Skocz do zawartości

Fajny blog o życiu w NYC


Zuza007

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, pelasia napisał:

Sorka ale nie ma czegoś takiego jak pseudo bezdomny. Osoba bezdomna jak nazwa wskazuje jest osoba nie posiadająca miejsca zamieszkania(no chyba, ze udaje). To jaki jest tego powód, lenistwo, kryzys życiowy, uzależnienia, choroba psychiczna, brak pracy czy po prostu wybór to juz inna sprawa. Nie mozna czegoś nazywać pseudo tylko dlatego, ze nam sie przyczyna nie podoba. To tak jakby nazywać faceta w barze "pseudo mężczyzna" tylko dlatego, ze nie zwracał na nas uwagi :blink:. Sorry chyba dobijam do wieku gdzie używanie określeń niezgodnych z ich przeznaczeniem kłuje mnie w oko. :lol:

 

oczywiscie, ze mozna sobie dodac slowo "pseudo" do okreslenia osoby i tak ja nazywac. Do tego jest to slowo/czlon.

 

"pseudo- «pierwszy człon wyrazów złożonych będących nazwami i określeniami osób, rzeczy lub zjawisk, które nie są tym, co udają lub naśladują"

 

zrodlo - slownik pwn: https://sjp.pwn.pl/sjp/pseudo;2572903.html

 

pseudo mezczyzna  - mozesz tak nazwac faceta, ale to juz wieksza abstrakcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29/11/2017 o 01:34, katlia napisał:

Nie tylko nowy jork, nowy jork. Proporcjonalnie jest wiecej narkomanow w San Francisco lub Denver. Nie wiem co masz na mysli piszac pseudo-bezomnych na manhattanie, ale wierz mi, bezdomnych widzi sie we wszystkich miastach amerykanskich, nawet (albo zwlaszcza) tych najbardziej drogich i atrakcyjnych.

Ja to juz chyba napiszę czwarty raz, ale całkowita racja. W Denver nigdy nie byłem, ale San Francisco to masakra. Centrum pełne bezdomnych i na to co oni tam robią nigdy by im nie pozwolili na Mahattanie. San Diego czy LA nie lepsze, ale ze względu na koncentrację centrum miasta jest to duzo bardziej widoczne w SF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...