z gory zakladac ze cala Ameryka wie o tym, ze ktos pracuje nielegalnie. Dziekuje, za oswiecenie, ze na wizie turystycznej nie mozna pracowac, nie wiedzialem serio.. Po co zaczynac jakas gownoburze. Prosze tylko o porade w mojej danej sytuacji. 

@mcpear Myslalem ze moglbym powiedziec, ze zamierzam teraz zwiedzac Floryde albo cos w tym stylu, inny rejon kraju, to mi chodzilo po glowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, sceenix napisał:

Grzecznie chcialem sie spytac jak to wyglada, zajmij sie swoim zyciem, ja nie bede na forum wylewal swoich osobistych spraw o tym czy pracuje, czy zamierzam. Pytanie bylo proste, jak wygladaja moje szanse w danej sytuacji NA WLOT DO USA. Nie prosilem o to, zeby ktos mnie wypytywal o to co w mojej sytuacji zmieni pobyt w USA. Zapewne kazdy chodzi i sie chwali ze pracuje nie legalnie. Dyskusja bez sensu. Daruj sobie reszte bo juz przy tym zdaniu wnioskuje ze nic ciekawego sie od Ciebie nie dowiem "jeśli planujesz pracować nielegalnie to na 100% potem nie zmienisz statusu na studencki"

Popracowałbym nad panowaniem nad stresem i stonowanymi odpowiedziami na pytania i komentarze. Jeśli tak reagujesz na wpisy w necie, pod wpływem rzeczywistej presji na secondary nie pójdzie Ci dobrze.

Duzo zalezy od tego co zadeklarowałeś przy wjezdzie w sierpniu. Jeśli powiedziałeś, ze tylko miesiąc, no to przy pobycie do grudnia i ponownym wlocie w styczniu musiałbyś trafic na celnika który ma na wszystko baaaaardzo "wyrąbane" aby Cię przepuścił bez zadnych problemów. Tacy się zdarzają częściej nizby CBP by chciało, ale ryzyko jest wysokie, i NIKT Ci tu (ani gdzie indziej) nie powie co się na granicy stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla mnie zaden stres, tylko nie mam zamiaru odpowiadac na takie pytania osobom trzecim bo w zadnym stopniu to nie pomoze nikomu, a jedynie zaspokoji ciekawosc tej osoby. Nie oczekuje odpowiedzi o to co sie stanie, lecz o moje szanse na pownowny wlot do USA, lub jakis sposob na zwiekszenie swoich szans, przykladowo tak jak napisalem o wlocie na Floryde i powiedzeniu ze aktualnie chcialbym zwiedzic ta czesc kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, sceenix said:

 

@mcpear Myslalem ze moglbym powiedziec, ze zamierzam teraz zwiedzac Floryde albo cos w tym stylu, inny rejon kraju, to mi chodzilo po glowie

Pytasz jakie masz szanse - myślę, że masz bardzo duże szanse na "secondary" - czyli na grutnowne sprawdzenie podczas którego poproszą cię o dostęp do SMSów, emaili, facebooka, i komunikatorów - jeśli znajdą jakiekolwiek wiadomości, maile potwierdzające, że planujesz zwiedzać Florydę (rezerwację hoteli, historię przeglądarki itp) to masz jakieś szanse na wjazd, jeśli znajdą jednak cokolwiek co wskazuje albo tylko sugeruje że plany masz inne to masz duże szanse na szybki powrót do kraju i skasowanie promessy wizowej. Częste podróże na długie miesiące korzystając z wizy turystycznej - co więcej nie dotrzymywanie deklaracji złożonych na granicy (powiedziałem 3 tygodnie - zostałem 4 miesiące) to proszenie się o duże kłopoty. Wszyscy Ciebie tu podejrzewają, że chcesz nielegalnie pracować. Wielu naszych rodaków to robi na wizie turystycznej. Musisz jednak po wlocie do USA zostać już tu na stałe (na zawsze lub do kiedy ciebie nie złapią)  - o wylotach na święta, wakacje musisz zapomnieć bo szanse na powrót są minimalne o ile nie iluzoryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sceenix napisał:

Dzieki za konkretne informacje, na takie cos czekalem. Czy ciezko jest w Polsce starac sie o wize studencka(z tego co slyszalem, duzo latwiej jest przebywajac w Stanach)? Zakladajac ze chcialbym wleciec na F-1, moge miec jakies klopoty?

 

Nie rozumiesz jak dzialaja wizy. Wizy dostaje sie za granica na wjazd do USA. Wiec wizy studenckej nie mozna dostac w USA -- bo juz tam jestes.  Jedyne co mozesz dostac to zmiane statusu z turystycznego na status studenta... co znaczy ze nie mozesz z kraju wyjechac i potem wjechac... bo nie masz wizy. 

Nie jest trudno dostac wize studencka jezeli robisz to wedlug przepisow (mase info na necie) i masz pieniadze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...