Skocz do zawartości

Wiza J-1 na W&T a problemy prawne z marihuaną


Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Patipitts napisał:

Jesteś pewien ze w papierach ci wpisali przestępstwo? A nie wykroczenie? Wg mnie skoro mała grzywna i nie zatrzymali cie w areszcie to mogło to byc wykroczenie. W koncu nie odbył sie żaden proces ani nic z tego co piszesz. 

Niestety na formularzu, który musiałem podpisać, były do wyboru dwie opcje: przestępstwo i wykroczenie, zaznaczono przestępstwo. Jeszcze się upewnię, ale nie wygląda to optymistycznie. Inna rzecz, że wysokość grzywny odpowiada np. karze za nielegalne wyprzedzanie...

 

9 godzin temu, Roelka napisał:

Illicit trafficking in any controlled substance (drug). No actual conviction is required for this one: 

Mój przypadek może pod to podpadać? Miałem przecież 1,3 g, to raczej nie jest ilość, którą można handlować :/ ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostając nieco w temacie - czy mógłby ktoś polecić jakiegoś dobrego (i w miarę niedrogiego) prawnika biegłego w sprawach związanych z wizami, takiego, który by mógł pomóc w tej sytuacji? Najlepiej polskojęzycznego, z którym jeszcze można się umówić na rozmowę telefoniczną/czat online...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjezdzajac na W&T nie trzeba przedstawiac zaswiadczenia o niekaralności chyba ze zasady sie zmienily od 2 lat.

Zadzwon do biura do ktorego sie zapisales (nie wiem jakie to biuro) i opowiedz o swoim problemie zapytaj czy oni sa za tym azebys aplikowal na program czy nie.

Zapytaj ich czy twoj problem bedzie widnial w criminal record.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...