Skocz do zawartości

Fajny blog o życiu w NYC


Zuza007

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Pozwolę sobie zareklamować blog mojej koleżanki opisujący życie w USA z perspektywy świeżo "przeflancowanej" mamy z Polski. Głównie pokazuje różnice kulturowe i rzeczy, które potrafią zaskoczyć nowo przybyłego Expata. Napisany bardzo dowcipnie i "z pazurem". Ja momentami ryczę ze śmiechu  :D.

Polecam

https://swinkiprzezhelsinki.blogspot.com/2017/11/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolezanka nie mieszka „w miescie” tylko na szeroko pojętych przedmieściach, wiec na Manhattanie (jak mniemam) nie bywa az tak często. Siłą rzeczy jej opowieści dotyczą okolic pełnych schludnych uliczek i uroczych domków z ogródkiem. Ale jak ją znam to i „koloryt” Manhattanu opisze z charakterystycznym dla siebie sarkazmem ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ilya_ napisał:

nowy jork, nowy jork. 

Ciekawe czy zostana na blogu opisane tizuny narkomanow i pseudo-bezdomnych siedzacych na manhattanie...

Nie tylko nowy jork, nowy jork. Proporcjonalnie jest wiecej narkomanow w San Francisco lub Denver. Nie wiem co masz na mysli piszac pseudo-bezomnych na manhattanie, ale wierz mi, bezdomnych widzi sie we wszystkich miastach amerykanskich, nawet (albo zwlaszcza) tych najbardziej drogich i atrakcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, katlia napisał:

Nie tylko nowy jork, nowy jork. Proporcjonalnie jest wiecej narkomanow w San Francisco lub Denver. Nie wiem co masz na mysli piszac pseudo-bezomnych na manhattanie, ale wierz mi, bezdomnych widzi sie we wszystkich miastach amerykanskich, nawet (albo zwlaszcza) tych najbardziej drogich i atrakcyjnych.

tak oczywiscie, ze wiem...np w LA jest cala masa czy narkomanow....

 

pseudo bezdomny w NYC to czlowiek, ktory nie chce podjac zadnej pracy i w rzeczywistosci tym bezdomnym nie jest. Przesiaduje on/ona tylko na ulicy udajac debila z tabliczka, ze jest weteranem wojennym czy innym poszkodowanym przez los, zbierajac kase [ czesto bardzo zbierajac te 20 dolcow na shota hery - i tak mu sie dzien kreci / wtedy to nie bezdomny tylko narkoman ]..... najczesciej siedzac z psem...wieczorem jedzie sobie do swojego 1 bedroom brooklynie czy queensie / no chyba  ze jest narkomanem - to juz tego 1 bedroom zapewne niema....

Dzienniki nowojorskie udowodnily, ze jest bardzo duzo osob przyjezdnych nie z NY...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, katlia napisał:

No, jezeli jest mniej bezdomnych niz sie wydaje to chyba good news, a nie cos do krytykowania :)))

tak !  - tylko, ze w tej calej masie tych psuedo bezdomych, sa ludzie, niechcacy pracowac ORAZ sa narkomani - wlasnie zla informacja jest to, ze oni sa...a to wg mnie jest duzy problem.             [ ogolnie narkotyki w usa to spory problem ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, ilya_ napisał:

    [ ogolnie narkotyki w usa to spory problem ]

Zgoda... i beda jeszcze wiekszym problemem bo spoleczenstwo po prostu ma tych ludzi w nosie... rzad nie chce inwestowac w opieke i big pharma nie chce wiecej restrykcji bo chca jak najwyzsze zyski. Pieniadz rules. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka ale nie ma czegoś takiego jak pseudo bezdomny. Osoba bezdomna jak nazwa wskazuje jest osoba nie posiadająca miejsca zamieszkania(no chyba, ze udaje). To jaki jest tego powód, lenistwo, kryzys życiowy, uzależnienia, choroba psychiczna, brak pracy czy po prostu wybór to juz inna sprawa. Nie mozna czegoś nazywać pseudo tylko dlatego, ze nam sie przyczyna nie podoba. To tak jakby nazywać faceta w barze "pseudo mężczyzna" tylko dlatego, ze nie zwracał na nas uwagi :blink:. Sorry chyba dobijam do wieku gdzie używanie określeń niezgodnych z ich przeznaczeniem kłuje mnie w oko. :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...