Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, pelasia napisał:

Z tego co pamietam ( bo to bylo dawno) to wymagali paystubs conajmniej 3 miesiace wstecz, plus list od pracodawcy potwierdzający zatrudnienie. I w moim przypadku dzwonili do pracy meza aby potwierdzić wszystko z HR. 

Nie tylko. Napewno chcieli rocznych zeznań podatkowych (1040) z ostatnich trzech lat. Jak do kredytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
28 minutes ago, piotrekmi said:

Rozumiem że bez tych zeznań podatkowych wiza małżeńska nie jest możliwa? 

Nie pracowałem dłużej w usa więc będzie mi ciężko z zeznaniami podatkowymi

Jako rezydent (posiadacz GC) miałeś obowiązki składać zeznanie podatkowe w USA - nie tylko od dochodów osiągniętych z pracy w USA ale z wszystkich. Konieczność złożenia deklaracji podatkowej (1040) nie oznacza zawsze konieczności płacenia podatku w USA. Więc jeśli byłeś rezydentem w latach 2015-2017 (posiadałeś zieloną kartę) to za te lata powinnieneś w USA złożyć deklarację o ile uzyskiwałeś gdziekolwiek w świecie dochód. Kopie tych deklaracji powinieneś złożyć z wnioskiem o wizę o ile rozumiem dobrze wymogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, piotrekmi said:

Czyli mam rozumieć że deklaracje podatkowe z Polski też w to wchodzą? 

Skończyłem szkole teraz więc wcześniej nie pracowałem wiec  czy z jednego roku wystarczy? 

Nie. Deklaracje z Polski się nie liczą. Jako rezydent miałeś obowiązek złożyć podatkową deklarację zarówno w Polsce jak i w USA. Jak złożyłeś w Polsce tylko to znaczy, że nie dopełniłeś swojego obowiązku w USA wobec IRS jako rezydent. Myślę, że musiałbyś złożyć wpierw brakujące deklaracje w USA - ale prawdę mówiąc sugeruję abyś skontaktował się z doradcą podatkowym w USA albo prawnikiem - twoja sytacja jest skomplikowana i myślę, że bezpieczniej dla Ciebie byłoby jakbyś "wyprostował" wszystkie swoje papiery zanim rozpoczniesz proces sponsorowania wizy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...