Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ważne gdzie jest. Do Polski będzie musiała przyjechać na rozmowę w ambasadzie i badania lekarskie ale to na sam koniec procesu. Jeśli będzie przebywać w innym kraju ponad 6 miesięcy, to będzie musiała załatwiać również tam zaświadczenie o niekaralności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Chciałbym jeszcze dopytać,  chciałbym zacząć kurs w usa który trwa 6 mśc,  przed wyjazdem chciałbym złożyć dokumenty o wize małżeńska,  czy będą patrzyć negatywnie na to że jest wniosek o wize małżeńska a ja nie mam mieszkania i pracy ? (Mieszkalbym u rodziny ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, piotrekmi said:

Chciałbym jeszcze dopytać,  chciałbym zacząć kurs w usa który trwa 6 mśc,  przed wyjazdem chciałbym złożyć dokumenty o wize małżeńska,  czy będą patrzyć negatywnie na to że jest wniosek o wize małżeńska a ja nie mam mieszkania i pracy ? (Mieszkalbym u rodziny ) 

Przy sponsorowaniu CR1 musisz miec staly dochod przekraczajacy 125% granicy ubostwa. Dla 2 osob to jest ok. $20k rocznie. Jezeli nie masz pracy, bedziesz musial znalezc obywatela albo stalego rezydenta ktory zgodzi sie co-sponsorowac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piotrekmi napisał:

Chyba źle mnie zroxumialas.  Ja mam gc 

A przepraszam.

Chociaz jak wspomnial moj przedmowca, przy sponsorowaniu musisz przestawic odpowiednie dochody albo miec co-sponsora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, piotrekmi said:

Mogę prosić jeszcze o wyjaśnienie co sponsora?  Oraz jak to działa? 

W procesie CR1 jednym z wymaganych dokumentow [1] jest formularz i-864 [2]: affidavit of support. Ma to na celu przekonanie urzedu imigracyjnego, ze osoba, ktora sie stara o staly pobyt, nie bedzie nadwerezac budzetu USA. Normalnie, taki formularz wystawia sponsor glowny (Ty), ale w wypadku kiedy nie spelniasz wymogu finansowego mozna dostarczyc I-864 od osoby ktora te warunki spelnia. Ta osoba zostaje wtedy "co-sponsor" albo "joint sponsor".

[1] https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/family-immigration/immigrant-visa-for-spouse.html#8

[2] https://www.uscis.gov/sites/default/files/files/form/i-864instr.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, piotrekmi said:

Czy muszę też wynajmować jakieś mieszkanie czy mieszkanie u rodziny nie jest problemem ?

Pojecie domicile jest troche mgliste. Jezeli jest to adres, ktory masz np. wpisany do prawa jazdy, widnieje na Twoich zeznaniach podatkowych, przychodzi tam do Ciebie jakas oficjalna korespondencja z urzedow stanowych, badz federalnych to nie powinno stanowic to problemu. Nigdzie nie jest napisane, ze trzeba miec jakies prawa wlasnosci do lokalu albo go wynajmowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...